Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » 10 Kč 1993 malé kč

Vykupminci.cz
Numisargo

10 Kč 1993 malé kč

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pánové dovolte abych Vám představil své malé kč...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pěkný kousek, jaká byla cena, jestli to není tajné.
Registrovaný uživatel
O ceně bych raději pomlčel, ale řádově kolem 20 000,- Ony ty peníze jsou samozřejmě důležité, ale dnes stojí nějakou částku, příští rok už jinou částku a tak to jde pořát nahoru.
Já tak kupoval varianty Masaryka MR dva roky nazpět po 1 200,- a dneska? Některé jdou i k 6 000,-
Na aukcích se více častěji uvidí 10 Kč 1933 než tohle malé kč. No myslím si, že je to budoucí tahoun.
MJLM
Registrovaný uživatel
S tím souhlasím, však těchto bylo vyraženo pouhých 1000 ks !!! To hovoří za vše.
Moderátor
Netvrdil tady někdo, že článek v iDnesu mluvící o tom, že za 10 Kč s malým K lze dostat i 10 000, je matoucí, že v horší kvalitě bude stát třeba jen 3-4 tisíce a že se na poslední auci jedna ve výborném stavu neprodala za 9 000?
Nebo ty ceny jdou za poslední dva roky tak raketově vzhůru?
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 20. 2. 2010, 17:18. »
Registrovaný uživatel
Ceny posledním rokem stoupají i v době krize. A důvěryhodnost novinových článků/pokud to nejsou třeba HN/ si myslím není třeba brát moc vážně. Vždy se cena odvijí od nabídky a poptávky. A Jak bylo řečeno tak 10 Kčs 1933 bylo na ukru posledním rokem vcelku dost, malé Kč ani jdno.
Registrovaný uživatel
Kolegové, ceny mincí opravdu jdou nahoru, zvláště v dobách jako je tato. Peníze svoji cenu ztrácí a mince, starožitnosti, obrazy a jiné ji drží a naopak ještě přidávají.
Zaznamenal jsem loni zajímavý jev a to v oblasti obrazů, kvalitní autoři se předloni prodávali za částku X a loni v době krize za částku X + 100% a prodalo se takřka všechno.
Tedy tyto sběratelské předměty jsou pořád jistou investicí.
Proto je potřeba při nákupu hledět na kvalitu a ve věci ceny se dívat dál, než na cenu pro rok ve kterém kupuji.. Všechno je to investice a to znamená víra v budoucí zisk.
Já jsem letos prodával svoji druhou sbírku Česka a můžu říct, že jsem dosáhl maximálních cen a někdy i nadstandartních cen.
Pro představu uvádím tuto svou aukci, která tu už byla zmiňována na Aukru - 20 hal. 1995 Hamburg, prodal jsem ho za dva tisíce pětset korun. Prostě mince táhnou.
Moderátor
Tak to nevim jakej blazen by ten 20h koupil. Ale evidentne je jeste blbejch lidi dost.
Registrovaný uživatel
Misak33: už to tady někde bylo - http://aukro.cz/item891616115_891616115.html
Moderátor
Ok dejme tomu ze to je 0/0, tak se chci zeptat na kolik by vysel ve stavu 1/1?
Registrovaný uživatel
No cena sice vysoká, ale máte ho někdo ve stavu čistého RL? A jistě víte, jak křehká je hranice mezi RL a 0/0 a 1/1 a hlavně jaké jsou ty cenové rozestupy mezi těmato kvalitama.
Ten kupující nebyl začátečník a už jsem jich za tuto cenu prodal víc.
Registrovaný uživatel
Tohle je zase moje desetikoruna. Už jsem jí tu jednou dával. Čekal jsem na ní hodně dlouho a ta cena opravdu roste každým dnem.. Neumím si představit, kolik bude stát třeba za 10 let...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To MJLM: tak to gratuluji, mohu se zeptat kde jste k takovému kousku přišel? Někde na aukci?
Registrovaný uživatel
Ono u této desetikoruny malé kč je vesměs jedno jaká kvalita to je, já bych bral klidně 2/2 jen abych ji měl ve sbírce. Tyto mince prostě nejsou a pokud někdo o nějaké víte, tak mi to řekněte a hned si ji koupím!
Registrovaný uživatel
Misak33 napsal
Tak to nevim jakej blazen by ten 20h koupil. Ale evidentne je jeste blbejch lidi dost.

Misak33 napsal
Ok dejme tomu ze to je 0/0, tak se chci zeptat na kolik by vysel ve stavu 1/1?


Ve stavu 1/1 a 2/2 je klasicky vidět v aukcích na Aukru, cena 300-500, již minulý rok se 20hal 1995 HM prodával nad tisíc korun, viz článek na czmince.cz
Registrovaný uživatel
Pánové dvacetihaléř 1995 Hm má opravdu budocnost. Zvláště v pěkném stavu, třeba jako tento. Drobné oběhové Al mince se málo kdy zachovaly v tak pěkném stavu.
Tak se pochlubte, kdo takový máte? :-))
Jinak to malé kč pane kolego je krásné, opravdu jedinečná mince..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tady je krátké pojednání o dvacetihaléři 1997, nejsem autorem tohoto materiálu, ale přijde mi zajímavý.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Donedávna jsem si myslel, že již mám ve všem jasno, teď jen zjištuju nové a nové informace a neustále přebírám..... :roll: Nedalo by se nějak vypsat, aspoň pro mě, co je z této nedávné doby zajímavé...??? ;)
Registrovaný uživatel
Předpokládám, že se jedná o Moravcem nepopsanou variantu označovnou jako a,b,c spočívající ve tvaru jazyka (Autor Jaroslav Michálek NL 2003/6 str. 174)

Mám jich tu asi dvě kila a hledám variantu c.
Nedávno se na aukru prodaly všechny tři, ale myslím, že varianta c byla chybně určená
Registrovaný uživatel
10 KČ 1993 pootočená ražba. Nedavno na aukru prodány tři kusy za sebou. Zajímáte se někdo o tyto zmetky? Myslíte že mají budoucnost?
Registrovaný uživatel
Cena záliby, ale třeba já tyto věci sbírám. Nejsem ale ochoten za ně platit horentní sumy, zase za takové vzácnosti je nepovažuji
Registrovaný uživatel
PRO TRAVA - Malé kč nedávno vyhrál na aukru pool. Tuším že to bylo kolem 14000,-
Registrovaný uživatel
Tady je ještě něco pěkného z mé sbírky...Sice běžné ročníky, ale už se to hůře shání v takových stavech

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám nyní též desetikorunu, sice v horším stavu, ale už ji pár lidí chce koupit za 10 tisíc.:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
10 000 je malo
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna » 10 Kč 1993 malé kč

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1