Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » 50hal 1940 Pčm jiný kov

Vykupminci.cz
Numisargo

50hal 1940 Pčm jiný kov

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den všem, měl bych prosím dotaz ohledně nálezu v jedné sbírce. Našel jsem minci 50 haléř z roku 1940, období Protektorátu, ale není ze zinku, ale nejspíš z hliníku. Váha mince je 1,6gr. Za všechny informace budu moc rád a předem děkuji.
Registrovaný uživatel
Vážně nikdo??
Registrovaný uživatel
chlape zober fotak a vloz foto
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Na aukcii Aurea bola v minulosti dražená minca s rovnakými parametrami označená ako "zkušební ražba", ale ako jediná sa vtedy nepredala. Samozrejme vynára sa otázka, prečo by niekto chcel raziť bezcenné protektorátne mince z hliníku, ktorý sa vo vojne používal na výrobu lietadiel... Všetky obehové mince boli razené zo zinku alebo tlačené z bezcenného papiera. Typoval by som na zaujímavosť, ktorá vznikla v neskoršom období.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
K čemu potřebujete fotku? Je tady snad seznamka? Položil jsem dotaz na výskyt materiálu, ne na to v jakém stavu je. Trocha soudnosti a slušnosti ( nevím o tom, že bychom si tykali) od moderátora by neuškodila.


jano7B9 napsal
chlape zober fotak a vloz foto
Registrovaný uživatel
Děkuji za informaci, také si myslím, že by mohla vzniknout v 80 letech jako zkouška ražby. Právě na základě aukce v Auree, jsem zjistil jednu jedinou veřejnou nabídku, jinak nic. Kdyby měl ještě někdo další nějakou informaci k této minci, budu rád za pokračování diskuse. Ještě jednou díky.

Fidzi napsal
Na aukcii Aurea bola v minulosti dražená minca s rovnakými parametrami označená ako "zkušební ražba", ale ako jediná sa vtedy nepredala. Samozrejme vynára sa otázka, prečo by niekto chcel raziť bezcenné protektorátne mince z hliníku, ktorý sa vo vojne používal na výrobu lietadiel... Všetky obehové mince boli razené zo zinku alebo tlačené z bezcenného papiera. Typoval by som na zaujímavosť, ktorá vznikla v neskoršom období.
Registrovaný uživatel
neominius napsal
Trocha soudnosti a slušnosti ( nevím o tom, že bychom si tykali) od moderátora by neuškodila.

Na tomto fóru si všichni tykáme. ;)
Registrovaný uživatel
neominius napsal
K čemu potřebujete fotku? Je tady snad seznamka? Položil jsem dotaz na výskyt materiálu, ne na to v jakém stavu je. Trocha soudnosti a slušnosti ( nevím o tom, že bychom si tykali) od moderátora by neuškodila.


jano7B9 napsal
chlape zober fotak a vloz foto

ty si brzda. nabuduce chod diskutovat na www.alik.cz .
budes medzi seberovnymi ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Na tomto fóru si samozřejmě všichni netykáme.

Pokud má být takhle moderována diskuze, tak si mnoho nových přispivatelů nezískáme.
Registrovaný uživatel
Je nás tu hodně z čns a tam si většinou tykáme. Problém je nával zlatokopů, kteří bez patřičných podkladů chtějí exaktní informace a vztekají se, když zjistí že i přes zázrak který mají nejsou stále milionáři. Jinak každému, kdo chce vyhrabat v peněžence nějaké vzácné haléře nebo odrbané bankovky a udělat k nim příběh, aby u nich raketově stoupla cena držím palce...
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
Na tomto fóru si samozřejmě všichni netykáme.

Pokud má být takhle moderována diskuze, tak si mnoho nových přispivatelů nezískáme.

