Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » 2 tolar Rudolf II. KB

Vykupminci.cz
Numisargo

2 tolar Rudolf II. KB

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, nedisponuje tu nějaký sběratel uherských ražeb Huszárem, nebo jinou literaturou? Zajímalo by mne, zda byly raženy i dvoutolary Rudolfa II. v Kremnici? Děkuju za případné odpovědi.
Registrovaný uživatel
Podľa knihy "Kremnická mincovňa" sa počas vlády Rudolfa II. razili toliare, 1 1/2 toliare, 2 toliare a 3 toliare.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Díky! A jestli máte tu knihu před sebou... Byly by roky , kdy se 2 tolary razily?Škoda, že jsou to nesehnatelné věci .......
Fidzi napsal
Podľa knihy "Kremnická mincovňa" sa počas vlády Rudolfa II. razili toliare, 1 1/2 toliare, 2 toliare a 3 toliare.
Registrovaný uživatel
Huszár
č.1023 - trojtoliar 1601, 1603
č.1024 - dvojtoliar 1599, 1601
č.1026 - 1 1/2 toliar 1601
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ještě jednou dík! :-)
Fidzi napsal
Huszár
č.1023 - trojtoliar 1601, 1603
č.1024 - dvojtoliar 1599, 1601
č.1026 - 1 1/2 toliar 1601
Registrovaný uživatel
Ještě mně napadlo.. Udává Huszár i nějaké stupně vzácností, jako třeba Suchomel-Videman u Olomouckých ražeb? Zajímalo by mne ještě, jestli je vzácnější 2tolar 1599, nebo 1601 a případný konkrétní stupeň vzácnosti.
Fidzi napsal
Huszár
č.1023 - trojtoliar 1601, 1603
č.1024 - dvojtoliar 1599, 1601
č.1026 - 1 1/2 toliar 1601
Registrovaný uživatel
Huszár ich radí do rovnakej kategórii, čo sa týka vzácnosti.
Registrovaný uživatel
A vzácnost bude asi taková, že snad - jestli se nemýlím - ani jeden z těchto nominálů nikdy nebyl v žádné aukci dražen.... Možná bych totiž jeden dvoutolar měl možnost koupit, ale cena se bude asi bude dotýkat nebes ......
dula77 napsal
Huszár ich radí do rovnakej kategórii, čo sa týka vzácnosti.
Registrovaný uživatel
nie je to zas až taká rarita. 2 toliar rok 1601 sa vydražil za 3800 dolárov
Registrovaný uživatel
konkrétne tento

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vzácnosť: 3 toliar > 2 toliar a 1 1/2 toliar > 1 toliar

Prasek, ešte si ani nevidel Huszara a už kupuješ dvojtoliar... pripomínaš mi jednu kapitolu z Harryho Pottera ako Hagrid k dračiemu vajcu prišiel:
"Podľa vás to nie je trochu čudné, že Hagrid po ničom inom na svete tak netúžil ako po drakovi, a odrazu sa objaví záhadný cudzinec a strčí mu do vrecka dračie vajce? Koľko ľudí chodí po svete s dračími vajcami, keď všetci vedia, že čarodejnícke zákony to nedovoľujú? To je naozaj šťastie, že natrafil práve na Hagrida, nemyslíte? Prečo mi to len nenapadlo skôr?" :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
A já naivka jsem si už myslel, že to na tomhle foru bude alespoň jednou bez moralizování a chytračení. Tak se mějte pěkně.
Fidzi napsal
Vzácnosť: 3 toliar > 2 toliar a 1 1/2 toliar > 1 toliar

Prasek, ešte si ani nevidel Huszara a už kupuješ dvojtoliar... pripomínaš mi jednu kapitolu z Harryho Pottera ako Hagrid k dračiemu vajcu prišiel:
"Podľa vás to nie je trochu čudné, že Hagrid po ničom inom na svete tak netúžil ako po drakovi, a odrazu sa objaví záhadný cudzinec a strčí mu do vrecka dračie vajce? Koľko ľudí chodí po svete s dračími vajcami, keď všetci vedia, že čarodejnícke zákony to nedovoľujú? To je naozaj šťastie, že natrafil práve na Hagrida, nemyslíte? Prečo mi to len nenapadlo skôr?" :)
Registrovaný uživatel
PS: Nepotřebuju si kupovat literaturu kvůli jedné minci, když jinak Uhry skoro nesbírám. Prostě se mi ta mince líbí, tak si ji chci pořídit a nevím co je na tom špatného. Od toho jsem předpokládal, že je numismatické forum, kde se člověk může poradit s druhými.
Fidzi napsal
Vzácnosť: 3 toliar > 2 toliar a 1 1/2 toliar > 1 toliar

Prasek, ešte si ani nevidel Huszara a už kupuješ dvojtoliar... pripomínaš mi jednu kapitolu z Harryho Pottera ako Hagrid k dračiemu vajcu prišiel:
"Podľa vás to nie je trochu čudné, že Hagrid po ničom inom na svete tak netúžil ako po drakovi, a odrazu sa objaví záhadný cudzinec a strčí mu do vrecka dračie vajce? Koľko ľudí chodí po svete s dračími vajcami, keď všetci vedia, že čarodejnícke zákony to nedovoľujú? To je naozaj šťastie, že natrafil práve na Hagrida, nemyslíte? Prečo mi to len nenapadlo skôr?" :)
Registrovaný uživatel
prasek napsal
PS: Nepotřebuju si kupovat literaturu kvůli jedné minci, když jinak Uhry skoro nesbírám. Prostě se mi ta mince líbí, tak si ji chci pořídit a nevím co je na tom špatného.

Potom nerozumiem prečo nás blbých knihomoľov čo pozeráme na dvojtoliare leda v Huszárovi otravuješ ? Good luck s novou mincou ! ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Vznesl jsem otázku ohledně mince a odpověď jsem na ní dostal. Škoda jen,
že s blbými a závistivými řečmi. Ještě jednou díky
a nazdar! :-)
Fidzi napsal
prasek napsal
PS: Nepotřebuju si kupovat literaturu kvůli jedné minci, když jinak Uhry skoro nesbírám. Prostě se mi ta mince líbí, tak si ji chci pořídit a nevím co je na tom špatného.

Potom nerozumiem prečo nás blbých knihomoľov čo pozeráme na dvojtoliare leda v Huszárovi otravuješ ? Good luck s novou mincou ! ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Uherské mince » 2 tolar Rudolf II. KB

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1