Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » 83. aukce ČNS PPP

Vykupminci.cz
Numisargo

83. aukce ČNS PPP

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
trava napsal
Ono asi nabídka odpovídala zájmu dražitelů. Je to škoda, kdysi to bylo jedno z mála míst, kde se dalo vždy něco zajímavého v pěkných stavech koupit. Měli by se minimálně " zamyslet " a začít něco dělat, jinak to půjde " k šípku ".

Zamýšlet by se ale měli jak již tu mnohokráte padlo členové PPP a místo do jiných aukcí ČNS nebo Aurei či aukra dodávat své přebytky do PPP. Dokud se tak nebude dít, nelze čekat žádné změny. To musí každý začít u sebe, co je na tom nepochopitelné? Kolik jsi jim do této nabídky dodal zajímavých položek??? :|
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Já nejsem členem PPP. A i kdybych byl, tak vzhledem k časovým dodacím lhůtám, bych tam asi nic nedal. Když " musí " sběratel něco zajímavého ze sbírky prodat, tak je to většinou z důvodu řešení finanční situace, takže nelze čekat 5-6 měsíců. Taková je realita. A jen mezi náma, Je třeba nakupovat a shánět materiál do aukce a ne na Něj čekat !!!! To je základ.
Registrovaný uživatel
A ještě jedna drobnost. např. zmíňovaná aurea má aukci v polovině května a stále ještě přijímá materiál. Proč tady to jde a jinde to nejde ??? A náročnost tisku katalogu a PPP snad ani nemá cenu porovnávat. Já jsem členem ČNS Havířov, mnozí členové během celého roku objíždějí bleší trhy, různé aukce a to i mimo území ČR, i proto nabídka této pobočky patří mezi lepší. Opravdu to dnes jinak nejde. Jinak nás Aurea a spol. ZAHUBÍ !!!!
Moderátor
trava napsal
A jen mezi náma, Je třeba nakupovat a shánět materiál do aukce a ne na Něj čekat !!!! To je základ.

to ale může dělat jen soukromník a ne nezisková ČNS. Vedení poboček jsou povětšinou lidé staršího věku, kteří svou práci dělají zcela zdarma nebo jen za směšný peníz. Čekat, že ještě budou lítat po aukcích a pro pobočku hledat materiál, který by dále prodali je zcela mimo realitu. Navíc silně pochybuju, jak členská základna schvaluje to, aby se za pobočkové peníze kupovali na trhu bankovky, které by následně prodali v aukci.
Registrovaný uživatel
A to hlavní nakonec. Když nebude NABÍDKA, bude se SNIŽOVAT účast na takových aukcích a tím samozřejmě budou KLESAT ceny pro PRODEJCE, takže i Ti POSLEDNÍ SKALNÍ půjdou materiál nabídnout JINAM.
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
trava napsal
A jen mezi náma, Je třeba nakupovat a shánět materiál do aukce a ne na Něj čekat !!!! To je základ.

to ale může dělat jen soukromník a ne nezisková ČNS. Vedení poboček jsou povětšinou lidé staršího věku, kteří svou práci dělají zcela zdarma nebo jen za směšný peníz. Čekat, že ještě budou lítat po aukcích a pro pobočku hledat materiál, který by dále prodali je zcela mimo realitu. Navíc silně pochybuju, jak členská základna schvaluje to, aby se za pobočkové peníze kupovali na trhu bankovky, které by následně prodali v aukci.


Proč by měli utrácet pobočkové peníze, to nelze . A kdyby nechtěli nikam jezdit, myslím, že i z pohody domova se dá během roku slušně nakopit na případné aukce. Je mi jasné, že členové jsou již starší, což bude jedna z příčin / u ČNS to je podobné /. Těžko se prosazují jakékoliv změny. Ale nechci nikoho kritizovat, uspořádaní jakékoliv aukce je velmi náročné a je to záslužná činnost, jen jsem chtěl lehce poukázat na jednu z možných příčin. Vidím, že to vyvolalo reakci, což je dobře, ale změně nevěřím. Bohužel doba se mění a nelze spoléhat na zaběhnuté koleje. My , jak jsem psal ? jsme dělali aukce 2 x ročně, po dohodě a zdůvodu zajímavé nabídky , jsme přešli na pořádání 1 x za rok, což určitě přispělo ke zkvalitnění nabídky. Když byla aukce 2 x ročně, tak to bylo v jednom kole.
Moderátor
to záleží kolik máte v pobočce kšeftařů. Já např. kupuju bankovky jen do sbírky a zbavuji se pouze přebytků a stejně ke sběratelství přistupuje jistě většina členů ČNS. Problém je hlavně v tom, že většina členů jsou pasivní a líní a z poboček by jen brali, ale jakákoliv práce pro spolek je pro ně cizí slovo. Kdyby každý dal do pobočkové aukce byť jen 30% svých prodejů na Aukru apod, tak by členské aukce vypadaly hned jinak ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 23. 3. 2014, 13:03. »
Registrovaný uživatel
Bohužel Šenfi to v zásadě v obou reakcích zkráceně vystihnul.
I přístup Trávy ukazuje běžný postoj: Chci širokou nabídku abych tam mohl nakupovat, ale nic Vám tam nedám protože...XY
S pobočkou PPP nic společného nemám, ani jsem tam nikdy nedražil, ale slyšet za práci o svém volnu takové rady a kecy jako od Trávy dnes, tak se na tu gratis práci tak akorát zvysoka vykašlu.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Tento problém je celospoločenský a vo všetkých smeroch. Nielen v zberateľstve.

