Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » 1919-1921-Parlament/Vieden-Arch

Vykupminci.cz
Numisargo

1919-1921-Parlament/Vieden-Arch

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň.

Potreboval by som poradiť ohľadne, priloženého archu. Neviem či je celý - alebo len časť. Pravdepodobne ide asi len o časť. Nedisponujem, katalógom na RU-DE-DDR a spol. Bohužiaľ mám len pár katalógov na USA a Oceániu + Afriku. Potreboval by som vedieť o akú perforáciu sa jedna. Pokiaľ by niekto vedel aj aký veľký (koľko) kusov známok bolo v jednom archu. Potrebujem si to zaradiť do zbierky. Ďakujem za každú radu/pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jde o zn.Mi289 ř.z.12 1/2 a tato se tiskla v archu 10x10 známek, existují další dvě zoubkování a to 11 1/2+ sdružené 11 1/2:12 1/2 pokud nesbíráte Rak. specielně stačí jakýkoliv Michel Winterling
Registrovaný uživatel
Ďakujem vám za rýchlu odpoveď a pomoc! Vážim si to. Bohužiaľ, nemohol som vám skôr odpísať. Ako ste písal, Rakúsko nezbieram vôbec, len som si to založil do alba od PhilaSwiss a odložil. Ale ako zberateľ, si potrpím na detail a či už chcem alebo nie. Ide na mňa "Mrtvice", keď sa neviem dopátrať k potrebným informáciám. A mám toho viac, s čím by som potreboval pomôcť. Ide o to, že som vydražil pozostalosť z Belgicka na online aukcii. (Som zberateľ USA - známky, memorabilia, militaria, atď.) A konkrétne tento lot. bol CCA. 116 Albumov, cez 1500 FDC. Všetko som kúpil, len kvôli jednej jedinej známke o ktorej so vedel, že jej hodnota je viac ako 15,000€, konkrétne išlo o známku 1857 - five cent - Red Brown, ktorá ma u Scott-a záznam 60,000 Dollarov. Ale všetci vieme ako fungujú kat. ceny na trhu. Momentálne je na certifikácií v USA. Ale to len bokom. Za celý lot som dal 3500eur + DHL. A to je dôvod prečo potrebujem pomoc. V týchto albumoch bol mix. a veľa známok z RU a okolia. V tomto tápem a nemám prehľad. A nemienim sa tomu hlboko venovať. USA sa venujem 21 rokov - známky a FDC, ostatné zberateľské záležitosti zbieram a predávam cez 42 rokov. Každopádne som rád, že existuje toto fórum, kde ľudia pomôžu vo voľnom čase! A zároveň priložím scan, daný arch si neviem vyhľadať na internete. Našiel som len opečiatkované/razené po 1ks. Kde sa cena pohybovala od 25eur+, môj arch je neopečiatkovaný. Nenašiel som cenu ani 1ks neopečiatkovanej známky na Stampworld ani u Gibbsona online. A zase som zúfali. Bol by som rád keby ste mi pomohol. Ide o Rakúsku známku. takže váš obor. Zaujíma ma cena, lebo priateľ zberateľ z Rakúska mi ponukol na výmenu známku 1861 1c Franklin, blue, ktorej cena sa pohybuje od 35 do 450eur medzi zberateľmi. A práve toto sa mi nezdá. Lebo ho poznám 15 rokov a viem, že nemení - nepredáva - len tak. Bol by som rád, ak by ste mi pomohol. Tento kus archu ohodnotiť. A do budúcna, by sme sa mohli aj súkromne dohodnúť, ohľadne oceňovania. Kľudne by som vám platil mesačne, podľa dohody, to by som potreboval pomoc, možno 5x za mesiac. Na oplátku viem pomôcť s USA čo sa týka, známok, FDC, militaria, memorabilia a iné pokiaľ ide o záležitosti z pred roku 1970 do roku 1800. V tomto sa pohybujem viacej ako 42 rokov. Prikladám, Prílohu. A za vašu/ ale aj inú odpoveď vopred ďakujem. PS: Ide o Levante 1886 Block. <-Myslím->

