Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » 50 doplatit 50

Vykupminci.cz
Numisargo

50 doplatit 50

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
smith napsal
regula_jan napsal
Přesně tak. Kde jaký znalec si honí své ego tím, že vrazí značku na již třikrát označovanou známku...

Západne od našich, resp. českých hraníc je bežné, že sa vydáva atest a nie štempel na zadnú stranu známky, aj keď ide napr. o použitú. Tam sa to vníma ako znehodnotenie, a pokles ceny.


Zde uz od cca 1 pol. 90 let (spolu s masovym rozsirenim pocitacu) samozrejme taky. S atesty zacal tusim jako prvni Benes uz nekdy v prvni pol. 90 let..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Moderátor
Elle: To samozrejme viem. Len nie každý znalec to praktizuje, a vonkoncom nechápem to, keď vydá atest prečo ešte pridávajú aj znaleckú pečiatku na známku.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Administrátor
Atesty vydával už Gilbert, Mrňák, Karásek, Pittermann. Existují tedy již z dřívější doby.
_______________
https://www.infofila.cz/ ... on-line magazín plný filatelie a sběratelství
https://eshop.infofila.cz/ ... eshop pro všechny sběratele
https://pomfila.cz/ ... eshop na filatelii, filokartii, numismatiku, notafilii, odznaky
https://www.worldphilately.com/ ... katalog - ceník poštovních známek
https://www.filokartie.cz/ ... on-line magazín plný filokartie
http://www.numin.cz/ ... on-line magazín - numismatika - notafilie
Registrovaný uživatel
Zdenek Jindra napsal
Je srandovní, že známky s nálepkou jsou brané jako poškozené - bezcenné a jejich prodejnost je dost složitá a tohle na lepu všichni chtějí. Nevím zda brzo nebudeme řešit i to kolik je na čistých známkách znaleckých značek, které lep totálně zničí více než nějaká nálepka. Viděl jsem i rozmazané znalecké značky - špatně oražené. Myslím, že zažijeme dobu, kdy se to bude dost řešit. Svěží bude prostě svěží exemplář bez znaleckých značek - nejlépe s atestem. To bude mít cenu a ostatní bude zase podkategorie.


Kteri "vsichni"dnes chteji otisky znal. znacek primo na znamku? Par hloupych laiku (kteri si mysli, ze bude lepe prodejna + chteji usetrit za atest) anebo 80ti letych duchodcu, kteri o zadnych atestech nikdy neslyseli a nechavaji si je na sve znamky dosud tisknout prakticky jen ze setrvacnosti?:-) Znaleckou znacku otistenou na zadni strane znamky povazuju osobne uz dobrejch 15 let jen jako nutny zlo - za pomalu stejnou vadu jako jsou ony nenavideny nalepky. Uz nekdy pred 15ti lety jsem si radsi priplatil cca 15% ceny za znamku bez znalecky znacky, nez za znamku (ve stejny kvalite) se znaleckou znackou.

Pokud ovsem onen majitel znamky na onom otisteni znal. znacky trva, tak nevidim duvod, proc by mu znalec nevysel vstric.. to ze jeho znamka timto ihned ztrati mnoho % na cene (a v budoucnu stoprocentne i mnohem mnohem vic) je jen a jen pouha hloupost jejiho majitele.

Ostatne vezmete si treba bankovky anebo mince - uz vidim jak jak by se napr. takovymu numismatikovi libilo, kdyby mel napr. nejakou vzacnou minci celou "opuncovanou" ruznejma majetnickyma nebo znaleckejma "kontramarkama":-)

Zadna znalecka znacka (navic dnes povetsinou lehce padelatelna) proste na znamku NEPATRI a podle myho nazoru ani nikdy nepatrila. Takoveto znamky jsou uz dnes mnoha sberateli brany castecne jen jako urc. mrzaci.. (jina situace je samozr. v pripade vzacnejsich znamek ktere se bez znal. znacek prakticky nevyskytuji)
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Zdenek Jindra napsal
Atesty vydával už Gilbert, Mrňák, Karásek, Pittermann. Existují tedy již z dřívější doby.


