Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » 1000 Kč vzor 2008 série I - chybotisk a Legenda

Vykupminci.cz
Numisargo

1000 Kč vzor 2008 série I - chybotisk a Legenda

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
mischel13 napsal
6. proto jsem Vám radil, ať to prodáte tomu za 20, protože většího blázna nenajdete a může mít sebevýznamnější jméno v notafilii.


Sběratelsky zajímavá položka sama přiláká velký zájem, tu netřeba chválit.

Zbytek sběratelů by toho dotyčného kupce měli za blázna, utratit takovou sumu za tento chybotisk. :)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 13. 2. 2018, 11:16. »
Registrovaný uživatel
Zajímavá poznámka od Evropa1, málokdo je schopen v bankovkách rozlišovat variantu x chybotisk x zmetek.
Hypotetický příklad, 200 Kč série A - proužek Kčs/Kč x proužek Zaire x dvojproužek.
Registrovaný uživatel
mas pravdu, hlavni duvod bude ten, ze "vyrobni zmetek" se proda hure nez "vzacny chybotisk" :)
Registrovaný uživatel
Pánové, zdravím. Dlouho jsem tu nebyl.
Nikoliv, já jsem Rarita a poprvé ve svém životě, jsem toto téma začal studovat minulý čtvrtek.
Ozvali se další lidé. Půjdu patrně cestou Aukra, ačkoliv se ozvalo hodně aukčních platforem.
A poslední zmíňka o chybotisku versus zmetek mě tedy také dost pobavila...a to jsem začal před týdnem.
Také komunikuji s STC. Chybotisk je opravdu krásný.
Rarita
Registrovaný uživatel
Výborně, jsem rád, že jste nakonec dal na moji radu. Nemůžu se dočkat výsledné podoby aukce.

Nezapomeňte dražit včetně lístku z bankomatu a být Vámi zkusil bych si obstarat i certifikát pravosti chybotisku vydaný STC (případně ČNB, pokud jste se jim ještě neozval) spolu s potvrzením nejvyššího stupně vzácnosti RRR opatřený vlastnoručním podpisem generálního ředitele pana Hebelky a pana Moravce ze sekce peněžního a platebního styku ČNB.
Registrovaný uživatel
Rarita napsal
Pánové, zdravím. Dlouho jsem tu nebyl.

Si robíš prdel, nie ? Už som si myslel, že ťa to konečne prestalo baviť.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Rarita napsal
Také komunikuji s STC


a o cem proboha? Tam muzou maximalne pokrcit rameny, ze selhala vystupni kontrola ... :D
Registrovaný uživatel
Chybotisky to napísal velmi správne. Pri predaji treba priložiť všetky podklady, aby sa zvýraznila unikátnosť tejto jedinečnej bankovky. Možno dosiahnete ďaleko vyššiu cenu, ako očakávate. To by bolo len potvrdenie vašeho predpokladu, o aký skvost v tomto prípade ide.
"Odborníci" z tohto fóra nech si potom utrú nos ;)
Registrovaný uživatel
Rarita napsal
Ozvali se další lidé. Půjdu patrně cestou Aukra, ačkoliv se ozvalo hodně aukčních platforem.


To si té své "rarity" moc nevážíte, když ji svěříte Aukru. Kvalitní položky se dávají do velkých aukcí, nejlépe mezinárodních, nikoli do naprosto nevýznamné aukce typu Aukra, kam velká část opravdových sběratelů ze zásady moc často nezavítá.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
To je sice pravda, že prodej na aukru není ideální, ale někdy zase výsledná cena prodejce mile překvapí. Ale hlavně se dá v případě "nízké ceny ? " :shock: z prodeje vycouvat tím že se zaplatí poplatek a prodej se zruší z důvodu ... :mrgreen: Ale aspoň bude mít majitel trochu "Upřesněnou " reálnou cenu.
« Poslední úpravu provedl(a) trava v 17. 2. 2018, 10:35. »
Registrovaný uživatel
Každý, kdo vybuduje zajímavější sbírku, tak by ji měl při prodeji nabízet na odpovídajícím místě. Nedovedu si představit, že bych svoji sbírku nabízel na Aukru, to bych dal velmi zřetelně najevo, že si své sbírky nevážím!!

Pokud majitel zde uvedené věci věří v její unikátnost, platí to samé.

Také platí, že neexistuje všeobecná pravda mezi cenou a vzácností. Na trhu se vydraží spousta běžnějších položek za vysoké ceny, na druhé straně mohou věci velmi sběratelsky vzácné udělat zlomek ceny položky relativně běžné. Bohužel v dnešní době se na trhu pohybuje spousta lidí, kteří mají sice dostatek finanční hotovosti, ale chybí jim to podstatné, tedy znalosti.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Myslím, že Aukro je pro tento typ "vzácností" a pro Raritu ideální místo.
S jeho prezentačními schopnosti a přesvědčením může ve svou aukcí ovlivnit a přitáhnout právě ty s finanční hotovostí, ale nulovou znalostí, kteří se tak rádi a často nechají obalamutit. Ve velké aukci by popisek zněl stroze "1000 Kč vzor 2008, výrobní vada, nedotisk číslice na líci".

