Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » 5 KČ 1937

Vykupminci.cz
Numisargo

5 KČ 1937

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Vlastním 2. nejvzácnější Československou oběžnou minci 5 KČ 1937 i se znaleckým posudkem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tuhle konkrétní minci znám,ale nerozumím příspěvků..... :roll:
Registrovaný uživatel
Cena mince je 150 tisíc.
Registrovaný uživatel
Dnes se prodala 5Kč 1937 (uvedeno ¨RARE¨) na ebay, byly tam dva příhozy a prodala se za cca 4,5 USD + 7,- USD doprava z Anglie. Já jsem týden sledovala, za kolik se prodá. Nejsem odborník, ale zdála se mi u té ¨7¨ nožička delší , než je v katalogu, zasahuje podstatně níž než trojka. Přikládám pro zajímavost fotky (jestli mi řeknete, že je dobrá, tak si hodím mašli :lol:) .

Tak jsem zvědavá na vaše názory :roll:

Já doma taky jednu mám (bez posudku), ale ta bude asi dražší, protože váží o 1g víc :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ta vaše mince na obrázku je kopie.
Registrovaný uživatel
Děkuji za potvrzení mého názoru. Podle jakých znaků jste to poznal? Já jsem ji samozřejmě nekoupila, to je fotka z ebay, viz. můj příspěvek výš.

Fotku mé mince jsem sem nedávala, protože doufám, že jste z mého příspěvku pochopili, že já mám doma falsum (pokoušela jsem se o vtip :), asi se moc nevydařil), mám ji na vyplnění díry v albu a samozřejmě označeno velkým ¨F¨ :).
Nepředpokládám, že bych se k této minci někdy dostala. A taky si myslím, že nákup této pravé mince na ebay je asi jako vyhrát ve sportce :). Ale chápu ten nákup, kupující si asi taky chtěli vyplnit díru v albu, a nebo si říkali ¨co kdyby¨.
Registrovaný uživatel
Pravá mince má ty kraje černý, ta mince z ebay je celá šedá...
Moderátor
Mince na obrázku dle mého názoru patří k horším kopiím..
V ruce jsem měl kvalitnější kopii od originálu pomalu k nerozeznání. Narozdíl od této mince,byla se zřetelným šrafování v erbů, typickým znakem v pravé vnější části erbu a kvalitně provedený opisem...rozdíly byly v metrologii.

Dokonce jsem narazil na kopii 5 koruny 1932, čemuž jsem zprvu nechtěl věřit,dokud mi ji kolega neukázal.Je neuvěřitelné,že i poměrně běžné kusy se dnes začínají padělat.. Bohužel s rozvojem technologií ,soukromých mincoven, různých kvalitně vybavených domácích dílen a také rozrůstající se poptávkou po mincích lepších ročníku ,se tento nešvar rozvíjí a zdokonaluje...
Registrovaný uživatel
Děkuji vám oběma za odpovědi. Barbare čekala jsem na váš názor, no a v podstatě jste mě potěšil :), nemusím si rvát vlasy ... :)
Plně souhlasím s vašim názorem, že s rozvojem technologií se tento nešvar rozvíjí. Rozvoj technologie nezastavíme, což je dobře, ale různí podvodníci ji bohužel dokážou využít v náš neprospěch.
Přeji všem pěkný víkend.
Registrovaný uživatel
Minci můžu prodat za 140 tisíc (+200 kč poštovného)...
Registrovaný uživatel
Martin51 - dobrý pokus, ale tvoja minca je príšerne škaredá. Podľa mňa nepredáš ani za polovicu svojej predstavy.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 22. 5. 2019, 20:17. »
Moderátor
Fidzi napsal
Martin51 - dobrý pokus, ale tvoja minca je príšerne škaredá. Podľa mňa nepredáš ani za polovicu svojej predstavy.


Fidzi původně jsem zde nechtěl reagovat..ale koukám,že taky skáčeš jako splašený kůň ;) v tomto případě je docela možné, že budeš mít pravdu a souhlasím s tebou....
Registrovaný uživatel
Můžu slevit na 130.000 kč ...
Registrovaný uživatel
Znalcem mi bylo řečeno, že je to moc peněz na tuhle minci v tomto stavu...
Cena mince je nyní 105.000 kč !!!
Registrovaný uživatel
Black Friday - červnová sleva mince na 95.000 kč
Registrovaný uživatel
Mimořádná nabídka !!! CENA MINCE JE POUZE 85 TISÍC !!!
Mimořádná nabídka !!! CENA MINCE JE POUZE 85 TISÍC !!!
Registrovaný uživatel
Toto vlákno je Chlubírna, ne prodej :evil:
Přetaň to tu zaplevelovat :evil:
Registrovaný uživatel
Zdravím
potřeboval bych pokud možno posoudit minci 5 Kč 1937 (podle fota).
Je to padělek, nebo pravá??? Poznáte to někdo? Já jsem v koncích. Nejde mi o cenu, ale o identifikaci této minde.
Případnému znalci děkuji.
Josef

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mince je dle mého názoru padělek. Sedmička v letopočtu a pravá hrana štítu na hrudi lva neodpovídá originálu. (Mrkněte se na příklad do publikace pana Havla a vzácných Čs. mincí, měla by být k dispozici v každém lepším numizmatickém obchodě.
Moderátor
V prvé řadě foto je otřesné pro posudek pravosti, také chybí metrologie 5 koruny , průměr 27 mm, Ni, hmotnost 8 g.

Na druhou stranu mince nese typické znaky paděleku,tak jak popsal MikyM.. Dokonce i šrafovani v erbu chybí. Ano jedná se o docela špatně provedené falzum..
Registrovaný uživatel
"dlouhá 7 "..................padělek (copy)
Registrovaný uživatel
Díky za odpověďi. Že je to copy jsem trochu počítal. I když děda měl i jiné kousky. A rozhodně pravé. Na tuto jsem se ale již od dědy posouzení nedostal.
No a jakou tedy by mohla mít cenu tato kopie?
Odpovědi jako ,,Hoď ji do koše´´ neberu. Každá mince i padělek má svoji cenu. Ale tato jakou?
Dík za různé odpovědi.
Josef
« Poslední úpravu provedl(a) Josef 636 v 2. 4. 2020, 2:26. »
Registrovaný uživatel
Pro Josefa 636 Tvůj požadavek, abychom ti řekli cenu něčeho, co nemá žádnou cenu, mi připadá celkem nesmyslný. Ale poradím Ti - dej to od koruny na Aukro a uvidíš kam se to vyšplhá...
Někdo zájem bude mít. Já mám třeba jednu takovou ve sbírce uloženou, pro porovnání s tou originální ... a jako dokumentaci toho, že se falza u této mince vyskytují. Dostal jsme ji s omluvou zadarmo poté, co mi za ni musel prodejce vrátit peníze, když jsem dodatečně atestem prokázal, že to je falzum (prodejce to původně netušil).
Registrovaný uživatel
Pro MikyM Dík za odpověď. Stejně si ji nechám i když je to padělek (nebo kopie). Je to po dědovy a že není orig. tak to mi neva. Udělám to jako ty a zařadím ji jako památku na to, že děda neměl vše v ažuru, jak je vidno. Ještě jednou, MikyM dík.
Josef

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Chlubírna » 5 KČ 1937

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1