Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » 100kc 1993 A33

Vykupminci.cz
Numisargo

100kc 1993 A33

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím Vás,

dnes mě zaskočila bankovka, kterou jsem dostal do ruk. Zjistil jsem, že se jedná o neplatnou bankovku z roku 1993. Rád bych si nechal poradit, zdali tato bankovka má nějakou lepší hodnotu. Viz foto. Není nikterak porušená, jen viditelně, dle fotek, párkrát přehnutá.

Mnohokrát děkuji!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokud byste měl trpělivost s vystavením a prodejem, dostanete, při troše štěstí nějakou tu desetikorunu nad nominál. Pokud trpělivost nemáte, můžete si ji ponechat jako suvenýr. ČNB je samozřejmě vyměňuje, ale to už je skoro pohodlnější ta internetová aukce :-)
« Poslední úpravu provedl(a) Frantig v 11. 11. 2019, 9:36. »
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/vysledky-vyhledavani?sort=price_ASC&text=100%201993%20A&finished=true&searchAll=true&categoryId=109879 tady jsou pro představu prodeje (hlavně tedy neprodeje) za posledních pár měsíců...
Registrovaný uživatel
Mnohokrát děkuji za rychlou odpověď. Kdybych si tuto bankovku nechal, například 10 let, myslíte, že se to vyplatí? protože nominál není nikterak ztrátový. Cena poroste? Jedná se o dobrý stav? "Vzácnější" serii? Jsem v tomto absolutní amatér.
Registrovaný uživatel
Je to první série, ale ten stav je špatný, protože se jich dochovalo mnoho, tak nečekejte zázraky ani po 10 letech.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Super, děkuji, pujde do obehu k čongovi na roh nebo při troše štěstí se projdu do ČNB.
Registrovaný uživatel
kdyžtak napište, jak to dopadlo...bankovky vzoru 1993 tištěné v Praze (200, 1000, 5000) se od těch stále platných na první pohled tolik neliší (až na absenci ornamentu na rubu pod hodnotou), ale 100 a 500 (tištěné v Anglii) vypadají dost jinak a mají "podezřelou" barvu :-)
Registrovaný uživatel
Tak nakonec jsem s tím zašel do ČNB.
Dva "čongové" mi to hned vrátili, že to nebýt dobrá bankovka, to být padělek.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » 100kc 1993 A33

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1