Tak ja opravdovym atestem myslim neco, co se dosud neda jen tak lehce doma na kolene padelat - napr. kvalitni fotografie zalite do folie, navic chranene nejakym hologramem + podpisem a ocislovane = vse behem par minut u onoho znalce lehce diky skenu zpetne napr. e-mailem overitelne .. nikoli tedy jen nejaky primitivni popis psany na stroji.
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Moderátor
elle napsal
Zdenek Jindra napsal
Atesty vydával už Gilbert, Mrňák, Karásek, Pittermann. Existují tedy již z dřívější doby.


Tak ja opravdovym atestem myslim neco, co se dosud neda jen tak lehce doma na kolene padelat - napr. kvalitni fotografie zalite do folie, navic chranene nejakym hologramem + podpisem a ocislovane = vse behem par minut u onoho znalce lehce diky skenu zpetne napr. e-mailem overitelne .. nikoli tedy jen nejaky primitivni popis psany na stroji.


Vše prochází vývojem, i atesty.

A některý zkušební nebo majetnický značky jsou dost pěkný a i vypovídají o historii známky (a není tudíž důvod aby to nějak snižovalo cenu). A i když je známka bez značky s atestem pěkná, nemusí být tak úplně vždycky snadné ztotožnit známku s atestem.
Problém nastává taky tehdy, když je atest vystaven na kolekci (či sérii) známek.
Registrovaný uživatel
Souhlasím s Pavlem. Navíc jsem o to raději, když sleduji tuto debatu, že se věnuji raženým známkám, kde zkušební značka již nepoškozuje lep :) Na druhou stranu je ale fakt, že kumulace zkušebních značek není vždy k užitku, zvláště pak na malých známkách. Osobně si ale myslím, že to není ani tak o tom, že by si znalci chtěli honit ego, jako o tom, že to "přezkoušení" požadoval dřívější majitel.

A stejně, ať si každý sbírá co chce :) Někdo bude hledat známky se značkami, někdo bez nich, někomu to bude úplně jedno, jiný zas vůbec nebude sbírat tak drahé známky, aby je požadoval mít odzkoušené... Není správné cesty ;) Důležité ale je, abychom sbírali tak, aby nás to bavilo a přinášelo nám to radost. A tu radost pak tady na fóru můžeme sdílet s ostatními :)
Moderátor
xxJERRYxx napsal
jiný zas vůbec nebude sbírat tak drahé známky, aby je požadoval mít odzkoušené...

No, u té mé oblíbené džungle se zkoušejí i známky za pár korun a dokonce halířů, protože se padělalo či napodobovalo skoro všechno. A nechat dělat atest na známku třeba za 50 Kč je přece jen krapet náročnější, obzvláště když těch známek máte stovky.
Registrovaný uživatel
elle napsal
..Pokud ovsem onen majitel znamky na onom otisteni znal. znacky trva, tak nevidim duvod, proc by mu znalec nevysel vstric.. to ze jeho znamka timto ihned ztrati mnoho % na cene (a v budoucnu stoprocentne i mnohem mnohem vic) je jen a jen pouha hloupost jejiho majitele.


s tím bych úplně nesouhlasil (resp jsem asi hloupý laik), ale , ač můžu mít názor na znalecké značky jakýkoli, z mých zkušeností vyplývá, že se znaleckou značkou je známka podstatně lépe prodejná, než čistá. Nepolemizuju s tím, že možná přijde doba, kdy to bude bráno jako vada známky, asi ne zcela srovnatelně s nálepkou... ale opravdu věříš tomu, že když nabídneš na aukčním serveru 10k parlament PČ1919 bez jakékoli značky (a třeba i s poznámkou "ručím za pravost") a druhý se znaleckou značkou (snad kromě Gilberta), že se prodají oba za stejnou cenu? hodně bych se divil. Podstatné totiž je, že známky nekupují jen filatelisté - sběratelé, ale z velké míry taky sběrači a "investoři", kteří nemají zájem sedět po večerech s lupou nad monografií nebo si dělat na počítači superprojekci přetisku.. mně osobně jedna dvě značky nějak neiritují, samozřejmě mám taky nějaké známky, kde jsou třeba 4 znalecké značky a 2 majetnické, tam už toho svěžího lepu pak opravdu moc nezbývá.. jak píšeš, je to asi nutné zlo. A jinak též se přidávám k Smithovu názoru, kdy mi přijde zbytečné značit známku, která má atest...
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Dalším problémem jsou majetnické značky. Nevím, proč na tuto známku dal sběratel MAHR svoji značku dokonce 2x.



