Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » 10 Kč 1993 malé kč

Vykupminci.cz
Numisargo

10 Kč 1993 malé kč

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
To Kucera: Upravil bych to tak, že vzácnost resp. cenu na trhu určuje v první řadě počet kusů pohybujících se mezi sběrateli a tedy takových, které se mohou potenciálně objevit v prodeji. Je houby platné, pokud je několik desítek mincí daného typu v muzejích a 1 koluje mezi sběrateli - cena pak bude vždy astronomická.
To Vlastik82: tak ta je pěkná.
Jinak k té kvalitě - čím mladší mince, tím více rozhoduje stav, ovšem čím vzácnější, tím zase jeho význam klesá. U 10 Kč 1993 s malým "Kč" se ale o žádnou super vzácnost nejedná a cena sice asi stoupat bude, ale srovnatelně s osttaními mincemi včetně ohledu na kvalitu.
Moderátor
OK, mate samozrejme pravdu.
Moderátor
jano7B9 napsal
tenzor: ale ved na aukre dostanes viac ako vsade inde. takze si trosku mimo ;)
aukro je najvacsi trh ;)


Aukro netvoří většinu numismatického trhu, ani omylem. Samozřejmě, protože tam nakupuje kdekdo včetně neznalých lidí nebo úplných laiků, tak je pro prodejce spousty věci a takovýchto kousků zvláště je z hlediska zisku nejlepší (i když s určitými riziky a ty provize taky nejsou symbolické). Ale vyvozovat z toho, že někdo zaplatí dejme tomu 25 000 za minci, která se prodá v sálové aukci za 15 000, že je těch 15k výsměch, mi přijde trochu legrační.
Registrovaný uživatel
vazne? a to ti pride legracne ze sa nakupuje na salovkach a potom sa to s peknym ziskom predava na aukre?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
To jano: tohle se dělá jen se šrotem ;-)
Registrovaný uživatel
No pánové, ať už je to jakkoliv, tak ve výsledku je malé kč zajímavá mince a opravdu ne každý ji ve své sbírce má, těch tisíc kusů jistě není celých tisíc, něco se ztratilo, něco obíhá v oběhu a něco někde leží ladem. Tedy může jít i o 900 ks, které jsou k mání. A tato číslovka jistě uznáte zní zajímavě.
Souhlasím s upřesňující definicí kolegy Kučery o vyjádření ,, obecné vzácnosti,, mincí a děkuji za jeho upřesnění. Jinak Aukro pokládám za částečnou měrnou jednotku, neboť to sběratelské spektrum je zde opravdu velmi různorodé a anonimní. Je tedy možné natrefit i na amatéra kupujícího nevědomky za přestřelené ceny a tento potom značně zkresluje celkový průměr.
Je zde ale také zajímavé, sledovat vývoj ceny mincí ve vztahu ke vzrůstající popularitě dané mince. Viz má aukce 20 hal. 1995 Hm. Ten totiž amatér nekupoval.
Registrovaný uživatel
KUPIM 10KOR.1993(ag) NBS CISLOVANU AJ ROK 2008 CISLOVANU(au)NBS,DALEJ KORUNU 1998(au) ,ALEBO DUBCEKA BEZ OPISU.No ako hosi mate nieco ci len tieto medaaaaaaaaaky? :)))))))))))))
Registrovaný uživatel
len kupuj. tu je ale tema o niecom inom ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Nevadi aj na bankovkach bola ina a daval si tam sportove haluze !)
Registrovaný uživatel
Pánové, teď je jedna na Aukru na vyvolávačce 15 000 a kup teď 20 000,-
Není sice nic moc, ale nebudou.
Registrovaný uživatel
MJLM: viz https://www.sberatel.com/diskuse/topic.php?id=5356
Registrovaný uživatel
probe napsal
Nevadi aj na bankovkach bola ina a daval si tam sportove haluze !)
ale vazne???tak aby si si osviezil pamet a skus sa pozriet co si tam najprv vypisoval ty ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
pokec k teme Bankovky :) nic viac nic menej.Ked sa niekto pyta,tak si myslim ze je slusne mu odpovedat:) co si taky podrazdeny si sa zle vyspal ?)
Registrovaný uživatel
probe napsal
ok daj vediet vo stvrtok.Vsak dojdi aj sam spravime zuuur.Zatial cawess :mrgreen:

skoda reci 8)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
štb:)
Registrovaný uživatel
Ale vieš prečo si Jano vybral akurát tu vetu...Pretože jemu zostal už len net a jeho obľúbený google a ten ho na vínko asi nepozve :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
:))))))))))))))))))
Registrovaný uživatel
Ještě se chci pochlubit se svým uložením mincí, jak je kdo ukládáte? Pochlubte se... Já volím tyto Německé kufříky, boxy a ještě jsem jednotlivé mince uložil do kapsle, aby se daly prohlížet bez kontaktu ruky s mincí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Něco mám taky v takových kapslích, od německé firmy. A jinak takové dřevěné skříňky s plastovýma krabičkama.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Velmi pekne ulozene a vcetne popisu, tak by to melo vypadat.
Registrovaný uživatel
fakt pěkně uspořádaná sbírka plomb, dobrý nápad jak použít krabičky prodávané nejčastěji na šperky...
Registrovaný uživatel
Tedy pánové, přiznám se, že sbírku plomb vidí prvně a je to opravdu velmi zajímavé... A to uložení vypadá krásně.
Registrovaný uživatel
Také se připojuji k obdivovatelům. Za nápad i provedení 1* !!
Asi se nechám inspirovat a začnu shánět krabičky :)
Ještě by mě zajímalo, zda je zajištěno, že se mince nebudou pohybovat horizontálním směrem. Případně jak?
Registrovaný uživatel
Slater: Kde de dají nechat udělat takovéto platíčka na krabičky a za kolik prosím???
Případně kde se dají sehnat ty krabičky? Vozíval mi je známý, kterého už jsem dlouho neviděl a už mi docházejí...
Pokud tyto informace nechceš šířit, napiš mi prosím mail na adresu: 2002martin@seznam.cz
Díky ;)
Registrovaný uživatel
ambrosius : celé je to vyplněné molitanem, tudíž stačí pouze zavřít krabičku. Nevýhadou je že pokud chceš vidět minci z druhé strany musíš to rozdělat což hodně lidí odradí. Ale je to o zvyku a každýmu vyhovuje něco jiného.

Jinak informace klidně poskytnu až budu vědět víc, Drackovi jsem poslal meil.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Chlubírna » 10 Kč 1993 malé kč

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1