Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » 30. výročí SNP a osvobození RA

Vykupminci.cz
Numisargo

30. výročí SNP a osvobození RA

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Chlapi má to nějakou cenu ? Je to s etuí a dekretem podepsaným Gustou Husákovic. Pokud budu vědět cenu , tak to klidně prodám a s touto ceno :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Bylo to uděleno celkem "houfně! dostal to téměř každý voják, policajt, soudruzi na OV a výše KSČ. Po roce 89 byl zákaz medaili dále nosit, neb to podepsal a prý udělil dr.Husák jako politický představitel. Tak jsem ji dal do krabičky a nenosil. Cenu raději neuvádím!
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Bylo to uděleno celkem "houfně! dostal to téměř každý voják, policajt, soudruzi na OV a výše KSČ. Po roce 89 byl zákaz medaili dále nosit, neb to podepsal a prý udělil dr.Husák jako politický představitel. Tak jsem ji dal do krabičky a nenosil. Cenu raději neuvádím!
Dík i bez ceny vím, že to neděláte, alespoň vím přesně o co jde. Třeba cenu někdo určí dále a pak to zde s ní nabídnu. Bez ní to tady nabízet nelze a jsem tím pádem v pasti :D
Registrovaný uživatel
Samozřejmě vím kolik stojí samotná medaile bez etue, ale toto je komplet ... takže asi bude cena trošku vyšší .
Registrovaný uživatel
Ještě jen doplněk. Podpis prezidenta Husáka na průkazce není originální, je vytištěn spolu s průkazem. Já cenu klidně určím, je to řádově několik desetikorun a nebývá o to velký zájem.
Registrovaný uživatel
ondras napsal
Ještě jen doplněk. Podpis prezidenta Husáka na průkazce není originální, je vytištěn spolu s průkazem. Já cenu klidně určím, je to řádově několik desetikorun a nebývá o to velký zájem.
Děkuji už jsem si to zjistil po různých aukcích. Ale díky za snahu pomoci a tvůj čas ;)
Moderátor
Pánové razítko či podpis to bylo jedno. Dostali jsme personální rozkaz z MNO, že to nosit nesmíme a nesmíme. No a tak jsem pro jistotu odpáral všechny stužky a byl klid. Dnes bych asi měl závidět, když vidím prsa dnešních vojáků, tiše žasnu, ale přeji jim to. Každá pentlička dobrá. Za 39 let služby jsem obdržel tří medaile před rokem 89 a jednu po roce 89. :mrgreen: :roll:
Pro ty mladší, dr. Husák byl prezident republiky ale také šéfkomunista. :P
Registrovaný uživatel
Pokud si dobře pamatuji, před rokem 89 nebyli naši vojáci nasazování do žádných zahraničních operací, dnes je tomu jinak.Proto tolik dekorací....
Moderátor
Na druhou stranu, proč ne. Mají pěkné uniformy a ty stužky uniformu doplňují. Některé pamětní medaile mají dokonce i smysl. Já měl jen čtyři a proto jsem je začal sbírat a tak se stal faleristou ( sranda) :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Na druhou stranu, proč ne. Mají pěkné uniformy a ty stužky uniformu doplňují. Některé pamětní medaile mají dokonce i smysl. Já měl jen čtyři a proto jsem je začal sbírat a tak se stal faleristou ( sranda) :mrgreen:
Já si vzpomínám, že za mých mladých let jsme tu základní vojnu brali, jako nutné zlo a pokud jsme se dostali na dovolenku, tak jsme mundůr s odporem odhodili a šup do riflí a džísky. Prostě jsme tu vojnu nežrali ani omylem a o hrdosti na Vlast ani nemluvím. Já osobně se se zálibou dívám na ty mladý kluky, kteří hrdě nosí uniformu vyšperkovanou nášivkami, českými vlajkami a vyznamenáními, které dostali za mise. A stydím se , protože ti kluci na rozdíl od nás starých mazáků jsou fakt asi hrdí na to, že jsou vojáci .... prostě jim fandím, protože my jsme se za uniformu styděli a oni ji nosí i v civilu a právem, protože my jsme na rozdíl od nich maximálně na vojně bojovali s rajony, PŠM atd. Oni jdou fakt do skutečné války , můžou přijít o kejhák a oprostěme se od keců, že to je za peníze a jiné prebendy. Vážím si těch kluků za to, že hrdě nosí svou uniformu s českou vlajkou a nestydí se za to. No a stal se ze mne na starý kolena patriot .... na džísce nosím naši malou vlaječku... za komárů jsem tam měl americkou :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 24. 5. 2017, 7:04. »
