Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 10kč

Vykupminci.cz
Numisargo

10kč

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, patrí tato 10 kč do vzacních mincí rok 1993 děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nie
Registrovaný uživatel
Zdravím,dnes jsem dostal tuto 10 Kč.Je to normální,aby takový zmetek banka pustila do oběhu?Není to nijak dodatečně upravené mince je ještě lesklá,ale prostě nějak nedoražená.Letopočet možná 2003-8 možná 9.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prostě už pár let obíhá a teď jí někdo vyčistil Sidolem :D
Registrovaný uživatel
Kukvy je mozne ze je to zmetek z razby. Kontrola neprobiha u kazde mince, to neni mozne. Ten lev jiste neni z obehu osoupany jak si mysli turtle. Rad na ni v pondeli kouknu...
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Registrovaný uživatel
Pokud je k mání,mám zájem.
Registrovaný uživatel
To není žádný sidol,to je jasně z mincovny.Až ji prohlídne trutnovák tak vyjádření sem jistě hodí.
Tohle není moje parketa tak k mání bude.
Registrovaný uživatel
bertik-b1 napsal
Pokud je k mání,mám zájem.

Tak se mi bertiku ozvi na mail wdmcolours@centrum.cz
Registrovaný uživatel
Žádný Sidol.Žádný pozdější zásah po ražbě.Jasný zmetek.Chyboražba.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zmetek ano, chyboražba ne.
Moderátor
Myslím že je to hrázení hrachu na zeď, rozdíl mezi chyboražbou a zmetky byl tady vysvětlen už mnohokrát a zjevně neúspěšně :)
Registrovaný uživatel
Díky za upřesnění.Nerad bych mátl pojmy.Nějak mi to mnohé vysvětlení ušlo.Můžete mě nasměrovat? Díky.
Registrovaný uživatel
Doporučuji si přečíst odstavec "chyboražba" v knize pana Zdeňka Petráně - Ilustrovaná encyklopedie české, moravské a slezké numismatiky.
Dovolím si jenom krátce z tohoto odstavce odcitovat několik vět:
"chyboražba - mince s chybným opisem, nápisem nebo obrazem. Vzniká razidlem, které bylo řezačem vytvořeno (ať už ryto nebo puncováno) chybně. Všechny mince z tohoto razidla jsou pak chyboražbami."
Všechny ostatní "zvláštnosti" jsou zmetkovité ražby, jako například nedoražený obraz mince, neúplný nebo chybějící vlis na hraně, vynechaná část opisu, pootočený rub oproti lícní straně, jednostranná ražba, různé deformace tvaru mince a tak podobně.
Neexistuje žádný speciální katalog, který by popisoval výskyt a případnou cenu těchto zmetků, ovšem na AUKRU se dají dobře zpeněžit, jako napřiklad:
25 h 1963 - pootočený líc oproti rubu - 2.247 Kč
2 Kčs 1972 - pootočený líc oproti rubu - 1.020 Kč
2 Kčs 1973 - excentrická ražba - 1.577 Kč
2 Kčs 1977 - nálitek u letopočtu - 790 Kč
10 Kč 1993 - pootočený líc oproti rubu - 1.514 Kč
10 Kč 1994 - prasklá raznice - 1.055 Kč

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky.
Registrovaný uživatel
Ještě jedna informace a to o nejdražším zmetku jaký jsem zaregistroval (byla o něm vedena debata i zde na Sběrateli) a to 5000 koruně z roku 2012, kde na obou stranách mince byl vyražen pouze obraz líce a tato mince byla prodána na AUKRU za cenu 120.100 Kč.
A ještě přidám jeden zmetek a variantu 500 koruny z roku 1988 "20. výročí československé federace".
Obě byly vydraženy na AUKRU a to zmetek, který má posunutý nápis hrany za 3.699 Kč a varianta s nápisem hrany "20. výročie federácie československej" (Novotný 175) za 20.100 Kč.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Šílené. Pak se nedivím, že home made úpravy nejrůznějších druhů tak frčí. :)
Registrovaný uživatel
Na tomto vlákně https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/10-kc-1993-male-kc_post_-312304#post312304 je dotaz na 10 Kč ročník 1993, bohužel se mi nedaří odpovědět a proto použiji toto vlákno a zděluji "NJW", že i když obrázky nejsou moc kvalitní, tak dle mne se jedná o vzácnou variantu, která se občas vyskytne i na aukcích AUKRA a její cena se pohybuje od 14.900 do 31.211 Kč.
V poslední době byly dvě tyto varianty neprodány za cenu 30.999 a 33.333 Kč.
1/ 14.900 Kč, 2/ 21.650 Kč, 3/ 25.097 Kč, 4/ 31.211 Kč, 5/ 30.999 Kč (neprodána), 6/ 33.333 Kč (neprodána).
Doporučuji porovnat Vaši minci s přiloženými obrázky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
numismatik-fji: děkuji za příspěvek, pokusil jsem se vyříznout detail, zdá se mi, že ta linie, která by měla půlit KČ je o něco níže, než u všech ostatních a číslice 10 také není úplně "čistá", hlavně tedy číslo 1. Proto si nejsem zcela jistý, zda se jedná o vzácný kousek, díky za další info

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já jsem stále přesvědčen, že se jedná o vzácnou variantu i když připouštím, že fotografie může klamat, podívejte se na obrázek z knihy pana Jaroslava Moravce "České mince 1993-2012 a medaile české mincovny 1993-2010", na kterém jsou jasně patrné rozdíly mezi běžnou desetikorunou (raženo 70.000.000 kusů) a zkušební ražbou (raženo 1.000 kusů).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ještě jeden obrázek - nahoře je Vaše mince a ta dole je běžná ražba.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ano, je to malé KČ.
_______________
Spořiti se dá i z mála, jen začni a vytrvej!
Registrovaný uživatel
Zdravim mam obehove 5kč rok2017 stejne jen u petky je jina ma cenu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravim mam obehove 5kč rok2017 stejne jen u petky je jina ma cenu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj, kolegové!
Měl jsem stejný dotaz v kecárně...
Na aukru se objevily pětikoruny z roku 2017 s kolmo ukončenou vodorovnou linkou číslice 5. Je známo, oč se jedná? Uniklé zkušební odražky například? Omylem použitá jiná varianta razidla?

Tady je příklad:
https://aukro.cz/5-kc-2017-rl-varianta-kolmeho-rovneho-zakonceni-cislice-5-v-horni-6941454035

Tady jsem našel fotku proof sady z roku 2013, kde je podobná varianta číslice. Ovšem to je proof razidlo.
https://aukro.cz/sada-obeznych-minci-2013-20-let-cnb-proof-6918574986
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/10-kc-1993-male-kc-velmi-vzacna-a-hledana-6942362774

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Naše mince » 10kč

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1