Nejsem příznivcem sálových aukcí, pro mě je to zlodějina a v dnešním světě internetu se divím, že stále prosperují. 30-40% z ceny položky je neúměrně vysoký poplatek za zprostředkování prodeje. Nekonečné několikaměsíční čekání na vyúčtování aukce. Pravda, pro komitenta může dražitel u velmi vzácných položek díky fiktivním limitům vyždímat zákazníka dle libovůle. Což jen dokládá co jsem napsal na začátku.
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
Myslím, že Aukro je pro tento typ "vzácností" a pro Raritu ideální místo.
S jeho prezentačními schopnosti a přesvědčením může ve svou aukcí ovlivnit a přitáhnout právě ty s finanční hotovostí, ale nulovou znalostí, kteří se tak rádi a často nechají obalamutit. Ve velké aukci by popisek zněl stroze "1000 Kč vzor 2008, výrobní vada, nedotisk číslice na líci".

Nejsem příznivcem sálových aukcí, pro mě je to zlodějina a v dnešním světě internetu se divím, že stále prosperují. 30-40% z ceny položky je neúměrně vysoký poplatek za zprostředkování prodeje. Nekonečné několikaměsíční čekání na vyúčtování aukce. Pravda, pro komitenta může dražitel u velmi vzácných položek díky fiktivním limitům vyždímat zákazníka dle libovůle. Což jen dokládá co jsem napsal na začátku.


:) Kto si berie 30-40%? :D
Registrovaný uživatel
NumizmatSR napsal
:) Kto si berie 30-40%? :D


Zde je pravděpodobně myšlen součet poplatků pro dodavatele a vydražitele.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
ja bych doporucil tento unikatni raritni chybotisk nabidnout do aukcni sine CHRISTIES ... mozna by pomohla i kratka reportaz na TV NOVA.
Registrovaný uživatel
NumizmatSR napsal
:) Kto si berie 30-40%? :D


To nebyl útok na vás, vy jste výjimka. :)
Ale v zahraničí běžně platí zákazník 20-25% provizi a komitent 15-20%.
Registrovaný uživatel
Osobně si myslím, že provize by měly být do 15 %, bohužel už je to často jen přání.
Registrovaný uživatel
Zdravím.
Myslíte vážně, že si mohu u ČNB obstarat uvedený certifikát, nebo je to ironie? Podobné věci mě baví, rád to zkusím? A oni mě nebudou nutit bankovku vrátit, vyměnit atd.? A je to nutné? To si může zařídit kupující ne...každý ví, že je to pravé (popřípadě to každý uvidí po první prohlídce).
Na Aukru to zkusím (viz příznivé poplatky). Stále mám nabídku za dvacet - víc zatím skutečně ne, takže na Aukro to dám za dvacet pět a když to nevyjde, tak to prodám zájemci za uvedených dvacet no. Ale jinak to chtějí do několika sálových aukcí, to ano.
Rarita
Registrovaný uživatel
netusim, zda by CNB byla ochotna takovy certikat vystavit, ale certifikat vystaveny napr soudnim znalcem muze cenu jedine zvysit, ale take to neco stoji ... u takto raritniho chybotisku je treba tyto naklady predem zvazit.
Tady by se spise jednalo o vyjadreni znalce, ze chybotisk vznikl v tiskarne, nikoliv naslednou manipulaci s bankovkou, pravost bankovky jako takove je asi zrejma.
« Poslední úpravu provedl(a) jirka72 v 21. 2. 2018, 17:27. »
Registrovaný uživatel
Já bych nakonec poslechl Jirku a dal přednost Nově.
Sice jsem se na ni díval naposled před 15-ti lety, ale pamatuji si reportáže dokázala udělat doslova o čemkoli.
Registrovaný uživatel
to Rarita. Zaneste ji do ČNB a odborníci z Kabinetu platidel vám stopro vystaví potvrzení. Ale ne takové, jaké čekáte. Bankovku vám zabaví jako zmetek, a na to potvrzení dostanete u pokladny jinou perfektní.
Registrovaný uživatel
Zdravím.
Také myslím, že budou mít snahu bankovku vyměnit za povedenou, ale k tomu mě snad nemůžou nutit, domnívám se. Ne?
Tak uvidíme. Jdu na Aukro.
Rarita
Registrovaný uživatel
Zdravím. Já to neprodal na Aukru.
Uvedenou bankovku, však ji znáte, prodám tedy za 18.000,- Kč v Brně.
Kdyby někdo chtěl, ozvěte se mi prosím (605 707 701).
Díky.
Rarita

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Rarita v 18. 3. 2018, 15:51. »
Registrovaný uživatel
Takže se tak trochu potvrdily naše slova, že chybotisky se hodně těžko oceňují. Měl jste ji prodat, té nabídce za 20.000,- Kč, jak jste psal. Jestli to byla pravda ? :lol:
Jestli máte odvahu, zkuste ji dát od 1000,- Kč na aukru, / stejně jste to za 1000 pořídil / a v případě nesouhlasu s výslednou cenou bankovku neprodáte. Tam by se ukázalo, jaká je opravdu její cena. Já / i když toto nesbírám / bych za to dal max. do 10.000,- Kč. Držím palce při prodeji.
p.s. Možná by nebylo špatné to dát do jarní aukce Aurea-ještě berou materiál. Tam by se to zhodnotit mohlo.
Registrovaný uživatel
Zdravím. Je to tak. Trochu mě tlačí čas a k oboru nemám vztah, jde o náhodu, takže tak.
Za 15 000 jsem měl, zájemce a musím říct, že mám i nyní, což jsem si po týdnech ověřil - tato cena je opravdu realizovatelná. Dvacet byla nabídka, já zkoušel Aukro za víc - to nevyšlo, a obrátil jsem se zpět na dvacítku - ta vycouvala. Tak asi tak.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » 1000 Kč vzor 2008 série I - chybotisk a Legenda

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1