Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » 50 kčs 1964 N10

Vykupminci.cz
Numisargo

50 kčs 1964 N10

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Rád bych se zeptal, zda je pro sběratele zajímavá bankovka 50 kčs z roku 1964 v UNC stavu série N10, které je ušpiněná z výroby od tiskařské barvy? Děkuji (asi jsem dal původně dotaz do špatné sekce)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím. Série N je naprosto běžná, navíc předpokládám, že se v tomto případě jedná o bankovky prodávané sběratelům z nevyužitých zásob ČNB (kdyžtak mě někdo opravte).
Pokud jde o to "zašpinění" barvou na okrajích, tak to je v tomto případě naprosto běžné a v mezích tolerance.
Zklamu Vás, ale nic zvláštního ani zajímavého to není.
Registrovaný uživatel
to uspineni je spise minus nez plus ...
Registrovaný uživatel
Dekuji za rady. Myslel jsem si totéž. Ptal jsem se proto, ze od jednoho sběratele jsem zjistil, že serie N10 číla 308311 až 308319 jsou něčím zajímavá kvuli chybě o které nevím. Bohužel nechtěl prozradit jaké chybě. A najít to samozřejmě nikde nemohu.
Registrovaný uživatel
pesekvlad napsal
Dekuji za rady. Myslel jsem si totéž. Ptal jsem se proto, ze od jednoho sběratele jsem zjistil, že serie N10 číla 308311 až 308319 jsou něčím zajímavá kvuli chybě o které nevím. Bohužel nechtěl prozradit jaké chybě. A najít to samozřejmě nikde nemohu.


Mám záujem o kúpu týchto bankoviek. Jedná sa zrejme o viac farby, alebo menej, čím vznikajú nepatrné rozdiely v detailoch tlače. Vyžívajú sa v tom najmä filatelisti. S pozdravom, Štefan Pavúk, Vajanského 60, 900 01 Modra, SR
Registrovaný uživatel
No, pokud Vám to někdo prodal s tím, že uvedená čísla jsou něcím zajímavá, tak Vás oblbnul. Najít to nikde nemůžete z jednoho prostého důvodu - nikde nic takového není. Maximálně někdo může považovat za "zajímavost" čísla jdoucí po sobě a přihodit něco nad obvyklou cenu, ale to je čistě věc záliby, samo o sobě to žádná vzácnost není a žádná horentní suma z toho nekouká.
Jinak ty čmouhy od barvy na krajích jsou skutečně u této bankovky normální, toto je k vidění na hodně 50/1964. Není to v tomto případě žádný chybotisk, ale běžná vada z výroby vyplývající z tiskové techniky, a jak už jsem psal, v mezích dobové tolerance. Pořád se to považuje za UNC (pokud tedy Vaše bankovky nemají žádné jiné nedostatky), resp. nemá to vliv na posouzení stavu.
Za mě zkrátka obyčejné 50/1964, nic extra.
Registrovaný uživatel
Jeste je otazka, zda nejake prekvapeni nenabizi zadni strana (strany) ...
Registrovaný uživatel
Vložte sem pekné foto/scan lícu aj rubu bankovky. Ak je tam nejaká tlačová chyba, tak si myslím, že ju nájdeme. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » 50 kčs 1964 N10

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1