Mahr byl mozna privatne take sberatel ale hlavne to byl (nebo jeste je?) nemecky znalec pro Ceskoslovensko...
Registrovaný uživatel
Max Mahr
* 27. 4. 1917 in Varnsdorf, Germany - † 1992 in Düsseldorf

Max Mahr, expert na Československo, Slovenský Štát, ČaM a Sudety.
Z Düsseldorfu, BPP 1976, AIEP 1984. V 1960 tých letech byl "Präsident der Münchner Oberpostdirektion".

Jeho znaleckou i sběratelskou specialitou byli známky s přetiskem Pošta Československá 1919. Jeho sbírka patřila k nejdokonalejším sbírkám PČ1919, světově bez konkurence.

Max Mahr přispěl významnou měrou k mezinárodní populaci československé filatelie a sbírání čs. známek.

citace z http://www.phstamps.com/
Moderátor
Ano, Max Mahr byl kromě významného znalce i významným sběratelem. Na tuto konkrétní známku 50/50 dal kromě svojí znalecké znčky ještě svoji vlastnickou značku, která je podstatně větší než jeho znalecká značka.
Moderátor
Ušla mi táto zaujímavá diskusia, ale dovolím si vyjadriť aj ja svoj názor. Pravdou je aj to, že nezbierame lepy, ale známky. Osobne tento problém nemám, lebo zbieram pečiatkované známky. Môj priateľ na túto tému vravieval: "Pri drahších známkach mi stopa po nálepke vôbec nevadí, dokonca ju vnímam ako prospešnú, lebo je zárukou, že známka má pravý lep..."
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
objevil jsem na netu tuto fotku známky 50/50 doplatit a zaujalo mně razítko vím že všechny známí kusy mají razítko z Prahy a datum kolem Ledna a tato má razítko z Plzně a na druhý straně je něco co končí osna ci tak něco a datum je co se dá přečíst 16.XII snad.
Je to padělek a nebo je pravá?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rudy80 napsal
Dobrý den,
objevil jsem na netu tuto fotku známky 50/50 doplatit a zaujalo mně razítko vím že všechny známí kusy mají razítko z Prahy a datum kolem Ledna a tato má razítko z Plzně a na druhý straně je něco co končí osna ci tak něco a datum je co se dá přečíst 16.XII snad.
Je to padělek a nebo je pravá?

Je to pravá 150/50
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Počkej jak 150/50?
Moderátor
No je to tak, ako to napísal Zdenda, nie je to chybotlač 50/50, čo určite nie je pozitívna stránka informácie, lebo milionárom nebudeš. Pozitívna stránka môže byť, že je to pravá doplatná známka 50/150, katalógové číslo DL50 cena 0,50 CZK.
Registrovaný uživatel
Není moje jen jsem objevil fotku a zaujalo mně to razítko, ale nevím kde vidíš místo po 1 po předělání by tam mělo být?
Registrovaný uživatel
Rudy80 napsal
Není moje jen jsem objevil fotku a zaujalo mně to razítko, ale nevím kde vidíš místo po 1 po předělání by tam mělo být?

Znamka je 150 ne 50
Jednak tam je videt ta jednicka a jednak je uzka nula, na znamce 50 je ta nula "kulatejsi"
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Tak se dohodněte je to 150/50 nebo 50/150? :D
Registrovaný uživatel
Rudy80 napsal
Tak se dohodněte je to 150/50 nebo 50/150? :D

Znamka 150 pretisk 50 to je snad jasne
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
díky jen mně zaujalo razítko
Registrovaný uživatel
asi si dneska stojím na vedení je to přetisk známky 150 na doplatné 50
Moderátor
Rudy- tvůj případ se tu objevuje několikrát do roka. Vždy sem někdo dá přetisklou 150-ku s přáním zisku milionů. Vím, že to není tvůj příklad, ale je to vždycky poučné. Není-liž pravda. ;)
Registrovaný uživatel
Rudy80 napsal
asi si dneska stojím na vedení je to přetisk známky 150 na doplatné 50

Sebareflexia je pekná vlastnosť - to sa cení ;)
Odpoveď jasne napísal doddie - citujem:
... je to pravá doplatná známka 50/150, katalógové číslo DL50 cena 0,50 CZK.
Inak povedané pretlač 50 na známke 150

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Sběratel.com » Padělky a podvody » 50 doplatit 50

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1