Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » 500kc 1919

Vykupminci.cz
Numisargo

500kc 1919

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Co si o tom myslite?

http://www.odklepnuto.org/aukce132669-statovka-csr-500kcs-1919-original-3r?actpage=1
Administrátor
Tezko rici. Ja jsem si jiz skoro zvyknul, ze skoro kazda vzacna znamka, mince nebo bankovka, ktere se objevi na internetovych aukci je falesna nebo se jedna o podvod, ale co kdyz opravdu nekdo takto svou bankovku prodava? Tezko rici risk to je. Chtel bych se dockat doby kdy to takove riziko nebude...
Registrovaný uživatel
Nevidim duvod (zatim) proc by takhle cennou bankovku nekdo prodaval pres Odklepnuto (pripadne jakykoliv jiny aukcni portal). Pokud by ji totiz nabidl do aukce, treba nejake pobocce CNS, tak za ni uricte ziska vic penez a navic by mel kupujici aspon nejake zaruky na pravost (i kdyz i protifalzatorkse komisi muze neco utect).

Zdenku nicmene souhlasim s Tebou, jakmile se objevi na internetove aukci takhle vzacna vec, obvykle to je bud padelek, nebo nejaky šméčko (krasny brnensky slovo :D ). Pokud bude v budoucnu existovat nejaka aukce "od sberatelu, pro sberatele" tak by se situace mohla zlepsit. Takze drzim palce ;)
Registrovaný uživatel
https://www.odklepnuto.cz/ask-creator.php?id_item=132669 takova zajimava diskuze se u aukce rozbehla :)
Registrovaný uživatel
interesantni ...
Administrátor
Zajimave je, ze samotne Odklepnuto tuto bankovku propaguje na hlavni strance a pise, ze se jedna o original. Uz jen zmineni o tom, ze se bude predavat nekdo v prostorach odklepnuto mne zaujalo. Mozna se jedna o pravou bankovku, ale porad to je velky risk...
Registrovaný uživatel
Zdenek Jindra napsal
Zajimave je, ze samotne Odklepnuto tuto bankovku propaguje na hlavni strance a pise, ze se jedna o original. Uz jen zmineni o tom, ze se bude predavat nekdo v prostorach odklepnuto mne zaujalo. Mozna se jedna o pravou bankovku, ale porad to je velky risk...

No bodejt by nepropagovali, vzdyt to je reklama jak blazen. Ale fakt mi nejde do hlavy, jak nekdo muze prihodit na tak vzacnou vec, jen na zaklade tvrzeni nejakyho skrytyho strejdy, ze je prava a ze to z tech fotek prece musi byt poznat :shock: :roll:
Registrovaný uživatel
Wow... tiež som z toho prekvapený, prečo sa niekto rozhodne túto štátovku predávať takýmto spôsobom. Zdá sa mi zvláštne ak nie divné, že dotyčný pán zatajuje aj svoj nick, pod ktorým je registrovaný. Prečo? hmm... a vyjadrenie o minimálnej cene som veľmi nepochopil. Chce meniť podmienky predaja už v prebiehajúcej aukcii... neviem, ale niečo mi nahovára, že v tom môže byť aj niekto z Odklepnuto.cz ...
Nemyslím si ale, že sa jedná o falzifikát. Len spôsob komunikácie mi nie je veľmi blízky...
Registrovaný uživatel
Matej napsal
Wow... tiež som z toho prekvapený, prečo sa niekto rozhodne túto štátovku predávať takýmto spôsobom. Zdá sa mi zvláštne ak nie divné, že dotyčný pán zatajuje aj svoj nick, pod ktorým je registrovaný. Prečo? hmm... a vyjadrenie o minimálnej cene som veľmi nepochopil. Chce meniť podmienky predaja už v prebiehajúcej aukcii... neviem, ale niečo mi nahovára, že v tom môže byť aj niekto z Odklepnuto.cz ...
Nemyslím si ale, že sa jedná o falzifikát. Len spôsob komunikácie mi nie je veľmi blízky...

