Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » 15h červ.Hradčany

Vykupminci.cz
Numisargo

15h červ.Hradčany

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pre tlac dopisnice 15 (h) sa pouzili nie len stocky zo VII. dosky ale aj z menej znamej VIII. tlacovej dosky.
Je dostatok pramenov aj literatura o VII. doske. Pokial nemas, tak sa mi ozvi na nnamxel(a)gmail.com
Registrovaný uživatel
zdravím všechny, po přečtení několika příspěvků,
bych se chtěl na něco zeptat..týká se hlavně 30hV, když se tu porovnává zoubkování, naměřím např 11 1/2 : 11 3/4 , v literatuře se po roce 1945 přešlo k jasnému označování 11 3/4, ale když je jasný zoubkoměr, tak proč neexistují nějaké taky šablony jednotlivých knihtiskových vydání Hradčan, sice se člověk dočte rozměry obrazu známky, ale jak brát definici 100% ověřené známky, když se snad ani neví za jakých výrobních teplot se známky tiskly a nebo jak se časem smršťoval (či naopak) papír když zůstalo tolik známek skladem, které byly nakonec použity až po tolika letech nehledě na podmínky uskladnění. Zajímá mě to proto vzhledem k určování např. sdruženého zoubkování viz např. foto v Merkuru (byť těch chyb v popisech je na mě až až ,nehledě na zobrazené typy obrazu známky) , předpokládám, že se to spíše líp určí podle druhu zoubkování, neboť by pak taky šlo jasně říct že to musí být taky 11 3/4.. já např. naměřil nahoře a dole 11 1/2 a na stranách 11 3/4, máte taky takovou zkušenost? protože všude čtu, že by to spíše mělo být naopak.. A celkově mám za to, že při výrobě dost často dávali více archů na sebe než bylo běžné a potřebné (pokud se nepletu tak 5 byl standard .. a v literatuře jsou o tom také zmínky) a tím podle mě muselo docházet k průhybu jehel při větší odporu při perforaci.
« Poslední úpravu provedl(a) Sjoa v 26. 3. 2018, 16:05. »
Registrovaný uživatel
Ing. Jan Karásek - Zoubkování čs. poštovních známek (1918-39).
V této knize jsou vysvětleny základní pojmy o zoubkování. V současnosti používané označení HZ 11 3/4 (B) je zaokrouhlený údaj ( v desetinné podobě 11,75). Když si dáš tu práci a nějakým přesným pravítkem perforaci na známce změříš, měl by si dojít k přesnému výsledku HZ 11,65 : 11,86 (zaokrouhleně HZ 11 3/4 : 11 3/4) zkráceně HZ 11 3/4. Zoubkoměr je jen pomůcka, se kterou by jsi měl určit jakou použili perforovačku. Sdružené zoubkování znamená, že bylo k perforaci použito dvou zařízení různého druhu (hřebenové a řádkové). Většina zoubkoměru je univerzálních, odstupňovaných po 1/4 zoubku. Myslím, že na šablonách Pofisu používají přesné perforace Hradčan.
Registrovaný uživatel
jo to jsem sice četl a vyšlo mi z toho, že bez pomocného vzoru minimalně 4-bloku (jak Karásek píše) to nepůjde, samozřejmě i bez šuplery... ale v té knížce neřeší jak nezaměnit u sdruženého zoubkování spodní řady Řz 11 1/2 za to bězné Hz 11 3/4... jen se o tom zmiňuje na str.34 o těch pár exemplářích a konec. Vím jak oba typy zoubkování lze rozlišit, ale pokud ten úder sedne obdobně jako u Hz tak se to s těží rozliší a rád bych nějaký návod, byť bych na tu známku nikdy nenarazil, ale chci být připraven.😉
Registrovaný uživatel
Ahoj kolego,už jsem tady před časem psal příspěvek na téma 30h V a její zoubkování.Pro nové členy se to dost špatně hledá.Sbíral jsem jako mnoho ostatních Hradčany a u této hodnoty jsem měl problém s určováním ZP.Vytvořil jsem si svůj systém a prohlédl tisíce známek.To píši pro pochopení problému se zoubkováním.
Zmiňuješ sdružené zoubkování.Ale to už je špička ve sbírání a cesta k takové známce je dlouhá.Prohlédl jsem tisíce známek.Když jsem tvořil alb.listy a došel k poslední řadě známek/91-100/,narazil jsem na známku z obrázku. Tady je třeba zdůraznit již předemnou psané-jedná se o dva druhy zoubkování na jedné známce či známkách.
A nyní to hlavní.Pořád řešíš velikost zoubkování a nějaké desetiny.Ono to zas není tak složité jak vypadá.ˇZnámka s ŘZ musí mít protilehlé strany vždy naprosto stejného rozměru a výchylek jehel.Hřeben má pouza horní a dolní strnu shodnou.U bočních stran tomu tak být nemusí.
Na obrázku je známka kterou jsem našel a určil jako 13J se sdruženým zoubkováním.Odůvodnění bylo toto: Horní a dolní strana má odlišný rozměr.
To v případě HZ nejde.Dále je spodní úder posunut do strany.Poslal jsem známku na odzkoušení znalci.Jaké bylo rozčarování,když se známka vrátila s tím,že u tohoto zoubkování se rozměr pohybuje od- do atd.Byl jsem přesvědčen o správnosti svého názoru a poslal známku jinému znalci.Známka byla odzkoušena a já ji prodal po čase v aukci. Dnes je tato známka nabízena u jednoho obchodníka za zhruba 20 tisíc.Vzhledem k razítku se nedá zaměnit.
Je třeba znát zákonitosti obou druhů zoubkování. Chci jenom říct,že v tomto případě je nutná naprostá shoda horního a dolního okraje při HZ.
Máte-li zájem,můžete zavolat a pohovoříme spolu o problému.
Tel.605837566
Pro doplnění. Takové známky se vyskytují na poslední řadě archu,kdy byla spodní řada doporforována.A tady je důležité umět určit ZP.Pak nezůstává mnoho známek k prohlídce na sdružené zoubkování.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.
Registrovaný uživatel
Priemer pouzitych perforacnych ihiel moze byt do urcitej miery pomockou. Pri RZ-D boli pouzite styri rozdielne priemery ihiel 0.8, 0.9, 1.0, 1.2 mm. Pri HZ-B iba jeden a to 1.0 mm. Pokial bol pouzity iny priemer ako 1.0 mm pri RZ-D tak to moze byt napomocne. Pokial nie tak urcit ZP a porovnat dolne zubkovanie s totoznym ZP (inych dostupnych hodnot Hradcany) v obidvoch zubkovaniach a najst spolocne znaky v podobe odchylok.
Registrovaný uživatel
Neskoro, toto je Zubekova parketa.
Registrovaný uživatel
Velikost ferforačních otvorů je hodně závislá od opotřebení jehel,otvory nemají čisté okraje a těžko se určuje průměr.Ale člověk nemá podcenit žádnou možnost.
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.
Registrovaný uživatel
velice děkuji všem za poznatky a návody, hlavně tedy Mr. Zoubkovi. Samozřejmě si myslím, že u těchto složitých neběžných zoubkování je třeba mít kombinaci několika možností, které by se doplňovali a zároveň i vyloučili možnost běžného omylu. stovky a možná nějaký tisíc Hradčan mi už prošly rukou jen vychytit ty tolerance u té 30hV.. do toho se snad rychle dostanu, nemůže to být nic složitějšího než je označování a kódování ložisek...abych to k něčemu přirovnal
Registrovaný uživatel
Zdravím,
Mohlo by se jednat o prasklou TD? Vím,že praskliny se vyskytují asi jenom na krajních známkách, což v tomhle případě splněno je (90.ZP/I.). Přerušený rám a bílá vlasová čára táhnoucí se k 10. spirále. Díky za případné upřesnění.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejedna se o prasklou desku, ale o zdvojeny tisk v miste, kde byl pod papirem primtidku ve stroji jiny zbytek papiru. Vyskytuje je se to relativne casto u 25h modre, ale take u 15, nebo 500h atd.
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
Registrovaný uživatel
Uhorková sezóna ,ale predsa ,pomôže niekto s určením TD ? Za pomoc ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Prečo potrebuješ určiť TD a ZP na tejto známke, keď je to bežná známka. Do rekonštrukcie nevyhovuje, lebo má veľkú časť obrazu známky zakrytú pečiatkou a do pečiatok sa tak isto nehodí. Ak ti to na niečo bude, známka má HZ 11 ,3/4 a pochádza zo ZP 49. Keďže ju nemám v rukách tak to neviem presnejšie porovnať, ale pozri a porovnaj ZP z TD III. IV. V. a VI. Jedna z nich to určite bude.
« Poslední úpravu provedl(a) doddie v 7. 8. 2020, 8:08. »
Registrovaný uživatel
Doddie,mám kopu známok Hradčany na určenie TD/ZP ,keď už si neviem rady , tak poprosím o pomoc , ako teraz , bez ohľadu na cenu známky . Vyzerá to na 49/IV , za pomoc ďakujem .
Registrovaný uživatel
Mohl bych poprosit o určení ZP?
Už jsem slepej :shock: :lol:
Už si říkám, že ta spirála je zalitá bílou :D
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já bych tipoval 76/II, ale dlouho jsem Hradčany nedělal.
Ahoj a jsem zvědavej na Doddieho.
_______________
Mluv jen tehdy je-li to lepší jak mlčení.
Registrovaný uživatel
Asi jo ;)
Zoubek-05 napsal
Já bych tipoval 76/II, ale dlouho jsem Hradčany nedělal.
Ahoj a jsem zvědavej na Doddieho.
Registrovaný uživatel
https://www.hradcany-stamps.com/tiskove-desky/15h-2-tiskova-deska/#a2-76-jpg
Registrovaný uživatel
ZT, prosím o kontrolu, jde o 70/IV?
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
je to 69/IV

