Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » 200kc republique de zaire

Vykupminci.cz
Numisargo

200kc republique de zaire

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Já vám děkuji, snad jen ještě pokud si to někdo zapisuje. Kolik dosud nalezených kusů té 500 máte ve svých záznamech???
Registrovaný uživatel
Zdravim vespolek,take bych pridal svoji trosku do mlyna.
Neni to sice top stav,ale aspon si muzete odskrtnout dalsi kus.
Popripade mi nastrelit hodnotu v tomto stavu.
Registrovaný uživatel
Zdravim vespolek,take bych pridal svoji trosku do mlyna.
Neni to sice top stav,ale aspon si muzete odskrtnout dalsi kus.
Popripade mi nastrelit hodnotu v tomto stavu.
Registrovaný uživatel
Bez fota nelze stavit ani stav ani cenu, bohužel.
Registrovaný uživatel
Ahoj, chci se "pochlubit"...v roce 1993 jsem dostal ve výplatě 8 ks nových dvoustovek a všiml si, že všechny mají proužek Zaire. Bral jsem to, že se už šetří na všem a pustil jsem je do oběhu 8). Na Kladně nám je vypláceli...
Registrovaný uživatel
dvoustovkovyblb napsal
Ahoj, chci se "pochlubit"...v roce 1993 jsem dostal ve výplatě 8 ks nových dvoustovek a všiml si, že všechny mají proužek Zaire. Bral jsem to, že se už šetří na všem a pustil jsem je do oběhu 8). Na Kladně nám je vypláceli...


To gratuluji, za puvodnich 1600,- jste mohl mit ted opravdu hodne “muziky”, tak tomu se rika prohrat jackpot ;) ale tenkrat to nemohl nikdo vedet...
« Poslední úpravu provedl(a) zdendaz v 2. 3. 2018, 19:12. »
Registrovaný uživatel
dvoustovkovyblb napsal
Ahoj, chci se "pochlubit"...v roce 1993 jsem dostal ve výplatě 8 ks nových dvoustovek a všiml si, že všechny mají proužek Zaire. Bral jsem to, že se už šetří na všem a pustil jsem je do oběhu 8). Na Kladně nám je vypláceli...


Pokud je to pravda tak to jen dokládá, stejně jako dosud evidovaná sériová čísla zachycených kusů, že nemohl uniknout do oběhu pouze jeden balíček v Brně, jak se často mezi sběrateli traduje.
Registrovaný uživatel
Mám 2 poznámky. Za 1 jsem nikdy neměl důvod sledovat proužek na bankovkách , dokud se nezačalo mluvit o proužku Zaire. Ale mohlo se to stát, že si toho někdo " nezávázně " všiml.
A za druhé zpráva pro " chybotisky ": Zaire se snažím evidovat od doby, kdy se to " profláklo". Mám v evidenci 33 kusů těchto chybotisků. Během poslední doby a to hlavně z důvodu vysokých cen se začalo Zaire objevovat na aukcích. Nicméně se jedná stále o mnou již evidované kusy. Za posledních několik let jsem doplnil pouze 3 "nové" kusy. Jinak se kupují a prodávají dokola stále stejné bankovky !!! :mrgreen:
Takže si osobně myslím, že kusů na trhu ani stovka nebude !! ;)
« Poslední úpravu provedl(a) trava v 6. 3. 2018, 15:04. »
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
Pokud je to pravda tak to jen dokládá, stejně jako dosud evidovaná sériová čísla zachycených kusů, že nemohl uniknout do oběhu pouze jeden balíček v Brně, jak se často mezi sběrateli traduje.

Ty balíčky byly dva, je to zde někde v historii. Druhý byl někde v SČ, tam se jich také několik vyskytovalo a odkupovalo.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Jenže ještě musíte vzít v úvahu, že při oběhu byla pravděpodobně nemalá část ztažena.
Registrovaný uživatel
Zdeňku já to nerozporuji, dochovaly se jen desítky, možná ani ne 50 dohromady, ale původně se do oběhu muselo dostat balíčků víc a konkrétních chybotisků stovky.
Registrovaný uživatel
trava napsal
Jenže ještě musíte vzít v úvahu, že při oběhu byla pravděpodobně nemalá část ztažena.

Ze dvou balíčků si min půlka lidí ani nevšimla, co májí v ruce a platili s nima dál.
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Jen škoda, že nebyly u nás. :'( Ale asi bych si toho nevšiml, v té době . :oops:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » 200kc republique de zaire

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1