Z pozdravom pán Dr. František Détrun.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Frantisek25 napsal
Ďakujem vám za rýchlu odpoveď a pomoc! Vážim si to. Bohužiaľ, nemohol som vám skôr odpísať. Ako ste písal, Rakúsko nezbieram vôbec, len som si to založil do alba od PhilaSwiss a odložil. Ale ako zberateľ, si potrpím na detail a či už chcem alebo nie. Ide na mňa "Mrtvice", keď sa neviem dopátrať k potrebným informáciám. A mám toho viac, s čím by som potreboval pomôcť. Ide o to, že som vydražil pozostalosť z Belgicka na online aukcii. (Som zberateľ USA - známky, memorabilia, militaria, atď.) A konkrétne tento lot. bol CCA. 116 Albumov, cez 1500 FDC. Všetko som kúpil, len kvôli jednej jedinej známke o ktorej so vedel, že jej hodnota je viac ako 15,000€, konkrétne išlo o známku 1857 - five cent - Red Brown, ktorá ma u Scott-a záznam 60,000 Dollarov. Ale všetci vieme ako fungujú kat. ceny na trhu. Momentálne je na certifikácií v USA. Ale to len bokom. Za celý lot som dal 3500eur + DHL. A to je dôvod prečo potrebujem pomoc. V týchto albumoch bol mix. a veľa známok z RU a okolia. V tomto tápem a nemám prehľad. A nemienim sa tomu hlboko venovať. USA sa venujem 21 rokov - známky a FDC, ostatné zberateľské záležitosti zbieram a predávam cez 42 rokov. Každopádne som rád, že existuje toto fórum, kde ľudia pomôžu vo voľnom čase! A zároveň priložím scan, daný arch si neviem vyhľadať na internete. Našiel som len opečiatkované/razené po 1ks. Kde sa cena pohybovala od 25eur+, môj arch je neopečiatkovaný. Nenašiel som cenu ani 1ks neopečiatkovanej známky na Stampworld ani u Gibbsona online. A zase som zúfali. Bol by som rád keby ste mi pomohol. Ide o Rakúsku známku. takže váš obor. Zaujíma ma cena, lebo priateľ zberateľ z Rakúska mi ponukol na výmenu známku 1861 1c Franklin, blue, ktorej cena sa pohybuje od 35 do 450eur medzi zberateľmi. A práve toto sa mi nezdá. Lebo ho poznám 15 rokov a viem, že nemení - nepredáva - len tak. Bol by som rád, ak by ste mi pomohol. Tento kus archu ohodnotiť. A do budúcna, by sme sa mohli aj súkromne dohodnúť, ohľadne oceňovania. Kľudne by som vám platil mesačne, podľa dohody, to by som potreboval pomoc, možno 5x za mesiac. Na oplátku viem pomôcť s USA čo sa týka, známok, FDC, militaria, memorabilia a iné pokiaľ ide o záležitosti z pred roku 1970 do roku 1800. V tomto sa pohybujem viacej ako 42 rokov. Prikladám, Prílohu. A za vašu/ ale aj inú odpoveď vopred ďakujem. PS: Ide o Levante 1886 Block. <-Myslím->

Z pozdravom pán Dr. František Détrun.
dobrý večer pane František byl bych rád pokud bychom pokračovali na vzájemných mailech tady je můj "jiriwinterling@email.cz, ještě pokud budete posílat i jiná vyobrazení prosím i zadní stranu zatím se mějte jinak můj tel 775633694
Obrázky: Winterling

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dobrý den pane František tento 20 blok je krásny, ale je tam vícero typů a podtypů ale jak vidím můj mail asi nedorazil/na PC jsem úplný amatér a tak vám ještě jednou přeposílám sken ze specializovaného katalogu Ferchebmnauer kde se něco málo o této známce píše zatím se mějte Winterling

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dobrý den ještě jednou k tomu 20 bloku jak s píše v katalogu jde v zásadě o dva rozměry - 10 PARA 10 kdy ten lepší ve 4 bloku má cenu ** = 275 eu a u 20 bloku by to bylo n dost lepší a pokud by se jednalo tisk z Konstantinopolu pak by šlo unikát ale to musíte změřit šířku nápisu ze skenu to nejde.
ještě bych měl prosbu a to zda se na tom servru co jste koupil tu sbírku nevyskytuje také něco z mého Rakouska?Jediné co se dá zjistit je to, že se nejedná o Istambulský tisk. Tam je nápis PARA umístěn výše než u ostatních tisků zatím se mějte jo ještě se podívejte proti světlu zda tam není průsvitka / jde o jednotlivá písmena z průsvitky BRIEF-MARKEN./ Zatím se mějte Winterling

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rakousko » 1919-1921-Parlament/Vieden-Arch

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1