To, jestli je to falzifikat si netroufam soudit a netroufal bych si ani kdyby ta statovka lezela predemnou na stole. Ale ten pristup prodavajiciho je.. no nestastny... Pokud bych nekdy takovou nadheru kupoval (a da buh, ze budu :) ), tak prave puvod by byla jedna z veci, ktera by rozhodovala (presne, jak tam pise pan Holna)..
Registrovaný uživatel
Môžem sa mýliť, ale ja som doteraz nezachytil správy o falošných "pravých" 500 Kč 1919. Predsa len nie sú to mince kde sa falzifikáty produkujú veľmi často. O vyslovene falošnej vzácnej československej bankovke umelo vyrobenej na škodu zberateľom som nepočul... Možno preto si myslím, že sa skutočne jedná o pravú štátovku. Ak by som ju držal v rukách, skontroloval všetky potrebné detaily... myslím, že by to stačilo. Stretol si sa už na nejakej aukcii, že by k pravej 500 Kč 1919 bol certifikát pravosti?
To, že zatajuje svoju identitu môže byť z dôvodu obavy o bezpečnosť svojich cenností, ktoré má možno aj doma. Neviem... Spôsob akým to, ale podal sa mi nepáči a veľkú dôveru nevzbudzuje.
Registrovaný uživatel
No, pravdou zustava, ze o padelcich ke skode sberatelu Ceskoslovenskych statovek se mi nic moc nedoneslo, ale onehda jsme na tohle tema debatovali s doktorem Smerdou z MZM a on rikal ze videl opravu temer dokonaly padelek nejake vzacne RU bankovky a byl opravdu problem prokazat, ze je to padelek. Zase, ale nechci tvrdit, ze tohle je padelek, jen ukazat ze i bankovky se padelaji, i kdyz asi ne tak casto jak mince, zaplatpanbuh :)

S tim, ze by se k nim daval certifikat pravosti, jsem se sice nestkal, ale vsechny aukcni spolecnosti davaji zaruky na pravost s moznosti vraceni penez (musi, podle zakona), tohle ovsem u te aukce postradam, mozna je prava, ale pokud je k tomu pripsane neco jako : Ja jich mam nekolik, neni to padelek od dr. Mesz. a podle fotky musite poznat ze je prava.. no nevim nevim.

Hele a nikdo po nem nechce, aby napsal ja jsem Pepa Vomacka z Dolni Lhoty a sbirku mam pod uvolnenym prknem v obyvaku (jakakoliv podobnost s realitou je ciste nahodna :) ) Ale aspon nick by uverejnit mohl.. Zkratka, jak uz jsem psal, ze vseho nejvic, mi vadi ten pristup...
Registrovaný uživatel
V tom sa zhodneme, tiež mi vadí ten prístup. A takto súkromne ;) išiel by si do toho? 8)
Registrovaný uživatel
rihav napsal
No, pravdou zustava, ze o padelcich ke skode sberatelu Ceskoslovenskych statovek se mi nic moc nedoneslo, ale onehda jsme na tohle tema debatovali s doktorem Smerdou z MZM a on rikal ze videl opravu temer dokonaly padelek nejake vzacne RU bankovky a byl opravdu problem prokazat, ze je to padelek. Zase, ale nechci tvrdit, ze tohle je padelek, jen ukazat ze i bankovky se padelaji, i kdyz asi ne tak casto jak mince, zaplatpanbuh :)


V podstate som chcel vyjadriť presne to, že naštastie sa na našom trhu nenechádzajú (ja som sa s nimi doteraz nestretol ani nedopočul) novodobé falzifikáty vzácnych čs. štátoviek a bankoviek. Predsa len tá výroba bude o niečo náročnejšia ako pri minciach. A aj tak by sme Vás prekukli ! Takže ruky preč šmejdi ! :twisted:
Registrovaný uživatel
Matej napsal
V tom sa zhodneme, tiež mi vadí ten prístup. A takto súkromne ;) išiel by si do toho? 8)

No.. na internetove aukci asi ne, ale pokud bych ji mel moznost koupit za ty penize bud nekde v kamenym obchode a nebo na aukci CNS, tak bych se zacal vazne zamyslet nad tim, ze i s jednou ledvinou se da zit :D
Registrovaný uživatel
:lol: presne toto som tvrdil aj ja asi pred pár mesiacmi. Keď mi prišlo vyúčtovanie jednej aukcie. Človek sa uskromní a vlatne tú druhú ľadvinu vôbec nepotrebuješ. (aj keď neviem neviem či by stačila na 5000 Kč 1919 - v jednom našom bulvári prichytili jedného blázna, ktorý cez internet predával svoju ľadvinu za cca. 80T sk. :shock: - na druhej strane, keď si mladý určite by prihodili ;) )
Registrovaný uživatel
Matej napsal
:lol: presne toto som tvrdil aj ja asi pred pár mesiacmi. Keď mi prišlo vyúčtovanie jednej aukcie. Človek sa uskromní a vlatne tú druhú ľadvinu vôbec nepotrebuješ. (aj keď neviem neviem či by stačila na 5000 Kč 1919 - v jednom našom bulvári prichytili jedného blázna, ktorý cez internet predával svoju ľadvinu za cca. 80T sk. :shock: - na druhej strane, keď si mladý určite by prihodili ;) )

