Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 50 Koruna tisková zkouška v odlišných barvách na aukci

Vykupminci.cz
Numisargo

50 Koruna tisková zkouška v odlišných barvách na aukci

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
V aurea se prodalo tohle:
https://livebid.cz/auction/aurea_77/detail/3629
Podle jedne informace je to velika vzacnost, ktera se mela prodat minimalne za 300 tisic, ale prodalo se to jen za 100 tisic. Vite o tom nekdo neco? Je to tak velka vzacnost? Protoze pochybuji, ze by to nekdo prehledl, kdyby to byla takova pecka, ale nekdy se to stane...
Registrovaný uživatel
Určitě se tato věcička neobjevuje běžně. Musím se přiznat, že mě tyto věci nechávají chladným. Těžko cenu typovat, troufám říct, že i původ a vznik bankovky se bude těžko dohledávat. I proto se těmto věcičkám / rádo by raritám / obloukem vyhýbám. To jsem ale asi nepotěšil. Jen říkám svůj názor. Uvedu zde jeden příklad. Anuláty londýnské emise prý obsahovaly všechny balíčky, které k nám byly letecky dopravovány. Vždycky byly nahoře balíčku. Množství balíčku si netroufám odhadovat. I proto se bojím, že se s rarit můžou " zázrakem " stát běžně dostupné věci. Ale možná se mýlím. Rovněž nevěřím tomu, že byly od něčeho / u zkoušek barev, tisku a podobně / jen 2 anebo 3 kusy a podobně.
Registrovaný uživatel
Jo dik, ja jsem to nekoupil, chtel jsem, ale nekdo to chtel tak jsem mu to nechal, ale necekal jsem, ze to pujde za vyvolavacku.
Moderátor
Nie je nahodou "reklamna" bankovka z knihy vzorov (salesman's sample book) od W&S?
Registrovaný uživatel
Myslím si, že ak sú tlačiarenské štočky hotové a už sa len "dolaďujú" farby, tak tlačiarenský stroj nevytlačí jedinú bankovku, ale minimálne jeden celý arch bankoviek. No a ak ladíme poctivo, tak tých archov bolo ako farieb dúhy :) Samozrejme nie je rozhodujúce koľko ich bolo, ale koľko sa ich zachovalo...
Osadenstvo na aukcii bolo až príliš silné, aby nejaký vzácnosť prešla za vyvolávačku, či nebodaj len za 1/3 skutočnej ceny úplne bez povšimnutia. Na zázraky neverím. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
Nie je nahodou "reklamna" bankovka z knihy vzorov (salesman's sample book) od W&S?

Tak to by bol gól ! :mrgreen:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
http://filatelie-klim.com/cz/merkur-revue/merkur-5-2002_19/nekolik-poznatku-k-ceskoslovenskym-statovkam-tzv-londynske-emise_71
Moderátor
http://filatelie-klim.com/cz/detail-salove-aukce/50-kcs-1945-anulat-s-odchylnou-oranzovou_30-221
135.000+% v 2006
Registrovaný uživatel
Zaujímavé, že bankovky z Aurei a Klima sú si podobné, ale tá oranžová tlač je na nich mierne posunutá. Takže pravdepodobne vznikli na rôznych archoch.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Tak nějak jsem to myslel. Rádo by rarita, která vznikla ???
Registrovaný uživatel
tato oranžová padesátka spolu s hnědou stovkou, o kterou už byl podstatně větší boj, byly draženy u Stacks & Bowers tuším v roce 2013. Pamatuju si prasohroch byl tenkrát připraven spolu se mnou, ale nakonec se prodaly vysoko nad naše možnosti za 5xxx dolarů plus přirážka, jestli se nepletu.
V archivu by měly být dohledatelné.
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
tato oranžová padesátka spolu s hnědou stovkou, o kterou už byl podstatně větší boj, byly draženy u Stacks & Bowers tuším v roce 2013. Pamatuju si prasohroch byl tenkrát připraven spolu se mnou, ale nakonec se prodaly vysoko nad naše možnosti za 5xxx dolarů plus přirážka, jestli se nepletu.
V archivu by měly být dohledatelné.

Tu hnedou stovku jsem dostal, ale dalsi prihoz bych byval pak uz neprihodil.
Registrovaný uživatel
Vyhledavani mne naslo jen hnedou 100, zelenou 500 a modrou 1000
https://auctions.stacksbowers.com/lots?view=list&categories=1-11EQL&lots_range=past&is_mixed_lot=sometimes&limit=36&parent_category=1-11EIX

Zelenou 500 jsem ted vydrazil za vyvolavacku 100, a to jsem ji ani nechtel, protoze uz mam dve tak tohle je treti. By me zajimalo, kolik jich je, aby nekdo nemel ve skrini 2 balicky a postupne to nerozprodaval za velky penize :)
Registrovaný uživatel
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Zelenou 500 jsem ted vydrazil za vyvolavacku 100, a to jsem ji ani nechtel, protoze uz mam dve tak tohle je treti. By me zajimalo, kolik jich je, aby nekdo nemel ve skrini 2 balicky a postupne to nerozprodaval za velky penize :)

Zdenda dospel do fázy, keď má bankovky nakúpené a musí držať cenu, aby sa mu trh nerosypal ako domček z kariet. Good luck ! :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Zelenou 500 jsem ted vydrazil za vyvolavacku 100, a to jsem ji ani nechtel, protoze uz mam dve tak tohle je treti. By me zajimalo, kolik jich je, aby nekdo nemel ve skrini 2 balicky a postupne to nerozprodaval za velky penize :)

Zdenda dospel do fázy, keď má bankovky nakúpené a musí držať cenu, aby sa mu trh nerosypal ako domček z kariet. Good luck ! :)

Je to smutny, ale je to tak :)
Registrovaný uživatel
Zdenda-3-3-3-3-3-3 napsal
Vyhledavani mne naslo jen hnedou 100, zelenou 500 a modrou 1000
https://auctions.stacksbowers.com/lots?view=list&categories=1-11EQL&lots_range=past&is_mixed_lot=sometimes&limit=36&parent_category=1-11EIX

Zelenou 500 jsem ted vydrazil za vyvolavacku 100, a to jsem ji ani nechtel, protoze uz mam dve tak tohle je treti. By me zajimalo, kolik jich je, aby nekdo nemel ve skrini 2 balicky a postupne to nerozprodaval za velky penize :)


Tak i to se může stát...Tak by jsi to bral po balíčcích ne... :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » 50 Koruna tisková zkouška v odlišných barvách na aukci

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1