Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » 10 Kč 1993 malé kč

Vykupminci.cz
Numisargo

10 Kč 1993 malé kč

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nejemnovaný pan rozprodává co má aby zaplatil své dluhy které má,aspon tak konstatuje!
Ty dva kousky jsou opravdu moc fešné jako nové zeptám se jestli mužu ofotit,jinak vše souhlasí váha,počet vroubku vše je jak má originál!!!Muj strop za obě je 40tis zkusím cose dá ale jak víme tak člověk v nouzi který potřebuje peníze udělá spoustu hloupostí,jinak díky za citaci:-)
_______________
Smutek má svoji hloubku; štěstí je mělké.
Registrovaný uživatel
Vy jste počítal počet vroubků na 10k 1993 ? :-D Hoďte sem fotky nebo jestli nechcete zveřejňovat, tak mailem trutnov@centrum.cz sledoval jsem většinu těchto desetikorun které se za poslední roky objevují na Aukru nebo aukcích..
Registrovaný uživatel
Jak sem psal zkusím se zeptat majitele zda mužu vyfotit a zveřejnit,jinak ano vroubky sem počítal přesně 144:-)já jdu hlavně po raritkách a pán má i jiné skvosty:-)
10 korun 24,5 mm-síla 2,55 mm-tlouštka 7,62 g
ocel plátovaná a galvanicky pokovená mědí, magnetická kulatá vroubkovaná, 144 vroubků.
_______________
Smutek má svoji hloubku; štěstí je mělké.
Moderátor
Kdybych potřeboval peníze na zaplacení dluhů, tak se budu snažit jít s cenami dolů aby se rychle prodalo a ne je šponovat, to nedává logiku (exekutorovi těžko bude vysvětlovat, že to má podle něj cenu 25 000 za kus :) ).
Zatím všechny tyto mince, co jsem kdy viděl, měly stopy oběhu.
Registrovaný uživatel
No pán prodává vše teda co má cenu,jinak vlastnil firmu na výrobu plastových oken ale bohužel se hodně zadlužil a jdeto sním od 9 k 5!Pán je solidní jinak ty raritky skoupil tehdá od nějakého velmi známého soukromníka ale neřekl jakého.Dokonce jsi vzpoměl že jsem mu prej onehdá dal pokutku tak sme se aspon trošku zasmáli:-)
Jinak k vaší odpovědi jento že jaký jsito uděláš takový to máš:D
Holt má smulu ale podle konverzace jeto dobrák od kosti:-DDD
_______________
Smutek má svoji hloubku; štěstí je mělké.
Registrovaný uživatel
tak ked sa ti podari nieco nafotit tak to sem vloz, nech vieme o com diskutujeme ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
"Dobrák od kosti" kúpil od súkromníka a ešte mu dal pokutku... skutočne dobrák. :)
Registrovaný uživatel
Fidzi když jsito přečteš ještě jednou taktu pokutu sem mu dal já :mrgreen:
_______________
Smutek má svoji hloubku; štěstí je mělké.
Registrovaný uživatel
nojo strážníci jsou zákeřní....ty dávají pokutu i tam kde nemusejí :-))

je nějaký seznam toho co prodává?
Registrovaný uživatel
Já sem hodný co sme vyfasovali ty pasaty vubec si nestěžujem :lol:
_______________
Smutek má svoji hloubku; štěstí je mělké.
Registrovaný uživatel
Tak kolegové mám dotaz těchto 10korunek s malím Kč mám dohromady 5 kousku,jinak jakou máte zkušenost s Aureou aukcí zdali jste už tam něco dávali či přihazovali?
S velkou rozvahou totiž chci pustit aspon 3 kousky ale nevím zdali to dát na Aukro či jinou aukční stránku!
Předem děkuji za rady ;)
Radim.
_______________
Smutek má svoji hloubku; štěstí je mělké.
Registrovaný uživatel
Red79 pošlete mi fotky těch malých kč, rád se podívám, mail mám v profilu. Jinak Aurea asi lepší jak to dávat do ČNS, ale Aukro by mohlo také překvapit.
Registrovaný uživatel
Zdravím Vás Red79....
reaguji na Vaše řádky s dotazem..
Prosím Vás o zaslání fotografií na můj mejlik,rád se podívám na fotky a založím je do sbírky.
Sbírám fotografie těcho mincí s malým Kč a již jsem sehnal několik desítek těchto mincí...
Dejte mi prosím vědět na mejl pazdera.z@seznam.cz

Těším se na odpověď.

