Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 5 haler 1924

Vykupminci.cz
Numisargo

5 haler 1924

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
50 hl 1922 stoji v super stave tak 50 kc . v horsom stave stoji tolko co tri rozky a jogurt z lidla :lol:
Moderátor
K tem 5 halerum z r. 1924. Kolik jich vlastne existuje se nevi. Existuje spusta zkazek, kolik jich a jak zmizelo. Co je vlastne pravda se da stezi rict. Odhaduje se, ze existuje dokonce nekolik desitek az stovka kusu !!! o vikendu sem se v tom shodou okolnosti trochu vrtal...

http://www.richtera.cz/numismatics/interest_07.html

kdybyste k tomu meli kdokoliv cim prispet, poslete mi pls, hlavne fotkyyyyy

dik
Registrovaný uživatel
no a kdybych hho jen tak teoreticky měl myslíte že bych na něj našel nějakýho kupce? :) asi jo ne? Potom se každej správnej sběratel co má hodně prachů tak po tom touží ne?
Registrovaný uživatel
Takhle: Pokud Tvůj pradědeček byl vysoce postavený boss mincovny, nebo banky, nebo snad v rodině máš předka, který byl vysokým komunistickým funkcionářem, tak ano, je to pravděpodobné.

Hodně lidí si však neuvědomuje, že tato mince byla vyhledáváná hojně již ve 30. letech minulého století, prakticky ihned po rozšíření zprávy o vyražení a byli jí obdarováni jen Ti nejmocnější a nejbohatší. Což z ní činí pro obyčejné plebejce prakticky nedostupnou.

Stejně jako tu kdosi psal že jich našel 7 v zapadlé vesničce na půdě. Tak to je blbost prosimpěkně... :)

Jinak kupec... ten se najde vždycky na všechno... lidi prodaj dneska i slepýmu kolo ;)

A jestli po něm správný sběratel touží... to je otázka na snadě. Já po něm třeba netoužím, sbírám úplně něco jiného a pětník je mi šumák. V tomto případě se však nejedná o "sberatelství" ale o investici... protože rok od roku jeho hodnota stoupá. A jestliže se teď prodal za 250 000,- ... tak za pár let už se bude prodávat o několik desítek tisíc výše. Ten člověk co ho koupí, ho nemá "do sbírky"... ale proto aby ho za 5 let prodal s výnosem.
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Robbie v 3. 9. 2007, 14:49. »
Registrovaný uživatel
to je jasný že je to blbost že jich někdo najde 7 , to už jsem tady taky četl . A co sbíráš třeba ty? třeba bych pro tebe něco měl nwm. Jinak jsem se chtěl zeptat jestli ti třeba můž+u napsat mail a přiložit ti nějaké fotky....
Registrovaný uživatel
moje ICQ je 294310303 tak jestli bych ti moh třeba něco poslat abys to posoudil...:)
Registrovaný uživatel
Kroca: jestli máš nějaké zajímavíé mince Československa, tak dej vědět... já je narozdíl od Robbie sbírám :lol:
A samozřejmě, že ten 5 hal. 1924 bych bral hned, ale jaksi nemam zbytečných 250 000,- abych je moh dát za minci.... :?
Registrovaný uživatel
No pár mincí mám. Jsou sice zajímavé pro mě ale nwm jestli budou i pro tebe. Kdyžtak napiš co by si chtěl nebo tak něco. Já je mám jakože na památku. Jinak jsem se chtěl ještě zeptat kde se dá koupit ten katalog kde jsou ty falza nebo tak něco...:)
Registrovaný uživatel
a ještě něco....:) kolik má asi tak cenu koruna z roku 47 ? ;-) thx
Registrovaný uživatel
1 koruna CuNi rok 1947 v spickovom stave 250 kc ;)
ps: je aj hlinikova s toho isteho roku.ale tu urcite nemas.jej cena 45 000 kc v spickovom stave 8)
« Poslední úpravu provedl(a) jano7B9 v 4. 9. 2007, 19:24. »
Registrovaný uživatel
a můžu se optat jestli ještě nějakej desetník nebo 2haléř má podobnou cenu? :)
Registrovaný uživatel
tu mas kompletny cenik a vsetko co k tomu patri ...........http://mince.ic.cz/ ;)
Registrovaný uživatel
fajnééé díky moc... ;-)
Registrovaný uživatel
Kroca napsal
a můžu se optat jestli ještě nějakej desetník nebo 2haléř má podobnou cenu? :)

