Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 5 Kč 1952

Vykupminci.cz
Numisargo

5 Kč 1952

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

mohl bych Vás poprosit o radu?
1. Myslíte si, že je tato mince pravá?
Pokud ano, jak ji vidíte cenově?

2. Co říkáte na to poškození vpravo nahoře (resp. vlevo nahoře zezadu - tedy z obou stran na stejném místě)? Čím to může být? A je to "chyboražba" (nebo je to u těchto mincí obvyklé) nebo pozdější poškození?
Je tedy tato mince podle vás UNC?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Tie drobné bodky sú vystupky??
Aj pod K v REPUBLIKA je nejaký naliatok..
Prvý dojem liate falzum... Ale nech sa vyjadria aj iný..
_______________
Registrovaný uživatel
lité ne - ražené falsum
Registrovaný uživatel
Mohl bych se zeptat na názor o pravosti této mince?
Děkuji Martin
https://aukro.cz/5-kcs-1952-nevydana-r-7031263190
nějak se mi nezdá ten perlovec a ani znak
_______________
Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb
« Poslední úpravu provedl(a) martinvon v 6. 2. 2023, 12:32. »
Moderátor
martinvon napsal
Mohl bych se zeptat na názor o pravosti této mince?
Děkuji Martin
https://aukro.cz/5-kcs-1952-nevydana-r-7031263190
nějak se mi nezdá ten perlovec a ani znak


Přesně tak perlovec lícní i rubová strana horní část a znak lva nejsou tak jak by měly být,prodejci jsem včera psal o kvalitnější fota, prozatím bez odezvy...
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 7. 2. 2023, 7:34. »
Moderátor
valhubert napsal
lité ne - ražené falsum


Příspěvek je sice pár let starý,ale zde bych si dovolil nesouhlasit,mince dle mého názoru je originál...
Registrovaný uživatel
barbar napsal
valhubert napsal
lité ne - ražené falsum


Příspěvek je sice pár let starý,ale zde bych si dovolil nesouhlasit,mince dle mého názoru je originál...

Tam je ten perovec na tom ale podobně. V horní části. Ještě, čím je způsobená mezera v kraji mince?
Díky
_______________
Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb
Moderátor
Nejspíš nějaký mechanické poškození, zásadní u těchto mincí je šrafování erbů(státního znaku), které by mělo být zřetelné, což mince má..
Pokud se jedná o perlovec tak jsem se schválně kouknul do publikace Radka Havla kde jsem narazil na fotografie originál razidla 5 korun 1952 z depozitáře kremnické mincovny , všimni si zúženého perlovce v horní části jak u rubové tak i částečně na lícní straně razidla...

Mimochodem tohle mi přišlo od prodejce k dotazu zaslání kvalitní fotografie detailů erbu(rozmazaná miniatura).. :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 8. 2. 2023, 8:19. »
Registrovaný uživatel
Já vám do te moderny nechci nijak kecat,ale není ten ehm "zúžený" perlovec dán spíše fotkou razidla pod úhlem ?
Moderátor
Lopez1506 napsal
Já vám do te moderny nechci nijak kecat,ale není ten ehm "zúžený" perlovec dán spíše fotkou razidla pod úhlem ?


Je to možný....pokud se podíváš pozorně je znát i jistá nepravidelnost tvaru oblouku perlovce v inkriminovaném místě,horní části rubové straně jak u mince,tak i na fotce razidla..Ale samozřejmě fotografie může zkreslovat..
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 8. 2. 2023, 8:36. »
Moderátor
Konkrétně v místech perlovce nad literou E je to znát..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já vám do te numismatike taky nechci kecat, protože tomu nerozumím, ale v sekci obrazy rád přidám svůj názor u zjevného falza. A tady je i pro laika patrné, že lev na reverzu si ukousl půlku jazyka a na averzu mně chybí taková malá bouda před zavážecím výtahem vysoké pece. A taky ta rekuperační věž co je blíž k vysoké peci je nějaká hubenější než ta vzdálenější.
Srovnání je zřejmé zde:
http://www.nume.cz/salova-aukce/macho-chlapovic-7-1251
a hlavně s barbarovými razidly.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
jazzdr napsal
Já vám do te numismatike taky nechci kecat, protože tomu nerozumím, ale v sekci obrazy rád přidám svůj názor u zjevného falza. A tady je i pro laika patrné, že lev na reverzu si ukousl půlku jazyka a na averzu mně chybí taková malá bouda před zavážecím výtahem vysoké pece. A taky ta rekuperační věž co je blíž k vysoké peci je nějaká hubenější než ta vzdálenější.
Srovnání je zřejmé zde:
http://www.nume.cz/salova-aukce/macho-chlapovic-7-1251
a hlavně s barbarovými razidly.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Dobrý postřeh jazzdr 👍mince je každopádně podezřelá, fotky které prodejce vystavil i zaslal jsou špatné kvality ,ale i přesto jsou znát na s doložených foto jisté nedostatky, osobně bych za těchto okolností,kdy prodejce není schopen zaslat kvalitní fotografie k přesnému určení,dal ruce pryč...
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 8. 2. 2023, 10:24. »
Moderátor
Při zvětšení nedostatky jsou znát, bezpochyby se jedná o falzum jazzdr díky...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nepochybné falzum je asi silný názor. Ale jestli prodejce nechce poslat více fotek - a hlavně s nasvícením z více stran - tak je to podezřelé.
Registrovaný uživatel
Tak vám moc děkuji, koukám, že víc hlav, víc ví. Stejně je na tom mince na začátku diskuse i aukce
_______________
Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb
Moderátor
jazzdr napsal
Nepochybné falzum je asi silný názor. Ale jestli prodejce nechce poslat více fotek - a hlavně s nasvícením z více stran - tak je to podezřelé.


Je to jasný falzum, chybí jazyk, chybí detaily na lícní straně,bezpochyby falzum jak vyšitý, nemám o tom sebemenších pochyb,další z několika variant, či spíše typů falz, které se na trhu objevily.
Ja to proletěl jen stroze na podkladě Martinova dotazů na který jsem se zaměřil.O fotografie jsem požádal automaticky vzhledem ke kvalitě šrafování znaku o víc jsem se nezajímal nějaký detailnější prohlídky mince, více zajímavý mi přišlo hodnocení kolegů před lety titulní otázka a chybné hodnocení originální mince..
Ještě jednou díky jazzdr, perfektní postřeh 👍
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 8. 2. 2023, 20:19. »
Moderátor
Požádal mě kolega, abych se podíval na tyto fotky mince 5Kčs 1952, zda je pravá či ne. Co jsem zkoumal tak tak určité nedostatky vidím, nebudu říkat jaké, abych neovlivnil, ale co na to říkáte ostatní :P :P . Je z Vašeho pohledu OK nebo fake. Díky za názory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM
Registrovaný uživatel
Charon napsal
Požádal mě kolega, abych se podíval na tyto fotky mince 5Kčs 1952, zda je pravá či ne. Co jsem zkoumal tak tak určité nedostatky vidím, nebudu říkat jaké, abych neovlivnil, ale co na to říkáte ostatní :P :P . Je z Vašeho pohledu OK nebo fake. Díky za názory.


Chtělo by to hlavně víc fotek a ne tak světlých
_______________
Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb
Moderátor
Tak trochu jsem ty fotky ustřihl at vypadají plnější, už jsem napsal kolegovi, at mi pošlě lepší foto pokud má tak uvidím.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
MEMENTO MORI ET CARPE DIEM

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše mince » 5 Kč 1952

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1