raje napsal
ZT, prosím o kontrolu, jde o 70/IV?
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
---------------------------------------------
moje stránky k tématice Hradčan:
http://www.hradcany-stamps.com/
---------------------------------------------
Registrovaný uživatel
Děkuji
Registrovaný uživatel
zdravim - nemohl by mi nekdo , zkopirovat clanek z Filatelie 2016/5 o hradcanech , nemuzu se k te filatelii dostat a po 5 letech bez znamek , zacinam mit vetsi a vetsi mezery :-) do mailu

kocichjzavinaccentrum.cz

diky moc
Registrovaný uživatel
Je k dispozici v exponátu J. Chudoby list č.21 :
http://www.exponet.info/exhibit.php?exhibit_ID=1424&lng=CZ
Registrovaný uživatel
Ahoj smit... Ja zhanam tiez TD 7. Mozes mi ponuknut prosim ta? Moj email: mirikomurar@gmail.com
Dakujem.
Registrovaný uživatel
Dobry vecer znamka15h typ spiraly2 us asi 2hodinky se snazim urcit td /zp ? TD 1/2/ + 7 td ale ta to neni . Na knihtisku jsem zkontroloval 1+2 td ani jedna nesedi dokonale ? Podobna je snad jen na 49 zp ale ta ma spiralu typu1 nebo jeste 78 zp ale taky to nesedi 100% tak prosim o pomoc dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 > »

Sběratel.com » Hradčany » 15h červ.Hradčany

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1