Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » 18.knih z roku 1767 TOP STAV,Rarita, Vzácnost...?

Vykupminci.cz
Numisargo

18.knih z roku 1767 TOP STAV,Rarita, Vzácnost...?

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl bych poradit. Zda se vyplatí, investovat do takovýchto knih. Koupil, jsem to jako dar kamarádovi. Tak snad, jsem neprohloupil a těch 8000,- jsem investoval dobře. Vůbec, se v tom nevyznám a přišlo mi to jako super musel jsem se rozmyslet hned tak jsem to vzal.
Díky, za info. S přáním krásného dne. Tomáš.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tady uvadeji 19 svazku a dodatkovy 20.:
https://www.zvab.com/servlet/BookDetailsPL?bi=22869821064&searchurl=kn%3Dcursus%2Btheologiae%2B1767%2Bsumma%2Bs.%2Bthomae%26hl%3Don%26sortby%3D20
« Poslední úpravu provedl(a) numismat v 3. 9. 2018, 13:42. »
Registrovaný uživatel
Jakmile nekdo napise top stav, hleda raritu a za 8 tisic to koupi pro kamose, tak je to vzdycky divne :)
Registrovaný uživatel
dovolím si napsat pár slov.... je to náboženská literatura, není to česky, nejsou tam rytiny ..... svazek z této doby se prodává ve stokorunách, tudíž těch 8000 je tak hraniční cena, navíc předpokládám, že to bude sloužit jen jako dekorace v knihovně, neb kamarád to jistě číst nebude :-)
Moderátor
kekule: kamarád to číst nebude, pokud tedy nestuduje v kněžském semináři... Ale kdoví, mám třeba známého, biologa v důchodu, který si udělal státnici z klasické řečtiny, aby si mohl přečíst Homéra v originále.
Registrovaný uživatel
V české provenienci se podle mého názoru nebude jednat ze sběratelského pohledu o nic zajímavého. Navíc, pokud se opravdu bude jednat o nekompletní soubor.

Těch negativ je zde několik, aby se mohlo jednat o sběratelsky hledanou záležitost.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Podobne svazky knih byly cca.3 měsíce zpatky
Na aukru i ta cena by odpovídala, a nejedna se jen o teologické spisy, myslím že ve svazcich jsou všeobecné dobové záznamy od teologie, lékařství, biologie, technologie atd...samozrejmě pokud se jedna o tyto svazky. Svazky byly v němčině .
Moderátor
barbar: tohle je ale teologicka literatura v latine, srovnani s knihami jineho zamereni a v jinem jazyce nema vyznam.
Moderátor
numismat napsal
barbar: tohle je ale teologicka literatura v latine, srovnani s knihami jineho zamereni a v jinem jazyce nema vyznam.


Numismat ,že já nějak tušil přesně tuhle reakci jaksi od tebe,ale už jsem si na to zvykl :) jako vždy.....
Ano všiml jsem si,ale nemusí být všechny v latině a teologicka literatura byvala často v latině, Počkej mě si na vyjádření majitele.Samozrejmě se mohu mýlit,nemohu si přesně pamatovat vše....numismate. ;)
Moderátor
barbare, promiň, ale ty i ja se tu jen snazime neprilis uspesne nahradit chybejici odborniky. Kdyby se tu objevil uzivatel Hilaris, tak bychom se dozvedeli vice, bez nej je to jen takove patrani s nejistym vysledkem.
Nicmene se domnivam, ze jde o Sumu theologickou od Tomase Akvinskeho, coz je jeho zasadni dilo. Existuje i cesky preklad z 20.stoleti (viz nabídka antikvariatů). Bohuzel je zrejme malo zajmemcu, kteri by takovouto knihu ocenili, jak je videt i z nizke ceny v nemeckem antikvariatu. Hodnota knihy je spise duchovni nez sberatelska. O teologicke sume viz tez:
https://www.databazeknih.cz/knihy/theologicka-summa-295246
Registrovaný uživatel
Jedná se o teologickou sumu sv. Tomáše Akvinského, ale jak plyne z druhého a třetího řádku titulní strany (třetí fotografie shora)- přizpůsobenou dnešním zvykům universit, t. j. době kolem r. 1767. Čili toto asi není původní Summa. Zpracování provedl dominikán, příslušník stejného řádu jako byl sv. Tomáš Akvinský.
Spousta kvalitní starší náboženské literatury (mimo jiné různé překlady bible, např. cenný studijní Starý zákon Hejčlův a Nový zákon Sýkorův) včetně českého překladu teologické sumy je na stránkách librinostri.catholica.cz
Moderátor
Hilaris: diky moc.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antikvariát » 18.knih z roku 1767 TOP STAV,Rarita, Vzácnost...?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1