Zdeněk
Registrovaný uživatel
Na přání jednoho vášnivého sběratele naší moderny posílám fotku mého malého Kč. Je to focené na scaneru, ve skutečnosti je trochu hezčí. Dal jsem to omylen do chlubírny, tak ještě jednou a odnesu jí zpět do trezoru aby si za ní děti nekoupily zmrzlinu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nádhera...opravdu TOP kus..Velká gratulace k takovému kusu.....
Registrovaný uživatel
ozaj pekna ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Ta zmrzlina by bola ozaj draha :D Ale inak super kusok.
Registrovaný uživatel
Jozino89 napsal
Ta zmrzlina by bola ozaj draha :D Ale inak super kusok.

Zmrzlina by sice byla dost drahá, ale zase na druhou stranu by jistě udělala dětem radost. ;)
Jo-jo, hezký kousek.
Registrovaný uživatel
Jaká si myslíte,že je šance nalézt raritní 10 Kč 1993
v běžném oběhu? Myslíte,že ještě vůbec nějaké jsou?
Lze to vůbec odhadnout?
Registrovaný uživatel
petr1596 napsal
Na přání jednoho vášnivého sběratele naší moderny posílám fotku mého malého Kč. Je to focené na scaneru, ve skutečnosti je trochu hezčí. Dal jsem to omylen do chlubírny, tak ještě jednou a odnesu jí zpět do trezoru aby si za ní děti nekoupily zmrzlinu.

To by na ni chtelo pasujici kapsli. :roll: rozbusilo se mi srdce,
takova by sla urcite pres 100k
« Poslední úpravu provedl(a) wuttke v 5. 2. 2013, 16:27. »
Registrovaný uživatel
Dobrý den, vlastním dvě 10kc z roku 1993. Pokud máte někdo zájem kontaktujte mě na petusinkaa@seznam.cz
Moderátor
Petulala: opravdu 10 Kč s malým KČ nebo obyčejné 10 Kč 1993, které má v peněžence skoro každý?
Registrovaný uživatel
hlavně nevim proč tady dělá nabídky, když na email nereaguje
Registrovaný uživatel
Kolik myslíte, že jich je ještě v oběhu? Nebo už nejsou? :-p
Registrovaný uživatel
Když již byla otázka této vzácné desetikoruny znova otevřena, dovolím napsat své krátké pojednání.
Jaký byl důvod vzniku této ražby?
Podle (Jaroslav Moravec: České mince 1993-2012 a medaile české mincovny 1993-2010) bylo v měsíci březnu 1993 v mincovnách HM a RCM vyrobeny účelové odražky mincí 50 h až 50 Kč (3.000 kusů mincí 50 h a po 1.000 kusů mincí 1 Kčs až po 50 Kč) k seřízení strojů na zpracování mincí.
Všechny tyto účelové odražky všech nominálů lze od seriových ražeb odlišit jen obtížně, ovšem pouze ražbu desetikoruny provedla mincovna z razidel neschválených vzorových odražků jelikož ještě nebyly vyrobeny nové redukce a to je vlastně ten důvod vzniku této zajímavé ražby, ale tyto údaje všichni sběratelé zajímající se o naše mince určitě znají.
A teď pár řádek o ceně této mince na našem numismatickém trhu (je to můj přehled).
Na aukcích ČNS Praha se tato mince v období 1997-2010 objevila 8 krát a to v ceně 7.000 až 26.000 Kč.
Na aukcích AUREA Praha se tato mice v období 2006-2013 objevila 5 krát a to v ceně 8.500 až 24.000 Kč.
Na aukcích AUKRA a to i přes to, že tyto aukce někteří sběratelé neuznávají, se objevila 8 krát a to v ceně 9.500 až 31.211 Kč (viz obrázky).
Ovšem co je zajímavé, že v roce 1999 se na aukci ČNS Praha vydražila také jedna desetikoruna s menším KČ za cenu 7.500 Kč, ovšem na tenším střížku, (hmotnost pouze 5,03 g), což je dosti podstatný rozdíl oproti ostatním mincím (bankovní údaj o hmotnosti 7,37 až 7,87 gramů).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 >

Sběratel.com » Chlubírna » 10 Kč 1993 malé kč

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1