Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » “Za vlastní sekci pro Nejstarší České Mince”

Vykupminci.cz
Numisargo

“Za vlastní sekci pro Nejstarší České Mince”

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nejstarší české mince, tzv. denárové období je bezesporu nejkrásnější a nejzajímavější etapa v historii českého mincovnictví a domnívám se že by si zasloužila vlastní sekci.
Prosím všechny kdož se mnou souhlasí aby připojili svůj hlas k tomuto návrhu.
Koneckonců toto je české fórum a vedle mincí habsburských a uherských by české denáry rozhodně neměly chybět.
Moderátor
Přidávám se k návrhu, určitě pod pražskými groši téma zapadá a věcně tam nepatří. Skromně bych návrh upravil, zda by se sekce mohla jmenovat "Nejstarší české a moravské mince". Patří to k sobě, kdysi jsem na Moravu zkusil založit vlastní vlákno a neujalo se, stejně řada vystavených denárků a brakteátů je moravských.
Registrovaný uživatel
Jsem pro
Moderátor
souhlas - je to logické, pod "grošovinu" to nepatří
a autoři prvních dvou přispěvků tohoto vlákna můžou být moderátoři
Registrovaný uživatel
Denarove obdobi si zcela jiste vlastni sekci zaslouzi, o tom neni pochyb. Ovsem nejkrasnejsi a nejzajimavejsi etapa je pro kazdeho numismatika ta, jiz se venuje ;) ...
Moderátor
Za moderátora bych navrhoval též kacura, bude-li souhlasit.
Registrovaný uživatel
Máš pravdu turtle .
Pokiaľ Vám môžem do toho kecnúť ; jeden z moderátorov by mal byť aj jv64.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Máš pravdu turtle .
Pokiaľ Vám môžem do toho kecnúť ; jeden z moderátorov by mal byť aj jv64.

To jsem ani nenavrhoval protože jsem to považoval za samozřejmost.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
grofik napsal
Máš pravdu turtle .
Pokiaľ Vám môžem do toho kecnúť ; jeden z moderátorov by mal byť aj jv64.

To jsem ani nenavrhoval protože jsem to považoval za samozřejmost.


Samozrejmosť áno , ale pre skromnosť jv64 bolo dobre pripomenúť.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
jsem pro
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
byl bych samozřejmě pro, otázkou je, jestli by ta sekce byla živá, protože denárky a brakteáty se tu lidi zrovna moc nechlubí. většina těch mincí je přeci jen jiná cenová kategorie a tak sběratelé tutlají, co mají ve sbírce, což je celkem pochopitelné ...

nicméně téma "nejstarší české mince" bylo předtím v sekci "Ocenění, určení a identifikace mincí" nebo "Poptávka a nabídka mincí", teď si nejsem jistý, teprve nedávno jsem ho nechal přesunout alespoň do té grošoviny, která byla vhodnější ...
Registrovaný uživatel
lepsie ako kacuro by som to nenapisal.... pravda
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Každým příspěvkem do grošoviny je toto téma posunuto dozadu a jak se říká sejde z očí sejde z mysli.
Jsem přesvědčen že na českém numismatickém fóru by české a moravské denáry měly mít svou sekci jaksi automaticky.
Registrovaný uživatel
ale uz sa tu neohanaj tym ''ceskym'' . pripada mi to ako obohrata platna :D
je problem oznacit tema za ''DULEZITY'' aby sa neposuvalo v menu grosoviny a zostavalo navrchu? myslim si ze pre moderatora praca na 1 a pol sekundy ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
a 5 sekund zaberie prepisanie nadpisu na vhodnejsi...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
zase kdyby mělo denárové období vlastní sekci, mohla by v něm být jednotlivá témata podle panovníků, jako je to i jinde a pěkně by se v tom dalo orientovat, to by bylo super. ale jak už jsem psal, bude ochota tam vkládat obrázky a diskutovat nad nimi, jak je zde zvykem i v jiných sekcích? aby to pak nebyl jen monolog jedné osoby, jako to bylo dříve s kolegou Evropou v habsburských mincích ....
Registrovaný uživatel
Já jsem zahájil tuto kampaň abych získal podporu a Ty se to snažíš zpochybnit ještě v zárodku. :roll:
Registrovaný uživatel
Turtle začni zakladať vlákna od kniežať ,kráľov iniciatíve sa medze nekladú.

Uvažujem ešte o jednej komplexnej téme Karolínske obdobie , viem tam mince môžu byť len v rámci nálezov ,ale budeme mať od doby bronzovej až po súčastnosť všetko na diskusiu.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Já jsem zahájil tuto kampaň abych získal podporu a Ty se to snažíš zpochybnit ještě v zárodku. :roll:


nééé, já Tvou iniciativu chválím, jen poukazuji na to, aby také byla ochota tam nějaké mince vkládat ... sám mám jen několik desítek denárů a v podstatě jsou to jen samé běžné typy, až na jednu výjimku (kterou jsem na fóru již zveřejnil) nic vzácnějšího nemám ....
Registrovaný uživatel
jak správně podotknul grofik, mohla by být celá sekce obecně o období do r. 1300, takže kromě českých a moravských ražeb by tam mohly být i jiné zahraniční ražby této doby ... tedy kromě Arpádovců, ti už jsou v uherských ražbách ... třeba by se tak sekce lépe plnila mincemi ...
Moderátor
takže evropské denárové ražby a v nich vlákno české a moravské ?

i když pro mě - pocitově - jsme v ČR - jsou to naše domácí ražby - takže ty české a moravské bych viděl klidně i samostatně
ano je tu velké množství diskutujících (a velmi kvalitních a aktivních) od sousedů - ale pravdou je, že většinou ze Slovenska a jejich ražby již samostatné sekce mají

moderátoři turtle a JV64 (ty jsem navrhoval již ráno) a kacuro je myslím také dobrá volba
Registrovaný uživatel
dobrá, tak tedy sekce "české a moravské denárové období", což nevylučuje, aby tam nemohlo být i vlákno pro mince jiných zahr. panovníků světských i církevních. zase pokud chceme posuzovat denárové období v širších souvislostech, musíme vždy přihlížet i k mincovnictví okolních zemí a peněžním vztahům mezi nimi. to platí zejména o této době počátku našeho mincovnictví, které bylo ovlivněno hlavně z venku ...
Moderátor
i ja jsem pro vytvoreni zvlastni sekce, i kdyz spis budi jen cist, na chlubeni a diskutovani toho moc nemam
Moderátor
kacuro napsal
..... vlákno pro mince jiných zahr. panovníků světských i církevních.
....... musíme vždy přihlížet i k mincovnictví okolních zemí a peněžním vztahům mezi nimi. to platí zejména o této době počátku našeho mincovnictví, které bylo ovlivněno hlavně z venku ...


však i v sekci pražské groše jsou vlákna:
- ražby související s pražskými groši
- míšeňské groše
Registrovaný uživatel
jasně, z toho jsem vycházel, že by se to dělalo takto ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Denárové období » “Za vlastní sekci pro Nejstarší České Mince”

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1