Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 100Kč 1995 série B - obrácený vodoznak o 180 stupňů

Vykupminci.cz
Numisargo

100Kč 1995 série B - obrácený vodoznak o 180 stupňů

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Jj, spletl sem si co je to vodoznak...takze nic...
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Moderátor
Takze si za nic muzu koupit svacinu :).
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
serie 03 bez vodoznaku dnes na aukru

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
www.Papirovaplatidla.cz
Katalog bankovek Československa od r.1918 až do dnes.
Registrovaný uživatel
Tak jsem to shrnul a doplnil jsem seriove cisla podle fotek

B01 435 665
B03 435 602
B05 435 511
B10
B13 435 518
B13 435 523
B16
B20 435 615
B24 435 521
B26
B27
B42
B64

Ma jeste nekdo nejake cisla?
_______________
www.Papirovaplatidla.cz
Katalog bankovek Československa od r.1918 až do dnes.
Registrovaný uživatel
Navázal bych na toto pomalu pozapomenuté vlákno. Předně odkaz na debatu ve vlákně o ČR sériích včetně dalších čísel zachycených kusů a odhadů počtu kusů:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/cr-serie-5779x17, příspěvek 406 a dále,
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/cr-serie-5779x18, příspěvek 450
K tomu bych přidal obrázek další (zdroj Aukro) a číslo mého kusu, a sice B05 435521.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj.
Ja mám bankovku s číslom B20 435 621. ;)
Registrovaný uživatel
zajímavé, že se debata stále točí o počtu kusů a sériových číslech a ještě nikomu nepřišlo podezřelé, že až na čestné výjimky prakticky všechny objevené kusy jsou neoběhové.
Registrovaný uživatel
Přišlo - nepřišlo, je-li většina dostupných kusů neoběhová, je celkem jasné, oč jde. Někdo prostě měl štěstí a dostal se ke zdroji. Nevím, kdo a jak a ve volných chvílích můžu přemítat, co na to ČNB, ale to je tak vše. Jediné, co zbývá, je odhadnout, kolik toho může být. Padělky to evidentně nejsou.

Mimochodem, neměl by někdo totéž na jiných nominálech / ročnících? Koupil bych, kdyby bylo něco volného.
Registrovaný uživatel
já bych taky koupil, ale v případě jiných nominálů a ročníků už to bude o jiných číslech a pouze o jednotlivých exemplářích buď vytažených z oběhu nebo výjimečně šťastnou náhodou nalezených v balíčku.
Jde o častý typ chybotisku, který se myslím časem ukáže na všech nominálech. Zatím jsem se s obráceným vodoznakem dál setkal u 500, 1000 a 2000 Kč, všechny oběhové.
« Poslední úpravu provedl(a) chybotisky v 27. 12. 2013, 14:44. »
Registrovaný uživatel
S tím nákupem je mi to jasné. Byly by aspoň fotky nějakých dalších nominálů?
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
já bych taky koupil, ale v případě jiných nominálů a ročníků už to bude o jiných číslech a pouze o jednotlivých exemplářích buď vytažených z oběhu nebo výjimečně šťastnou náhodou nalezených v balíčku.
Jde o častý typ chybotisku, který se myslím časem ukáže na všech nominálech. Zatím jsem se s obráceným vodoznakem dál setkal u 500, 1000 a 2000 Kč, všechny oběhové.


To je velmi zajímavé, netušil jsem, že už jsou známy otočené vodoznaky i u 500, 1000 a 2000 Kč. A nějaké fotky a popř. čísla bankovek by byly?
Registrovaný uživatel
Tady jsou čísla bankovek které nabízí Klim:
B26 435618
B24 435718
B22 435625
B20 435502
B18 435613
B17 435622
B15 435655
B13 435531
B12 435584
B11 435590
B10 435718
B08 435649
B06 435511
B05 435592
Registrovaný uživatel
helichrysum napsal
chybotisky napsal
já bych taky koupil, ale v případě jiných nominálů a ročníků už to bude o jiných číslech a pouze o jednotlivých exemplářích buď vytažených z oběhu nebo výjimečně šťastnou náhodou nalezených v balíčku.
Jde o častý typ chybotisku, který se myslím časem ukáže na všech nominálech. Zatím jsem se s obráceným vodoznakem dál setkal u 500, 1000 a 2000 Kč, všechny oběhové.


