Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 10 Kčs 1990 T.G. Masaryk

Vykupminci.cz
Numisargo

10 Kčs 1990 T.G. Masaryk

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
smith napsal
Bez podpisu, resp. iniciálok autora (rytca) majú na mysli. Viď foto vyššie, pod Masarykom nie je nič.
Dík ..
Registrovaný uživatel
Čítal som tú vášnivú diskusiu o 10 Rašín93.To už ani nebola diskusia,skôr boj.Ja nechcem s nikým bojovať.Svoje názory však mám.Myslím,že tam bol spomenutý tzv.účelový odražok.Prečo nie?Nemám ani jeden,ale viem o tom,že existujú a nesúvisí to len s revolučnými rokmi.Účelový môže byť aj 10 TGM 90.Hlavne keď razidlo bez MR muselo existovať minimálne do doby pokiaľ do neho vyryli(alebo nevyryli ) iniciály.Ak takéto razidlo niekto( na nočnej) použil,vyrazil by len jednu mincu?Ja by som si ich spravil viac. :)V podstate sa mohlo stať aj to,že sa začalo raziť bez MR,prišli na to a mince stiahli.Všetky okrem jednej.....Nemci tiež pobabrali asi milión € mincí a pár desiatok sa dostalo do obehu.Teraz sa s nimi kšeftuje za veľmi zaujímavé sumy.Dokonca aj s demonetizovanými.Tak sa myslím to znehodnocovanie odborne volá. A to sa mi zdá už dobrá divočina,že zmätky po určite sledovanom znehodnotení sa dajú ukradnúť.
Mne sa tá 10 TGM páči,ale nekúpil by som si ju.To riziko,že jej niekto pomohol,tu stále je.Verím,že sa blaza na mňa nenahnevá.Kremnickú zaujímavosť asi ani nemám.Možno pár z Jablonca a nejaké € mince.Ale to sú skôr výrobné chyby,prípadne varianty.
Registrovaný uživatel
Dobry den ,vedel by mi niekto poradit ktorej varianty je tato minca?dakujem
« Poslední úpravu provedl(a) reneso v 11. 1. 2016, 14:49. »
Registrovaný uživatel
Ktorá?
-s-
Registrovaný uživatel
Dobry den,pomohl by mi prosim nekdo s urcenim variant?dekuju

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podľa mňa "D"
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Dodá tejto minci na zaujímavosti pootočenie averz/reverz o cca 15-20°?

Ahoj!
Tak som si "listoval"v starších príspevkoch a dostal som sa k 10Kčs 1990 TGM.Naskenoval som to pootočenie.Ak uveríte,že sú mince uložené na 99,12% rovnako tak to pootočenie-ia,vyzerajú takto: ;)
Bude to snáď aj viac ako 20 stupňov.Okolo 30?
Č.4 tam nepatrí.(93)
"M" na minci č.5 (pootoč.) sa mi zdá iné ako na variante "D"(?)
-stani-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak ja pridám taktiež foto var. D?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry den, može mi niekto poradit? 2 filer 1895 Madarsko original Bronz 3,33g 19mmm moja minca nikel, postriebrené? 3,1019g , 19mmm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
vladko: postribrena byt muze, ale proc by to mel byt nikl? Je snad mince magnetická?
Registrovaný uživatel
Dobrý den, včera jsem našel desetikorunu kde pod Masarykem chybí M.R. Myslíte že by jste mi jí dokázali ohodnotit? Popřípadě nabídnout cenu? Nejsem sběratel.
Muj Email: zdenek.halouzka@seznam.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Messi: chtelo by to daleko lepsi foto, takhle se asi nikdo nevyjadri. Ja tam tedy nejaky naznak signatury vidim,
hlavne jedno pismeno, muze byt nedorazena, pak by to nebylo nic extra zvlastniho a draheho. Zkuste prohlednout dobrou lupou a z ruznych uhlu.
Registrovaný uživatel
Niečo tam je.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nedorazene MR bez tecky?
Registrovaný uživatel
No zkusim pridat digitalni zoom a asi tam neco bude.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle mě co jsem viděl pod digitálním zoomem se jedna o variantu b) trochu zklamání z mé strany.
Moderátor
Asi lepsi var. b nez nedorazena signatura...
Registrovaný uživatel
Čo si myslíte o 10 Kčs 1993 Masaryk s vrúbkovanou hranou po celom obvode? Pre tých,ktorí si ju nevedia hneď predstaviť,má hrana byť striedavo hladká/vrúbkovaná,mne sa páči názov segmentová..
Je to možné? Blbá otázka..Asi je,keď som ju videl,ale ako sa to mohlo stať? Neverím tomu,že to niekto vypiloval doma v garáži.Uvádzaná hmotnosť je 8,02 gramu,takže minca nie je ľahšia.Je v norme.Niekto sa v Kremnici hral?
-s-
Registrovaný uživatel
Varianta D. Ale menší či větší písmena? To moje M.R je tak bachraté, že se to těžko určuje, ale vezmu ji v potaz detailní fotografie v tomto vlákně a porovnám poměr výška/šířka u M tak mi vychází, že to mé je oproti některým menší. Přijde mi , že po ohraničení by to byl spíše ležatý obdélník než čtverec.
Vidím tam podobu s fotografií 7 v příspěvku od Stani #17 23. 11. 2015, 23:07

