Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 2 new pence 1971

Vykupminci.cz
Numisargo

2 new pence 1971

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Díval jsem se na internet a našel ji za 50 Kč i za 500 liber. Nevím kde je kromě ceny rozdíl. Poradíte mi prosím.
Moderátor
GB už nesbírám,ale sem tam na to také kouknu, oběžné jsem střádal(nové 50 pencovky s různými portréty na reversu).. :)

Možná pomůže tohle...
Však cena v názvu ukázky,mi příjde nesmyslná...
Možná kolegové doplní...


https://youtu.be/IsGc6UiBMtI
Registrovaný uživatel
Tak jsem si své 2 pence zkontroloval a nezbohatnu. Děkuji.
Moderátor
Je tu tema Modermi mince - podobne dotazy vkladejte tam.

Proc by mela mit tahle mince vetsi cenu nez nominal ???
Registrovaný uživatel
Už jsem to zjistil a rozdíl tam je. Ty ceny jsou ale neskutečné.
Nechápu jak někdo za to může dát takové peníze.
Moderátor
A v cem je rozdil?
Registrovaný uživatel
Viz ukázka youtu.be
Moderátor
Když se kouknete pozorně,mimo to na co je poukazováno párátkem, také šaty královny jsou jiné..
Moderátor
To je prece uplna kravina. Odkaz na nejakou aukci?
Moderátor
barbare, to je prece blbost. Tech minci bylo razeno 1,5 miliardy (!), tak muze byt nejaka varianta, ale nebude radove cennejsi. Neni duvod, aby byla cena v radu stovek liber.
Moderátor
numismat napsal
barbare, to je prece blbost. Tech minci bylo razeno 1,5 miliardy (!), tak muze byt nejaka varianta, ale nebude radove cennejsi. Neni duvod, aby byla cena v radu stovek liber.

To je samozřejmě pravda, cenu vůbec neřeším .U konkrétní mince je to absurdní nesmysl.. Všimněte si komentáře pod ukázkou..
Často také na ebay uvádějí absurdní ceny,pro různé varianty i běžné kusy s popisem vzácnosti...
Registrovaný uživatel
Já jsem chtěl vědět v čem je ten rozdíl. A ten tam je. Cenu bych nechal na kupujících, ale některé jsou neskutečné. Jsou to asi magoři.
Moderátor
Abych to shrnul:
1. pouzit video je v tomto pripade idiotske - poradna fotka by mela nesrovnatelne lepsi vypovidaci schopnost.
2. zrejme se tu plete nekolik veci dohromady. Primarni impuls mozna byla mince 2 NEW pence 1983 a z toho si nekdo odvodil, ze ma cenu i 2 (new) pence 1971 kvuli tomu NEW. A dal uz to zije vlastnim zivotem - jakmile se objevi nesmyslna cena na ebay, pridaji se dalsi prodejci s nabidkami...
Ta 2 pence 1971 nema v obehovem stavu hodnotu nad nominal.
(A v peknem stavu ji nabizim za 5 Kc...)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
1hazden: muzete dat odkaz na nejaky realny prodej?
Registrovaný uživatel
Prosím, podívejte se na fotky mincí s těmi divnými cenami. Jsou tam ty rozdíly jasně vidět. Pokud máte takovou minci, rád si ji od Vás za 5 Kč koupím.
Ale jinak bych už do toho nevrtal a téma ukončil. Děkuji.
Moderátor
Otázka směřovala k ročníku 1971 a možné rozdíly varianty....
Ceny jsou logicky nesmyslné.Dokonce v tvém fotu numismate a popsané domněnce. Nejspíš další nesmysl, který nemá souvislost :) ;) ..Šoupni jsem odkaz ,kouknem se ... díky
Moderátor
1hazden napsal
Prosím, podívejte se na fotky mincí s těmi divnými cenami. Jsou tam ty rozdíly jasně vidět. Pokud máte takovou minci, rád si ji od Vás za 5 Kč koupím.
Ale jinak bych už do toho nevrtal a téma ukončil. Děkuji.

Byl byste tak hodny a poslal mi odkaz na "fotky mincí s těmi divnými cenami" - opravdu nevim, co mate konkretne na mysli.
Moderátor
1hazden napsal
Prosím, podívejte se na fotky mincí s těmi divnými cenami. Jsou tam ty rozdíly jasně vidět. Pokud máte takovou minci, rád si ji od Vás za 5 Kč koupím.
Ale jinak bych už do toho nevrtal a téma ukončil. Děkuji.


Kterou myslíš,už mám v tom také chaos..
Minci v odkazu videa youtube?
Moderátor
Pro barbara:
https://www.thesun.co.uk/money/2045245/1983-new-pence-2p-coin/
Moderátor
numismat napsal
Pro barbara:
https://www.thesun.co.uk/money/2045245/1983-new-pence-2p-coin/

Díky numismate,zdroj je vcelku známý a v tomto bude určitě věrohodný.Nyní se to zdá být celkem logické..
Registrovaný uživatel
Prosím, vždyť ten dotaz byl úplně o něčem jiném.
Podívejte se na ebay a ty nesmyslné ceny.
Registrovaný uživatel
Jedna je za 50 Kč a druhá za 500 liber

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jedná se o stejné kusy varianta viz.odkaz videa rozdíl v šatech...
Cenu 500liber nemohu soudit...
Moderátor
Bylo by uzitecne mit primo odkaz na aukce, abychom se podivali i na popis atd.
Moderátor
Společným úsilím jsme rozluštili rozdíly, také onen často zaměňovány vzácný kousek (viz.odkaz numismata). Určitě existuje nějaká publikace k britským novodobým ražbám oběžných mincí s popisy různých variant.. samozřejmě otázka je cena těchto mincí..
K uvedeným mincím chybí fota reversu, vždy důležité... rozdíly jsou prakticky v celém portrétů..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 2 new pence 1971

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1