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Tak to bude "husté" jen co se na nás vrhnou pacifisté a další ...isté. :shock: :roll:
To se ustojí a jsem v podstatě také pacifista , ale jen do doby než se někdo na mne rozpřáhne a chce uhodit. Nejsem ten, který nastaví druhou tvář po první ráně. V tom příspěvku jsem jen chtěl říct to, že mladá generace není jen o fetu, hraní počítačů apod. jak se snaží tvrdit někteří z naší generace. Je mezi nimi i mnoho mladých, kteří jsou hrdí na svou Vlast a jsou ochotni tam i jít do těch misí a není to jen o penězích, jak se někteří z pacifistů snaží podsouvat. Prostě jsou to vojáci profíci a plní své závazky. Ač jsem tedy ve své podstatě pacifista, tak pohled na kluky a holky v uniformách s vlaječkou na munduru, který hrdě nosí mne utvrzuje v tom, že v žádném případě to není ztracená generace a v lesčem jsou lepší vojáci, než jsme byli my. Dokud je nepotřebujeme, tak bude dobře , ale až je budeme potřebovat tak všichni pacifisté budou schovaní ve sklepích a nevystrčí nos. Pak se to třeba přežene a tito pacifisté vylezou ze sklepů a budou hrdinové. Známe to po druhé válce, jak to bylo ... Rudé gardy , rádoby partyzáni atd. s minulostí spolupracovníků gestapa, kteří páchali stejná zvěrstva po válce a tzv. převlékli kabát, jako Němci za války. Ze svého okolí znám mnohé z vyprávění co se dělo po válce v souvislosti s podobnými lidmi. Takže holkám i klukům v uniformách fandím a stejně tak všem bývalým vojclům veteránům a tím myslím i Vaši generaci Altmanne.
Registrovaný uživatel
To, že Vám Altmanne zakázali nosit vyznamenání po roce 89 také nepovažuji za košér, protože i vy jste přispěli svým dílem... holt to je právě to, jak se zpřetrhávají vazby vývoje mezi bývalými a současnými vojáky. Stejnou chybu udělali komáři s vojáky v Anglii a ničemu to nepřispívá.
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
To, že Vám Altmanne zakázali nosit vyznamenání po roce 89 také nepovažuji za košér, protože i vy jste přispěli svým dílem... holt to je právě to, jak se zpřetrhávají vazby vývoje mezi bývalými a současnými vojáky. Stejnou chybu udělali komáři s vojáky v Anglii a ničemu to nepřispívá.
Ještě jsem chtěl říct, že zpřetrháváním vazeb mezi vojáky Vaší generace a nynější je špatné, protože tím se nevyvíjí tradice vojenství u nás a nevytváří se plynulá kontinuita tohoto řemesla. Teď se zase vyzdvihují ti, co bojovali v Anglii a zapomíná se trošku na ty, co válčili v Rusku. Teď se zapomíná na veterány Vaší generace a přitom máte také své zásluhy v nedávné historii pro kontinuitu tohoto řemesla. Nejsem bývalý komár, aby to nikoho nepletlo náhodou, jen mám názor že by se to mělo přirozeně vyvíjet napříč všemi režimy, to je celé.... Protože i vy byste mohli přispět svou znalostí dnešního nepřítele (možná) a bývalého přítele na věčné časy(možná) , takže by jste byli přínosem .... na to se úspěšně zapomíná v dnešní době :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 24. 5. 2017, 16:21. »
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Svatá prostata :roll:
To nevadí, že se podivujete ... jen můj názor , každý má právo na svůj. Dobrý nechme toto vlákno zaniknout , nechal jsem se strhnout... omluva a nepatří to sem. Když tak to smažte ...
Registrovaný uživatel
lachtan – nič si z toho nerob. Ak sú tie Tvoje príspevky len akýmsi fejtónom, alebo pokusom o iróniu, či dokonca sarkazmu s kusom cynizmu, tak to je v poriadku ;)
Moderátor
Kolega B. souhlasím tak nějak-ňák tak.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » 30. výročí SNP a osvobození RA

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1