Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 100 československých 2018

Vykupminci.cz
Numisargo

100 československých 2018

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,

stretli ste sa uz s nicim takymto?

Kto tieto bankovky vydáva?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://plus.sme.sk/c/20654563/slovak-vyraba-vymyslene-bankovky-fidel-castro-mu-predpovedal-skvelu-buducnost.html
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Matej Gabris. A na bazosi predavaju jeho pracu ako novotlace...
https://ostatne.bazos.sk/inzerat/84723146/NOVOTLAC100-KORUN-CESKOSLOVENSKYCH-r2018MRSTEFANIK.php

Hovado vychcane...uz som na to upozornil p. Gabrisa
Registrovaný uživatel
Si sa vytonasralčil tomi... :)
-s-
Moderátor
Hracie peniaze...
Moderátor
Na aukru tato bankovka hodně jede. Byl ted v Praze "Jarní Sběratel" tak se nakoupilo a prodává :-)
Registrovaný uživatel
Což o to, graficky to není úplně zlé. Nejhorší je, že podobné soukromé výtvory zaplevelily několik kategorií na Aukru a nejde se skoro přes ně a "výhodné Rašíny" proklikat k opravdovým bankovkám :D. Měli by zavést samostatnou kategorii "Kopie, fantazie, veselé obrázky"
Registrovaný uživatel
Ale taková kategorie tam je (kopie bankovek), ale proč to nedat mezi bankovky, když to nikdo nekontroluje a je větší šance to prodat?
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Kvalitou zpracování jsou velice podařené a jsou moc pěkné.

Myslím však, že pro méně zkušeného sběratele je těžké vůbec poznat, že se nejedná o oficiální platidlo. Pokud tedy nemá katalog a prodejce to v aukci neuvádí..

https://aukro.cz/2-koruny-6944739437
Registrovaný uživatel
nota7 napsal
Pokud tedy nemá katalog a prodejce to v aukci neuvádí..

https://aukro.cz/2-koruny-6944739437

Tento prodejce asi sám neví, že je to jen "fantasy" bankovka, protože má doplněno den před koncem aukce, že je to nevydaná bankovka a kategorii 1939 - 53! :roll:
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Moderátor
Frantig napsal
Nejhorší je, že podobné soukromé výtvory zaplevelily několik kategorií na Aukru a nejde se skoro přes ně a "výhodné Rašíny" proklikat k opravdovým bankovkám."

Nejhorší na tom je, že nezkušený sběratel nebo "teens" si to koupí a myslí, že má bankovku, kterou platila jeho babička či prababička. nikde není napsáno - SOUKROMÁ BANKOVKA :'(
Registrovaný uživatel
Na to bohužiaľ neexisuje iná cesta ako študovať - predtým než sa niečo rozhodnete kúpiť. To platí obecne na všetko v živote. Preto fundovaní odborníci vydávajú katalógy bankoviek, ktoré sú bežne dostupné - či už je to Bajer, Novotný alebo aj do dnešného dňa stále relevantný prehľad od J.Séma. Kto nechce platiť za literatúru alebo si nedokáže informácie vyhľadať na internete, môže byť smutne prekvapený.

Charon napsal
Nejhorší na tom je, že nezkušený sběratel nebo "teens" si to koupí a myslí, že má bankovku, kterou platila jeho babička či prababička. nikde není napsáno - SOUKROMÁ BANKOVKA :'(
Registrovaný uživatel
Souhlasím s tím, že kategorie bankovek je neskutečně zaplevelená. Nicméně, co se týče návrhů Matěje Gábriše (např. Štefánik), na každém z nich je vždy (skoro vždy na rubu) napsáno v několika jazycích, že se jedná o návrh. Konkrétně tady:
https://f.aukro.cz/images/sk6944798612/e7134e0e-acd9-40ad-8096-0d7ac15df2f0
je psáno "NON NEGOTIABLE SPECIMEN NEPLATNÉ". Vždy je to tištěno s hlavním tiskem - a neumím si představit, že by někdo mohl vzít vážně bankovku, na které je spolu s hlavním tiskem vytištěno slovo NEPLATNÉ.

Zmiňovaná dvoukoruna je výjimka potvrzující pravidlo.

Mimochodem, já jsem si své peníze vydělal. Proto, než je za něco utratím, trochu popřemýšlím. Nemusí mít každý katalog, ale na Googlu snad v dnešní době každý - a zvláště "teens" - hledat umí.
Moderátor
majkl napsal
Nemusí mít každý katalog, ale na Googlu snad v dnešní době každý - a zvláště "teens" - hledat umí.


Určo máš pravdu, ale abych pravdu řekl, neviděl jsem nikoho na "Sběrateli", aby si kontroloval "strýčka Googla" s realitou bankovek. Ale jak říká klasik za "blbost se platí" a to i v životě.

Jinak díky za upozornění u Štefánika jsem si nevšiml, že to má napsáno - TAK TJ SUPER.
Registrovaný uživatel
Charon napsal
majkl napsal
Nemusí mít každý katalog, ale na Googlu snad v dnešní době každý - a zvláště "teens" - hledat umí.


Určo máš pravdu, ale abych pravdu řekl, neviděl jsem nikoho na "Sběrateli", aby si kontroloval "strýčka Googla" s realitou bankovek. Ale jak říká klasik za "blbost se platí" a to i v životě.

Strýček gůgl, mi vyhodil na dotaz "fantasy banknotes" mnoho stránek s nimi, ale nechce se mi v tom hrabat.
Je to jen lenost a proto souhlasím s tou blbostí!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Ja jsem uz pred 2 roky aukru navrhoval, aby zavedli kategorii BANKOVKY- "navrhy bankovek". Pripadne s delenim na novodobe a dobove (historicke). Dostalo se mi odpovedi, ze o tom budou uvazovat a ze dekuji za podnet. Tak asi jeste uvazuji ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 100 československých 2018

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1