Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 2 Deutsches Reich mark

Vykupminci.cz
Numisargo

2 Deutsches Reich mark

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o pomoc. Koupil jsem minci 2 Deutsches Reich mark 1937 s tím, že se jedná o E, Ale když ji prohlížím, stále vidím B. Ta by však neměla existovat.
Tak nevím jestli se nejedná o padělek. Váha a rozměry však souhlasí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Cinane dokazou i 1937 B, viz 28 ks (4 rocniky krat 7 mincoven) zde:

https://pl.aliexpress.com/item/Germany-2-Mark-Copy-Coins/32771050766.html
Registrovaný uživatel
Pěkně jste mě znechutil, asi končím se sbíráním. Číňani nám všechno vyrobí a já neumím poznat co je pravé a co padělek a padělky sbírat nechci. Ještě že občas vyrobí nesmysl.
Registrovaný uživatel
Hore hlavu.. :)
-s-
Moderátor
1hazden napsal
Pěkně jste mě znechutil, asi končím se sbíráním. Číňani nám všechno vyrobí a já neumím poznat co je pravé a co padělek a padělky sbírat nechci. Ještě že občas vyrobí nesmysl.


Hore hlavu... jak stani napsal, pokud tvrdíte, že váha a rozměry sedi,tak se urcitě nejedna o falzum.
Co vím tak padělky běžných mincí jsou vahově rozdilné.
Moderátor
Dodam jen, kromě vahy a rozměrů existuje plno způsobu jak předcházet koupi padělků. Snad nejzákladnější test na Ag falza je magnet.
Prostudujte literaturu, na webu je taky toho plno, dokonce na YouTube naleznete ukázky s drobnym neodymovym magnetem na na stříbro a nemagneticke falza.
Také zásady nakupování na ruznych portálech, pokud nemáte zkušenosti doporučuji nekupovat, raději se zúčastnít i webově aukci ČNS, nebo numismaticky uznávaných aukci.
Opravdu je třeba něco zakladniho vědět a snažit se předcházet připadnym problémům, při pořizování mincí.
Numismatika je nádherný koníček, také skvěla investice.
Registrovaný uživatel
A taky školné... :P
-s-
Moderátor
barbar napsal
... pokud tvrdíte, že váha a rozměry sedi,tak se urcitě nejedna o falzum.

Tak co je to, kdyz ne falzum???
Moderátor
numismat napsal
barbar napsal
... pokud tvrdíte, že váha a rozměry sedi,tak se urcitě nejedna o falzum.

Tak co je to, kdyz ne falzum???


Mince vypadá sice s fota bledě,ale pokud majitel tvrdí,že váha rozměry sedí, tak se nejedná o falzum a hodnotit podle odstínů světla s fota nelze. ;)
Moderátor
A značku mincovny s fota nelze rozluštit, alespoň já to 100% nemohu potvrdit.
V jiném případě majitel neuvádí pravdu při popisu,jinak si to neumím vysvětlit.
Moderátor
Tak jsem si jí šoupnul na obrazovku a opravdu je ta B, opravdu se jedná o padělek.
V tom případě nevěřím popisů majitele, pochybuji že váha a rozměr, budou shodné s originálem.
Registrovaný uživatel
Pokud má mít průměr 25 mm tl.2,15 mm a váhu 8 gr. tak má.
Nevíte kam bych mohl zajít v Brně se poradit ?
Už jsem ale přesvědčen, že jde o falzum.
Registrovaný uživatel
1hazden na sběratele nejedete? Zdarma by vám tam zjistili kov.
Já nemám na falza dobré oči, ale tohle je běžná mince až na B. Dejte si k ní druhou minci, nafoťte a zvěčte na monitoru a zkuste najít rozdíly. Nebo na pobočku ČNS Brno a možná vás tam někdo nasměruje správným směrem.
Moderátor
1hazden napsal
Pokud má mít průměr 25 mm tl.2,15 mm a váhu 8 gr. tak má.
Nevíte kam bych mohl zajít v Brně se poradit ?
Už jsem ale přesvědčen, že jde o falzum.


Silu mince,nemohu přesně posoudit, ale zkoušel jste magnet?
Jinak značka b na obrazovce vypadá taky nějak divně ,mám to
V měřítku kola u auta, celkově minci posuzují podezřele a vice se přikláním k falzu,ale parametry vámi uváděné mě znejištuji.
A celkem s jistotou vím a osobně se setkávám u běžných kusů padělků s rozlišnymi parametry,ale kolikrát skvělým provedení.
Registrovaný uživatel
Magnet, byla první věc co jsem udělal. Nereaguje.
Udělal jsem novou fotku s lepším rozlišením, ale nevím jak ji vložit.
Registrovaný uživatel
1hazden napsal
Magnet, byla první věc co jsem udělal. Nereaguje.
Udělal jsem novou fotku s lepším rozlišením, ale nevím jak ji vložit.


Tuto minci jste koupil z ruky, nebo přes nějakou nesolidní internetovou aukci?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Přes internetovou aukci. Do jaké míry nesolidní-nevím.
Registrovaný uživatel
1hazden napsal
Přes internetovou aukci. Do jaké míry nesolidní-nevím.


Soudím, že se sběratelství věnujete pouze omezenou dobu a tedy nedisponujete patřičnými znalostmi, ani rozhledem. Ale proč to píši. Podle mého názoru je sebevraždou, pokud se budete v tomto období věnovat internetovým aukcím, protože tyto příklady se zde řeší opakovaně v nejrůznějších tématech. Nejste vyjímka a pokud budete dražit na těchto aukcích opakovaně, tyto problémy budete mít i nadále. Internetové aukce totiž nejsou pro začínající sběratele vhodné!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Děkuji za info. Odpovídá to mému rozhodnutí z úvodu komunikace.
Jen ba mě zajímalo, jak si s tím poradí opravdový velký sběratel.
Registrovaný uživatel
Víte, já se věnuji sběratelství kolem 30 let a nikdy bych si nedovolil i po tolika letech dražit třeba na Aukru. To je rada, jak se těmto problémům vyhnout. Ale to jsem zde již napsal mnohokrát, ale Aukro funguje jako mucholapka, všichni ne něj nadávají, ale stejně budou dražit.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Máte pravdu. Já se tím spíš bavil. Ale blbce ze sebe dělat nechci. Děkuji.
Registrovaný uživatel
1hazden napsal
Máte pravdu. Já se tím spíš bavil. Ale blbce ze sebe dělat nechci. Děkuji.


Pokud jste tuto minci vydražil na Aukru, pak radím toto. Kontaktujte majitele, zdělte mu podezření na padělek a vyžadujte zrušení obchodu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
No jo, ale je to určitě padělek ?
Registrovaný uživatel
1hazden napsal
No jo, ale je to určitě padělek ?


Splňuje mince deklarovaný popis, či nikoli?

Pokud nesplňuje, pak minci vtaťte, protože nesplňuje popis.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Bohužel až na to B vše splňuje

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 2 Deutsches Reich mark

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1