To je velmi zajímavé, netušil jsem, že už jsou známy otočené vodoznaky i u 500, 1000 a 2000 Kč. A nějaké fotky a popř. čísla bankovek by byly?


Mam fotky jinich nominalu na webu:
http://www.papirovaplatidla.cz/informace/chybotisk
_______________
www.Papirovaplatidla.cz
Katalog bankovek Československa od r.1918 až do dnes.
Registrovaný uživatel
Diskuse o 100/1995, B s obráceným vodoznakem poněkud uvadla, tak ji trochu oživím. V poslední době jsem tuto problematiku tak trochu sledoval a tady je souhrnná tabulka toho, co jsem zachytil. Bohužel - rovnou se přiznám k tomu, že čas od času jsem ignoroval bankovky se stejným kontrolním číslem ale už zachycenou sérií (a někdy zase ne). Jak však víme, je stejně podstatné kontrolní číslo, protože na jedno zachycené číslo připadá 28 bankovek (série B01 - B28 ). Aktuálně mi to vychází na 46 jedinečných čísel x 28 sérií = 1288 kusů. Většina z nich jsou čísla 435xxx (nikoli spojitá řada), proto jsem ty ostatní zažlutil.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Majkle, přidávám svou sledovačku - zvýrazněny jsou nejnižší/nejvyšší čísla u 435xxx ... některé máme stejné, některé nikoliv, můžeš si podle toho doplnit ;-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Majkle a bankovky, co jsou zmíněné v tomto vláknu, poznamenané v tabulce máš? Nějak mi to téma tady v minulosti uteklo, tak to nechci procházet zbytečně zpětně ...
Registrovaný uživatel
Ano, snařil jsem se zohlednit všechny tvoje poznatky. Mimochodem, velmi mě láká ten řádek, který je v tvojí tabulce viditelný jenom částečně - pevrácený vodoznak na 1000 Kč. ;)
Registrovaný uživatel
hm, tak já jestli se dívám správně napočítám kusů víc.
Na nejnižším čísle se shodneme 435501, ale nejvyšší vidím 435718.
Ne všechny archy v uvedeném rozmezí byly obrácené, ovšem ty se vykrátí s kusy z jiné číselné řady 025xxx nebo 950xxx, takže od oka máme obrácených nějakých 6000 kusů?
Registrovaný uživatel
To svoje bych považoval za minimální odhad prokázaných kusů. Je jasné, že jich je reálně mnohem víc, ale co neuvidím, tomu neuvěřím. ;)
Registrovaný uživatel
jak už jsem psal, než debatovat nad teoretickým počtem vytištěných kusů, jichž většina byla i tak zlikvidována, protože na chybu se muselo přijít, mnohem zajímavější se mi jeví cesta nabízených NEOBĚHOVÝCH banovek do rukou prodejců, sběratelů.
Vždyť kolik znáte oběhových obrácených vodoznaků u stokorun? Zhruba stejně jako u tisícovek :)
Registrovaný uživatel
Ahoj všichni,
já jsem našel v oběhu 11 kusů (slovy jedenáct) 100 Kč 1995 s převráceným vodoznakem. Jak bude více času, najdu v archivu přesné datumy i čísla a série.
Všechny jsem ale odchytil u nás Prostějově...
A jen taková perlička - jeden kousek si u mne na veletrhu FIBEX vyprosili zástupci ze STC v čele s ing. Bulíčkem pro jejich podnikovou sbírku - tehdy tam prý tento typ chybotisku ještě neměli... ;) cca 1997-98
Moderátor
majkl napsal
Ano, snařil jsem se zohlednit všechny tvoje poznatky. Mimochodem, velmi mě láká ten řádek, který je v tvojí tabulce viditelný jenom částečně - pevrácený vodoznak na 1000 Kč. ;)



Tak tady asi zas tak moc nenamlsám, mám evidován jen 1 ks

1000 Kč - převrácený vodoznak - A69 728542


... stejně jako u této - 1000 Kč - s chybným kontrolním číslem
D35 237104 (velký číslovač: 297104)
Registrovaný uživatel
přidám číslo : B24 435518
Registrovaný uživatel
shrnuto:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
o.k. oprava ;)
takže zatím cca 6 tis kusů...
(435501 - 435718 = 217 ražeb * 28 serií na archu = 6076 ks)

- příspěvek #49 prosím admina o smazání

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 100Kč 1995 série B - obrácený vodoznak o 180 stupňů

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1