Bohužel nemám více variant pro porovnání. Ideální by bylo nafotit více kusu s identickým zvětšením a ze stejného úhlu a snímky dát přes sebe.Pak by se vidělo.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Asi nejlépe je rozdíl v poměru výška/šířka u M vidět na fotografiích u příspěvku od Stani #32 12. 6. 2016, 12:41
Registrovaný uživatel
A aby těch miniaturních detailů nebylo málo... Sleduje se také u jednotlivých variant pootočení a případně to, kde začínají vroubky? :mrgreen:
Přijde mi po shlédnutí fotek zde, že i zde jsou rozdíly.U některých mincí je vroubkování pod iniciály.Někde začíná pod ním a jindě je od osy ještě více vzdáleno .
Snad je z fotek patrné co myslím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Karaba v 23. 6. 2021, 9:05. »
Moderátor
Karaba napsal
Varianta D. Ale menší či větší písmena?

To bych uz neresil. Urcite bude vice razidel a mezi nimi mohou byt drobne odchylky, take zalezi na opotrebeni razidel, nekdy byva signatura rozmaznuta, vyrazena dvojite atd.
Moderátor
Karaba napsal
A aby těch miniaturních detailů nebylo málo... Sleduje se také u jednotlivých variant pootočení a případně to, kde začínají vroubky?

Pootoceni A/R ano, vroubky ne.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Karaba napsal
A aby těch miniaturních detailů nebylo málo... Sleduje se také u jednotlivých variant pootočení a případně to, kde začínají vroubky?

Pootoceni A/R ano, vroubky ne.

Já si z toho právě tak trošku dělám legraci ;) Jen mě zaujalo několik inzerátů, které právě menší či větší písmo řeší a pod inzerátem je uvedena 4místná cifra :lol:

Ale teď vážně. Myslíte si, že i tak malé pootočení je předností? Nebo kolika stupňové pootočení je vůbec známo? Díky
Moderátor
Karaba napsal
Já si z toho právě tak trošku dělám legraci ;) Jen mě zaujalo několik inzerátů, které právě menší či větší písmo řeší a pod inzerátem je uvedena 4místná cifra :lol:

Koukam, ze se opravdu prodava varianta D1 - mensi M.R:
https://aukro.cz/10-kcs-1990-t-g-masaryk-vzacna-varianta-d1-6960972556
Aby nam ty varianty nezacaly mutovat jako covid-19

Karaba napsal
Ale teď vážně. Myslíte si, že i tak malé pootočení je předností? Nebo kolika stupňové pootočení je vůbec známo? Díky

Aha, otoceni viz foto - to je tak nepatrne, ze jsem si nevsiml.
Ja bych se tim nezabyval, ale treba by se i tohle prodalo.
Nekdy mam pocit, ze i popis "otoceni o 0 stupnu" by zvysil cenu...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Naše mince » 10 Kčs 1990 T.G. Masaryk

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1