Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 50 kč 1993, chyboražba nebo opotřebení?

Vykupminci.cz
Numisargo

50 kč 1993, chyboražba nebo opotřebení?

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den všem, dnes jsem narazil na 50 kč,která je na hraně mince z poloviny stříbrná a z poloviny tak jak by měla být a já bych se chtěl zeptat zda je to chyboražba nebo je to jen opotřebením?? Děkuji všem za případné komentáře, nevím zda se sem dostanu brzy, tak můžete klidně psát na email: kafun12@seznam.cz ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nikdo nic jo?? Na to jak jsou tady vzdy vsichni chytří skoro az arogantni,tak jsem cekal ze se mi aspon nekdo vysmeje nebo me nekam posle,tak dekuji vsem :-D :-P
Registrovaný uživatel
Jsou prázdniny, takže to chce trochu trpělivosti, on se vám už někdo vysměje, vydržte.
Registrovaný uživatel
Na minciach,ktoré sú z ocele a plátujú sa meďou alebo mosadzou,možno ešte musia mať hladkú hranu,ako 50Kč,je to bežný jav.Opotrebením to nevznikne,je to tak už z výroby,ale nenazval by som to chyborazbou.
Kto neverí,nech si pozrie napríklad nemecké pfennigy a uvidí,že takých mincí je veľa.
Ja som príspevok zaregistroval okamžite,neodpovedal som len preto,pretože neviem ako to vznikne.Neviem,či sa pokovujú až strižky,v tomto prípade ten "prsteň,"alebo sa vystrihujú (vysekávajú,vyrážajú...) už "farebného"plechu.
A vtedy to podľa mňa vznikne.Keď sa to seká z pokoveného plechu.Hranu to celú "nezatiahne"-vrstva medi je veľmi malá a už sa to s mincou vlečie.. :)
V mincovni som nikdy nebol,je to len moja úvaha.A tú som sem ani nechcel písať.
Pre neveriacich môžem zajtra odfotiť pár spomínaných pfennigov.
PS: dosť prudko si zareagoval hneď vo svojom druhom príspevku.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Konecne nekdo alespon trochu schopnej...dekuji ti za vycerpavajici odpoved,naprosto staci,ja jen ze jsem se s tim u zadne mince nesetkal, tak jsem chtel vedet co to presne je... neboj neni to muj 2. prispevek tady a obcas to tady zkouknu a kolikrat se nestacim divit..tak proto takovy komentar :-D :-D jeste jednou diky ;)
Registrovaný uživatel
Potom som si všimol,že si tu registrovaný už dávno..
Ráno sem dám fotku,nech si aj iní pozrú.
-s-
Registrovaný uživatel
2 pf BRD.
Snáď ani jeden nie je OK a mám ich hromadu.
A idem spať. :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ok....diky moc,peknej den ti preji ;) :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » 50 kč 1993, chyboražba nebo opotřebení?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1