A usetrim Ti hledani, nema :)
Registrovaný uživatel
čuste... no a kdybych už měl nějaké mince docela slušné hodnoty tak kde bych se měl prodat? Na nějaké aukci? Nebo jak ...:) Nemám v tomto ohledu zkušenosti . Vím že něco takového je myslím v Kroměříži bo jsem tam bydlel tak vím že se tam možná něco takového koná.. Ale nejsem si jistej..
Registrovaný uživatel
Kroca napsal
čuste... no a kdybych už měl nějaké mince docela slušné hodnoty tak kde bych se měl prodat? Na nějaké aukci? Nebo jak ...:)
mozes predat na www.aukro.cz ;)
Moderátor
Hoši nemáte poznatok za koľko sa v poslednej dobe tento nešťastný 5 halier vydražil? Absolútne by ma to nezaujímalo, píšem však jednu prácu a do poznámky pod čiarov by som ako taký bonbónik chcel uviesť túto informáciu. Neboj Zdeňku, toto fórum použijem ako prameň. ;) Dajte vedieť čo najskôr, stačí mi orientačne.
Registrovaný uživatel
Naposledy byl v již mockrát zmiňované auci fy. Aurea ze dne 9.12. 2006, položka 1298, docílená cena 220 000,- Kč (bez 15 % přirážky). Jinak v pramenech radši uváděj aukci, kde se dražil - je to snadněji dohledatelné a věrohodnější, než údaj z nějakého fóra.
Moderátor
Vďaka vassi, inak ide o seminárku do školy na Dejiny Československa. Prednášajúci nie je numizmatik, práca sa nezverejňuje, zostáva u neho. Keby som napísal ako zdroj myšlienku z hlavy opitého krčmára vo fraštáckej knajpe, prednášajúci by bol spokojný. On si tieto veci nemá kde overiť, literatúru z ktorej čerpám v živote nemal v ruke (aspoň väčšinu nie) a opakujem, táto téma nie je jeho doména. Úprimne sa potešil s tým že som si k 20. storočiu vybral tému dejín platobných prostriedkov, komentoval to slovami: "aspoň sa niečo priučím". Viem že tá práca nejde von, aj preto to je iba "kompilát" za 4 kredity. Keď na rok budem písať diplomovku na tému Pražské groše na Slovensku, aj môj poznámkový aparát bude vyzerať "trochu" inak. Inak vassi chápem čo si chcel povedať, ale v tomto prípade to ozaj nie je potrebné.
A ešte raz vďaka, veľmi si mi pomohol. ;)
Registrovaný uživatel
to mi pripomina moju seminarku v prvom rocniku na historickom proseminari... " Vznik a vyvoj ceskoslovenskej meny do r. 1926" :lol:
Moderátor
Robím na niečom podobnom. ;)
Registrovaný uživatel
http://www.cns-tabor.cz/file/5hal_1924.pdf tady je napsáno snad vše :)
_______________
Sbírám ,prodávám skupuji mince,zabývám se čištěním mincí,
Nebráním se jakékoliv diskuzi..
Registrovaný uživatel
Ted jsem tak prolejzal z nudy nashromážděné 10-ti a 5-ti haléře stejného vzoru jako 5-ti haléř 1924.Chci se zeptat zdali je možné ze mám 10-haléř ale je cely zinkový,letopočet je vyrazen přímo pod nohamy lva, a ne u obvodové hrany jako u všech ostatních.A velikost letopočtu je zhruba poloviční než u standardních razeb.letopočet 1942?dekuji za info.
Moderátor
Vždy je lepšie priložiť fotku, ako krkolomne opisovať mincu. ;-)
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Nie je to nahodov protektorat cechy a morava ?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 5 haler 1924

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1