Já tedy každému tykám a rovněž to od ostatních očekávám. ;)

Dobrá fotka k dotazu by měla být samozřejmostí, jak často se tu dodatečně ukázalo že tazatelův popis předmětu neodpovídá realitě. :evil:
Registrovaný uživatel
Nevšiml jsem si v pravidlech diskuze, že si zde všichni tykají. Tykat někomu, koho vůbec neznám, mi přijde vrchol neslušnosti a zvlášť takto na dálku.


turtleoverhead napsal
neominius napsal
Trocha soudnosti a slušnosti ( nevím o tom, že bychom si tykali) od moderátora by neuškodila.

Na tomto fóru si všichni tykáme. ;)
Registrovaný uživatel
Vážený ,,moderátore,, tohoto vlákna, nechce se mi věřit, že takto můžete vést diskuze. Obrázek si udělá každý sám. Fuj.


jano7B9 napsal
neominius napsal
K čemu potřebujete fotku? Je tady snad seznamka? Položil jsem dotaz na výskyt materiálu, ne na to v jakém stavu je. Trocha soudnosti a slušnosti ( nevím o tom, že bychom si tykali) od moderátora by neuškodila.


jano7B9 napsal
chlape zober fotak a vloz foto

ty si brzda. nabuduce chod diskutovat na www.alik.cz .
budes medzi seberovnymi ;)
Registrovaný uživatel
Pokud nemáte nic jiného k dotazu (viz první příspěvek), tak děkuji všem zúčastněným za snahu mi pomoci se dozvědět něco nového.
Registrovaný uživatel
Docela by mě zajímalo kolik ti je, tvůj přínos je tady nulový, zato kušnit ti jde hezky, práce moderátorů i ostatních je neplacená a hodně lidí se tady přispět radou nebo zkušeností ostatním nezištně. Ty jsi jenom vyžírka, tak alou na toho Alíka.cz a neotravuj tady vzduch.
Moderátor
neominius: Fotka by byla uzitecna, radi bychom se podivali, ta mince je jiste zajimava, zrejme by se diskuse vyvijela jinak, ale kdyz to pro nas udelat nechcete, neda se nic delat... (ale muzete to jeste napravit)

K veci zatim odpovedel jen Fidzi, a ja pridavam kopii jedne strany clanku Jaroslav Šůla: Razba minci pro ceske zeme v dobe nasisticke okupace, Numismatický sborník 18, Praha 1989, str. 155-184, ve kterem jsou tyto hlinikove odrazky zminovany:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Numismat ďakujem za článok. O skúšobných odrazkoch z protektorátu Čechy a Morava nebolo veľa publikovaného (aspoň ja takú literatúru nepoznám). Článok sedí na ten odrazok ako dekel na šerbel ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Tak pro všechny Alíkovce :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na Váš plodný příspěvek se nedá reagovat jinak než že : bez komentáře.

petr1596 napsal
Docela by mě zajímalo kolik ti je, tvůj přínos je tady nulový, zato kušnit ti jde hezky, práce moderátorů i ostatních je neplacená a hodně lidí se tady přispět radou nebo zkušeností ostatním nezištně. Ty jsi jenom vyžírka, tak alou na toho Alíka.cz a neotravuj tady vzduch.
Registrovaný uživatel
to Numismat: moc děkuji za článek, přesně takovou informaci jsem potřeboval. Jsem Vám moc vděčný. Mohl bych ještě poprosit o vyjádření k minci 10Kč 1933 viz foto níže:-) Jde mi spíš o posouzení pravosti, než ji nechám případně ocenit certifikátem, abych nebyl za blbce, že je to padělek. Předem se omlouvám, že jsem to dal sem do vlákna, které k tomu není určené, ale nechci zbytečně zakládat nové.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
neominius: za vsechny Alikovce diky za foto :-)
Urcite je to zajimava mince - a jsem rad, ze se diskuse vratila k numismatice ...

Ta 10 Kč 1933 v tomhle vlakne zapadne, zaslouzi si vic, zkuste ji pridat treba sem:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/10-koruna-1933-30929
Registrovaný uživatel
no vidis aky si sikovny a ani ruky ti neodpadli. 99 percent ludi prilozi fotku hned k dotazu, podla hesla raz vidiet ako sto krat citat
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše mince » 50hal 1940 Pčm jiný kov

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1