Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » 1 Koruna

Vykupminci.cz
Numisargo

1 Koruna

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nevím,ale vzhledem ke stavu se mi zdá cena už trochu mimo. A kdo ví, jestli je to originál datum 5. dubna ?
Registrovaný uživatel
Pravdepodobne to nie je original :P
Registrovaný uživatel
To netvrdím, i když drobné pochybnosti mám. Po té, co se objevují 1 písmenkové 20 Kč 1926, tak bychom měli být opatrní. Jinak ta 5 se mi při porovnání moc nezdá./ možná /
Registrovaný uživatel
Ja to tiež netvrdím. Napísal som "pravdepodobne".
Možno som mohol radšej napísať " s najväčšou pravdepodobnosťou" :roll:
Registrovaný uživatel
Text bol tlačený rovnakou farbou spolu s mriežkou. Odstránenie "1" by nebolo take ľahké. Asi by sa poškodil aj raster. Musel by sa následne opraviť. Fotka na Aukre je mizerná. Bolo by treba sa na to pozrieť pod mikroskopom.
Registrovaný uživatel
U té 20 Kč 1926 si myslím, že se to taky tisklo současně a druhá písmenka chybí !
Registrovaný uživatel
Prečo tie konšpirácie páni ? Nemôžete predsa porovnávať dátum na 1 Kč 1919 tlačený spolu s rastrovaním bankovky s 20 Kč 1920 so sériovým písmenkom. To predsa bolo na bankovku tlačené v inej tlačovej operácii inou farbou spolu so sériovým číslom bankovky.

Fotka bankovky na aukre je v rozlišení 2560x1920 bodov čo je myslím si dostatočné. Pri úprave dátumu by sa poškodilo rastrovanie a to poškodené nie je. Podľa mňa tá bankovka vyzerá byť v poriadku. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Proto jsem dal na aukro radsi osobni prevzeti,kdyby se to nekomu nezdalo!!
Registrovaný uživatel
👍

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Taky mi to přijde v pohodě (a prodávajícímu gratuluji předem k dosažené ceně, která je pro něj více než příznivá :-)), než na 20/26 jsem si vzpomněl na 500/29 - MAJA x MÁJA ... tam jsem viděl už spoooustu bankovek, kterým chyběla čárka a jako na potvoru tam bylo v tom místě vydřené místo... :D tady bych skutečně s 20/26 nesrovnával ani z pohledu tiskové techniky... doporučuji zkusit vzít nějakou zasloužilou 1/19 ve stavu 5 a zkusit odstranit jakékoliv písmenko/číslici, nemyslím, že by to vypadalo takto...
Registrovaný uživatel
Děkuji za vysvětlení rozdílu mezi tiskem 20 Kč 1926 a 1 Kč 1919. myslel jsem, že se to tisklo stejným způsobem. Takže své domněnky beru zpět a omlouvám se, jestli jsem vzbudil u zájemců nějaké pochybnosti. Přeji všem příjemnou aukci.
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
mischel13 napsal
Třeba bude za ní dovolená! ;)

A ta dovolená bude luxusní! :)


Velké gratulace prodejci. To jsem opravdu nečekal !!!
Registrovaný uživatel
vzhledem k tomu, kdo nakonec bankovku koupil, bych se nebál odhadnout, že výše vítězného příhozu byla šestimístná.

Nabízí se paralela s novodobým chybotiskem "Zaire". Oba jsou bezesporu kouzelné, ale zasloužily by si asi menší přízně sběratelů, kdyby jim nebyla věnována samostatná katalogová položka, faktické povýšení z chybného tisku na "variantu".
Registrovaný uživatel
fuuuhaaaa...ja som tipoval v hlave tak 25-28 tisic....pekne pekne
Registrovaný uživatel
Tak Luděk zase raz zabojoval a spravodlivo vyhral. Ale nezávidím. Bankovka je jeho, ale vzhľadom na jej stav by som povedal, že vyhodené peniaze.

Chybotisky má úplnú pravdu. Pokiaľ sa z chybotlače urobí katalógová "varianta" tak jej cena musí byť zákonite vysoká, pretože počet chybotlačí, ktoré sa dostanú do obehu, je zanedbateľný v porovnaní s počtom zberateľov bankoviek.

Toto je aspoň zaujímavá chybotlač. Ale keď vidím ako niekto rieši TÁTO alebo TATO tak mi je do smiechu...
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
No, takovou cenu asi cekal malokdo ... na ten stav opravdu JACKPOT pro prodejce !!
Registrovaný uživatel
Cena je vzhledem ke stavu " šokující " nedovedu si představit cenu, kdyby byla bankovka v UNC ? Ale z druhé strany, její výskyt na trhu je opravdu minimální.
Registrovaný uživatel
Cena je relativní. Pro většinu členů fóra či běžných sběratelů představuje zhruba čtvrtletní příjem, ale pro výherce? Jeho úspěšné i neúspěšné příhozy na aukru dokazují, že nevýznamná.
A kolik podobných, finančně silných hráčů, vstoupilo v posledních letech na sběratelský trh? S cílem investičním anebo, pro nás hůře, protože v sobě objevili sběratelskou vášeň, přičemž na ceně až tolik nezáleží?
Registrovaný uživatel
Tu bola jedna,neviem v akom stave..
http://archiv.aukro.cz/chybotisk-1-koruna-5-dubna-1919-serie-014-rrr--i6183130620
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal


k uskutečnění prodeje nakonec nedošlo, podle mých informací.

Z pamětníků, pamatujete si výskyt tohoto chybotisku před rokem 2009? Za posledních 8 let jsem dokázal najít pouze dva odkazy na aukce na aukru a jeden z burzy v Praze, sálovým aukcím se evidentně vyhýbají.
Registrovaný uživatel
preto je drahá lebo menej vyskytne
Registrovaný uživatel
Zdravim, nejak jsem tu aukci prosvihl. Za kolik se vlastne prodala?


trava napsal
Cena je vzhledem ke stavu " šokující " nedovedu si představit cenu, kdyby byla bankovka v UNC ? Ale z druhé strany, její výskyt na trhu je opravdu minimální.
_______________
www.Papirovaplatidla.cz
Katalog bankovek Československa od r.1918 až do dnes.
« Poslední úpravu provedl(a) lbokel v 8. 6. 2017, 21:03. »
Moderátor
tady

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » 1 Koruna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1