Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nové mince » 50 kč 2008

Vykupminci.cz
Numisargo

50 kč 2008

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Chtěl jsem se zeptat v jakém nákladu byly vyraženy,protože za poslední měsíc sem na ně narazil už 8x.Dík všem
Registrovaný uživatel
Dle plánu má být letos vyraženo v Jablonci 10 milionů kusů 50Kč 2008.
Registrovaný uživatel
To Denarius: kde se dá takový plán sehnat/najít - já marně pátrám po počtech ražených kusů od roku 2005 do současnosti a nikde to není.
Registrovaný uživatel
Je pouze informace o padesátikorunách z odkazu který sem dal již před časem oliver:
http://www.czech.cz/cz/zpravy/ekonomika/padesatikoruna-se-bude-razit-v-cesku-jako-posledni/
- jinak musíme asi počkat až vyjde nové vydání Moravce.
Registrovaný uživatel
10mega to je hukot a ty blbci na aukru za ni chtěj až 250 korun a ještě drza napíšou že je to parita
Registrovaný uživatel
Dobrý den, vím, že je toto téma o 50,-Kč z r.2008, ale nechci to tu zbytečně zahlcovat novým, když mám dotaz na 50,-Kč z roku 1994, 1995 a 1996. Zajímalo by mne totiž, jakou mají podle vás (a podle katalogu - na tyto mince jej nemám) cenu, mám 1ks mince z r.1996 - ražební lesk, 1ks mince z r.1996 - velmi dobrá, ale poškozená oběhem, 2 ks mince z r.1995 - velmi dobré z oběhu, krásně zachované veškeré detaily, 1 ks mince z r.1995 - horší z oběhu, 1 ks mince z r.1994 - nádherná z oběhu, ale nemá ražební lesk (má ale nádherně zachované detaily), 2 ks mince z roku 1994 - horší z oběhu, zajímalo by mne, jakou může mít každá cenu a zda to má cenu dávat na aukro, nebo jiný aukční server, předem děkuji za odpověď.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Právě jsem na poště obdržel nažpět z nově otevřeného bankovního sáčku 50Kč 2009 v RL....má někdo informace, kolik jich bylo vyraženo(tedy zda ponechat či utratit?)??? :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Takových mi prošlo rukou nespočetně.
A divím se, že zrovna Vy to nevíte ;-)
Asi tři jsem si nechal, protože se mi líbí, ale jinak je jich hodně, žádná vzácnost.
To samé u ročníku 2008, ale tam jich je o něco málo méně.
Zajímavější by byl ročník 1993, kde se v tomto stavu už moc často nevidí, mně se poštěstí tak jedna ročně).
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Asi to nebude taková vzácnost. Konkrétní údaje mi nejsou ještě známy, ale na základě tabulek z ČNB si lze vždy udělat odhad prognóz pro další rok..

http://www.cnb.cz/cs/platidla/obeh/pocty_minci_obecny_kov.html
http://www.cnb.cz/cs/platidla/obeh/struktura_/index.html

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
MMER3 napsal
Takových mi prošlo rukou nespočetně.
A divím se, že zrovna Vy to nevíte ;-)
...


Já to nevím, protože to neslpeduji(ani tyto moderní věci po roce 1918 nesbírám) ! ! !
Jinak že je 2008 hned po 1993 nejběžnější vím, a ani zde nečekám(vzhledem k tomu, že se už netisknou papírové) žádnou vzácnost, šlo jen o ujištění 8)
P.S. Ty znáš snad jejich náklad? Tak kolik jich je??? :roll:
Registrovaný uživatel
To je zajímavé - 20,- Kč 2005 je víc, než 20,- Kč 2004, ale 20,- Kč 2004 zaznamenám průměrně 1 denně a 20,- Kč 2005 jsem ještě v životě neviděl (jenom v sadách).
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Znám ho přibližně, mám to vše vypsané, nemyslím si, že ani Vy byste věděl, byť u mincí, které jsou Vaší doménou, jejich přesný náklad.
Já jsem to nemyslel špatně, jenom mě to udivilo u Vás, když Vy máte přehled skoro o všem, co se mincí a bankovek týče ;-)
Alespoň jsem nabyl takového dojmu, za ty roky, co sem chodím.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Ambrosius: zajímavá statistika, díky :D ;)
(akorát nelze tvrdit, že je tolik mincí toho ročníku, jen počty dodané v ten rok-ale bude to asi podobné číslo)
Registrovaný uživatel
A přeci jen, žijete tady (v ČR), platíte s těmito mincemi, tak byste si toho mohl všimnout, že těch mincí je (i v tomto stavu) hodně, ať už to sbíráte, nebo ne, vím, že si toho všimli i mnozí laici.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Předpokládám, že počínaje rokem 2008 budou kovové padesátky přibývat. Hlavně v důsledku toho, že již Jablonec zvládl technologii a není nutno razit v Hamburku (=nižší náklady) ČNB se bude snažit vyrovnat poměr a zrušit papírové, které už dnes nejsou v nejlepší kondici.
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Ambrosius: zajímavá statistika, díky :D ;)
(akorát nelze tvrdit, že je tolik mincí toho ročníku, jen počty dodané v ten rok-ale bude to asi podobné číslo)


jj, jak říkáš. Mají na stránkách větičku:
Množství mincí dodaných v jednotlivých letech se nemusí shodovat s počty mincí vyrobených s jednotlivými letopočty ražby.

Nechtěl jsem to komplikovat. Někde jsem si četl, jak ČNB podle vyhodnocení kvality a počtu mincí/bankovek v oběhu dělá další kusy.
Registrovaný uživatel
Vždyť už přibývají, zatímco do roku 2007 jsem jí považoval za vzácnost a prošla mi rukou jen výjimečně, od roku 2008 je tomu naopak a na každých 20 kovových padesátikorun, které mi projdou rukou, mi projde rukou 1 papírová.
Proto si zpravidla papírové nechávám v peněžence raději, než kovové, protože už jich je méně.
Na druhou stranu teď mám v peněžence 2 kovové, ale to je proto, že jsou ve zmiňovaném stavu RL (tedy nádherné).
Ve stejném stavu mám i 10 Kč 2009, která také není nijak vzácná.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Tak nevím odkud tu informaci Robbie má ..
Citovat
ale v roce 2009 dokonce 30 milionů.


http://coins.blog.cz/0902/kovove-padesatikoruny-2008-a-2009
Registrovaný uživatel
Mam kovovou 50kc roku 1993 ...ma nakou cenu dekuji.
Registrovaný uživatel
Mam kovovou 50kc roku 1993 ...ma nakou cenu dekuji.
Moderátor
Radekconka: má cenu 50 Kč.
Registrovaný uživatel
rozbil jsem prasátko - mám50 ti koruny (kromě jiného) těchto ročníků:
2016 -2x
2017 - 5x
2011 - 7x
2014 - 5x
1996 - 1x !!!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Nové mince » 50 kč 2008

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1