Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 1 Koruna 1995 BJ s kroužkem

Vykupminci.cz
Numisargo

1 Koruna 1995 BJ s kroužkem

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Kroužek kolem lva. Může mi o minci někdo něco říct?
Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
s úctou
pan Psax
Registrovaný uživatel
Podíval jsem se do peněženky a mám tam dvoukorunu s kroužkem, vyrytým, asi nějakým pokaženým automatem na mince.
Moderátor
Mince poskozene nejspise pri baleni do rolicek.
Registrovaný uživatel
Mám také tuto korunu, rok 1995. Kroužek je nepatrně větší. Samozřejmě všichni budou tvrdit, že se nejedná o chyboražbu. Názor, že kroužek vznikl v nějakém automatu, nebo při skládání do roliček je hloupý argument.
Moderátor
vabasen: Trvam na "hloupem argumentu", ze je to dusledek baleni do rolicek, a to nejspise az po opusteni mincovny, protoze nase mince se v mincovne do rolicek nebali. Takze v nejake bance nebo jine instituci zpracovavajici hotovost. Tedy dodatecne poskozena bezcenna mince. Je to velmi bezne - viz pocet dotazu na toto tema, i me proslo rukama mnoho set takto poskozenych minci - nasich i cizich. Jako potvrzeni "hloupeho argumentu" uvadim eurove mince balene do rolicek primo v mincovnach - take jsem to mnohokrat videl pri rozbaleni originalni rolicky pametnich 2eur, ze krajni mince byly takto poskozeny (zrejme pri spatnem serizeni baliciho stroje).
Registrovaný uživatel
Tá je riadne "ofrézovaná."
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 1 Koruna 1995 BJ s kroužkem

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1