Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 2 new pence 1971

Vykupminci.cz
Numisargo

2 new pence 1971

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
Vykopal jsem a kouknul ze zvědavosti oběžné co mi zbyly z GB. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stahl jsem i ten revers

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pro pobaveni:
https://www.ebay.com/itm/NEW-PENCE-2p-1971-6x-VERY-RARE-FIRST-RELEASE-GENUINE-SELLER-COLLECTORS/173745608569?hash=item28740b9779:g:tcsAAOSwXFRcQGwP:rk:1:pf:1&frcectupt=true

Hned 6 vzacnych minci v jedne aukci - a realna cena je 0,12 GBP ...

Nicmene porad tu pletete dve veci dohromady:
1. video, na kterem je jakasi cenove nevyznamna "varianta" demonstrovana na minci ve šrotovem stavu
2. vysoke ceny minci, ktere ovsem s touto variantou nemaji nic spolecneho a souviseji zrejme s cenou 2 NEW pence 1983, jak je take casto patrne v popisech aukci, kde je toto NEW pence zdurazneno a popisovano jako "extremely rare" (prodejci ovsem vedi sve)
Uvazujte logicky: kdyby existovala nejaka vzacna 2 pence 1971, bylo by to jiste popsano na netu a vyskytovala by se v serioznich aukcich - ale nic takoveho neni. Video si muze vyrobit kdokoliv a cenu na ebay (vcetne fiktivnich prihozu) taky.
Moderátor
Numismate....
Mě osobně to je naprosto jasné,po odkazu v newspapers the SUN vím ,že nemá nic společného s vzácnou mincí..
To,že jsem koukal na zbytky mincí s GB,byla prdel ze zvědavosti... :lol:
Moderátor
barbare, reagoval jsem na 1hazden: "Prosím, vždyť ten dotaz byl úplně o něčem jiném." Protoze ta 2pence 1983 cele to silenstvi vysvetluje - i kdyz je to pro me nepochopitelne, kam to az muze dojit. No ono v te Anglii asi take velka cast populace zadni myslitele nebudou, kdyz je tam neco takoveho mozne, tys to asi poznal i v realu.
Moderátor
Kamaráde to není jen v mincích...Je tam plno bohatých bláznu co často skočí na špek. ...
Moderátor
Tady jsou 3 moje "2 pence 1971 - extremely rare" v celkem slusnem stavu po 5 Kc za kus - nebo bych na ebay dostal vic?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Koukni, když na to půjdeš šikovně. Tak nějak britskou drzou vychytralosti :lol:
V odkazu ebay se 6 kousků prodává v přepočtu něco přes 600.000..Práskni to tam také 3 kousky za mega, vyškrábni na ně nějakou značku,připiš extra story o původu se sbírek Buckinghamského paláce a do týdne to máš v kapse i s děkovným dopisem :lol: ;)
Moderátor
:D :D :D
Registrovaný uživatel
Tak vidím, že jste si pokecali a když nic, tak jste si prohlédli své pence. Hezký den
Registrovaný uživatel
Ty voleeee....ja mam 13 kusov... Co si tak okrem lizanky kupim?
Registrovaný uživatel
tomi, ak sa zadarí, tak minimálne 2 palety lízaniek. :D
Moderátor
1hazden napsal
Tak vidím, že jste si pokecali a když nic, tak jste si prohlédli své pence. Hezký den

Pokecali, dotaz zodpovedeli, nebo snad ne?
Registrovaný uživatel
Říkal jsem si celou dobu, že je to blbost. Člověk občas potřebuje, aby mu to druzí odsouhlasili.
Registrovaný uživatel
Tiež tam v Brexitánii na minciach všeličo vidia.
Na tú 1862 half penny som sa ich aj pýtal, ale vysr@li sa na mňa.

http://www.londoncoins.co.uk/?page=retailv2&denom=2P

http://www.londoncoins.co.uk/?page=retailv2

http://www.londoncoins.co.uk/?page=Pastresults&searchterm=Halfpenny+1862&searchtype=1

-s-
Registrovaný uživatel
Bol by to slušný zdroj obživy.. :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Teď jsem se dívala na různé nabídky na ebay, jen pro porovnání jsem uložila 1 x nabídku za 500,- GBP, 1 x za 1500,- GBP + fotku mé mince (která je mimo jiné taky pěkně "jetá"). Těch nabídek je tam spousta a třeba i za 15 000,- GBP/6 ks.

Opravdu z toho nejsem moudrá, ani po shlédnutí výše uvedeného videa.

Můžete mi prosím říct ty rozdíly? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ty fotky se hodně zmenšily, zkusím ještě po jedné:
První je moje, druhá za 500 GBP a třetí za 1500 GBP.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Rozalia: je to podrobne rozebrano v predchozich prispevcich, treba viz #28.
U rocniku 1971 zadna vzacna varianta neni - a ty ceny na eBay jsou cire nesmysly. Nekdo s tim zacal, pridali se dalsi, a ted uz to zije vlastnim zivotem.
Registrovaný uživatel
Po shlédnutí několika fotek v těch nabídkách jsem přišla ke stejnému názoru, a jestli je někdo koupí, to si schválně počkám, sleduje to i 25 lidí, ale je mi jasné, že sledují, jestli se někdo ¨napálí¨. To se občas děje i na našem aukru, krásná nabídky za korunu, ale člověk nesmí přehlídnout poštovné za 2500,- :roll: .

Tak jsem se zase trochu pobavila :mrgreen:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 2 new pence 1971

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1