Jen 80T, tak to si ji necham :) A vzhledem k tomu ze se cena 5000kc 1919 po 12 letech zpetinasobila, tak se docela bojim, co bude priste.. :)
Registrovaný uživatel
rihav napsal
Jen 80T, tak to si ji necham :) A vzhledem k tomu ze se cena 5000kc 1919 po 12 letech zpetinasobila, tak se docela bojim, co bude priste.. :)


A nie je zvláštne, že sa tá posledná 5000 kč predávala za pevnú cenu a nie v aukcii? Hmm...
Registrovaný uživatel
Matej napsal
A nie je zvláštne, že sa tá posledná 5000 kč predávala za pevnú cenu a nie v aukcii? Hmm...

To sice jo, ale za 1 500 000 byla prodejna a pomerne rychle a vsadim boty, ze to nebyl jediny zajemce ochotny zaplatit takovou castku.. a pokud by byla v aukci, absolutne si netroufam hadat kam by se cena vysplala..
Registrovaný uživatel
rihav napsal
To sice jo, ale za 1 500 000 byla prodejna a pomerne rychle a vsadim boty, ze to nebyl jediny zajemce ochotny zaplatit takovou castku.. a pokud by byla v aukci, absolutne si netroufam hadat kam by se cena vysplala..


Tiež verím, že nebol len jediný záujemca. Nuž, ale prečo potom za pevnú cenu? Nevidím do toho až toľko, ale osobne si myslím, že v renomovanej aukcii by vyniesla viac. Na takúto bankovku sa zíde pár ľudí, ktorí si povedia, že ju chcú mať za akúkoľvek cenu a to sa potom dejú divy.
Registrovaný uživatel
Matej napsal
Tiež verím, že nebol len jediný záujemca. Nuž, ale prečo potom za pevnú cenu? Nevidím do toho až toľko, ale osobne si myslím, že v renomovanej aukcii by vyniesla viac. Na takúto bankovku sa zíde pár ľudí, ktorí si povedia, že ju chcú mať za akúkoľvek cenu a to sa potom dejú divy.

To mi taky nejde do hlavy, ale co se stalo, stalo se :)
Registrovaný uživatel
rihav napsal
https://www.odklepnuto.cz/ask-creator.php?id_item=132669 takova zajimava diskuze se u aukce rozbehla :)



Tak jste mu dali celkem sodu :D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Robbie napsal
Tak jste mu dali celkem sodu :D


presne tak ... myslím, že toto diskusné forum číta stále viac anonymov ;)
Registrovaný uživatel
Robbie napsal
Tak jste mu dali celkem sodu :D

Ja nevim, podle me si o neco takovyho svym chovanim rikal.. Jestli je sberatel a ma fakt takvou sbirku jak tvrdi, tak se o tom mezi sberateli stejne vi a kdyby uverejnil jmeno (to by zas lidem, kteri nesbiraji asi moc nereklo), tak by jen dodal cele veci na duveryhodnosti.. no a taky to, ze to nebude predavat on, ale nekdo uplne jinej.. Sice vsechno nasvedcuje tomu, ze je prava, ale to jednani.. :?
Registrovaný uživatel
rihav napsal
Ja nevim, podle me si o neco takovyho svym chovanim rikal.. Jestli je sberatel a ma fakt takvou sbirku jak tvrdi, tak se o tom mezi sberateli stejne vi a kdyby uverejnil jmeno (to by zas lidem, kteri nesbiraji asi moc nereklo), tak by jen dodal cele veci na duveryhodnosti.. no a taky to, ze to nebude predavat on, ale nekdo uplne jinej.. Sice vsechno nasvedcuje tomu, ze je prava, ale to jednani.. :?


myslím, že si už uvedomil, že takýmto spôsobom predávať takú vzácnosť, mu určite neprospeje k dosiahnutiu sumy akú by za ňu chcel. ďalších ľudí to len odradí.
« Poslední úpravu provedl(a) Matej v 17. 7. 2007, 13:24. »
Administrátor
Kam se podela diskuse pod tou vzacnou bankovkou?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Padělky a podvody » 500kc 1919

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1