Jednoducho doba sa zmenila a s ňou aj ľudia.

Tí starší ešte stále žujú v tom, ako sa stretávali, vymieňali si materiál, skúsenosti, atd., čo neodsudzujem, práve naopak. Mladí však už vidia možnosť získania kusov do zbierky len nákupom na rôznych miestach za tvrdú menu.

Ja osobne sa snažím ako-tak pomôcť pri budovaní stránky mojazbierka.sk a musím smutne skonštatovať, že sa stretávam s tým istým problémom.
V tomto smere oslovujem veľa zberateľov, aby nám poskytli aspoň pár skenov svojich bankoviek, variant, číslovačov, ktoré tam ešte niesú podchytené. Aby pomohli rozšíriť a sprehľadniť to množstvo informácií a variant, čo existujú. Väčšinou nikto nič nedá, každý si svoje "tajomstvá" chráni, aj ked je tu možnosť poslať skeny anonymným spôsobom. A tým sa uchrániť pred prípadnými špekulantmi, či obchodníkmi.

Ochota ľudí už jednoduch nieje to, čo bývala.
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Bohužel Šenfi to v zásadě v obou reakcích zkráceně vystihnul.
I přístup Trávy ukazuje běžný postoj: Chci širokou nabídku abych tam mohl nakupovat, ale nic Vám tam nedám protože...XY
S pobočkou PPP nic společného nemám, ani jsem tam nikdy nedražil, ale slyšet za práci o svém volnu takové rady a kecy jako od Trávy dnes, tak se na tu gratis práci tak akorát zvysoka vykašlu.

Nevím, čím jsem někoho urazil, ale to je fuk. Příště už nenapíšu nic. Takže nabídka aukce PPP byla podle jiných v pořádku, bohužel já jsem s nabídkou spokojen nebyl. Mějte se hezky , přeji všem pěkné přírůstky a slovo kšeftaři, bych tady moc nedoporučoval. Každého přece potěší, když dobře nakoupúí a ještě lépe prodá, aby si za utržený zisk mohl pořídit něco nového do své sbírky. pěknou neděli.
Moderátor
trava napsal
Nevím, čím jsem někoho urazil, ale to je fuk. Příště už nenapíšu nic. Takže nabídka aukce PPP byla podle jiných v pořádku, bohužel já jsem s nabídkou spokojen nebyl. Mějte se hezky , přeji všem pěkné přírůstky a slovo kšeftaři, bych tady moc nedoporučoval. Každého přece potěší, když dobře nakoupúí a ještě lépe prodá, aby si za utržený zisk mohl pořídit něco nového do své sbírky. pěknou neděli.


Tráva, nabídka byla samozřejmě bídná, ale rozhodně bych z toho nevinil vedení PPP, ale skutečně spíš členskou základnu. Každý ať si sám sáhne do svědomí kolik položek za poslední rok vložil na internet a kolik poskytl své pobočkové aukci (myšleno všeobecně ne vůči tobě - ty jsi světlá vyjímka). Co se týče pojmu "kšeftař"nevidím na něm nic špatného. Já si např. přivydělávám na sbírku články v M&B, jiní zase cíleně nakupují a prodávají materiál, na tom není nic špatného.
Konec konců, sám úlohu ČNS nevidím v prodeji materiálu, ale v popularizaci numismatiky a vzdělávání členů. Nicméně pobočka z něčeho být živa musí a pokud si členové toto neuvědomují, tak sami podřezávají pod ČNS větev.
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 23. 3. 2014, 14:00. »
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
S pobočkou PPP nic společného nemám, ani jsem tam nikdy nedražil, ale slyšet za práci o svém volnu takové rady a kecy jako od Trávy dnes, tak se na tu gratis práci tak akorát zvysoka vykašlu.

Ale trava má pravdu v tom, že od příjmu materiálu, až po prodej, je hrozně dlouhá doba. V dnešní době budou táhnout aukce, kde dodá sběratel materiál a "své" peníze dostane v co nejkratším čase.
S pobočkou PPP také nemám nic společného a dražit tam nemůžu, protože nejsem členem žádného sběratelského spolku. Ale sami se musí přizpůsobit dnešnímu sběratelskému světu, nebo nebudou mít na co časem se vykašlat. To je bohužel dnešní realita, že přežijí jen přizpůsobivé pobočky.
Registrovaný uživatel
Tady musím reagovat. Jakékoliv nové poznatky ať už z numismatika anebo z notafilie a podobně jsou k nezaplacení, 100 % souhlasím. I právě proto jsem stále členem ČNS, kdy po změně odběru nových mincí od ČNB vcelku dost členů odešlo, protože už neměli nové mince za nejlepší cenu a bez starostí k dispozici. Pouze a jedině diskusí a výměnou zkušeností se stále učíme a poznáváme krásu sběratelství. Takže snad to bude příště lepší.
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
Konec konců, sám úlohu ČNS nevidím v prodeji materiálu, ale v popularizaci numismatiky a vzdělávání členů. Nicméně pobočka z něčeho být živa musí a pokud si členové toto neuvědomují, tak sami podřezávají pod ČNS větev.

Ale jen z členských příspěvků se neuživí asi žádná pobočka, proto pořádají již zmíněné aukce. Více peněz v kase, tím lepší a kvalitnější vzdělávání členů. Málo peněz v kase, zvyšování příspěvků - ubývání členů...a začátek konce pobočky.
Registrovaný uživatel
Ještě jednu poznámečku si dovolím. Všichni z vedení ČNS si musí uvědomit, že když z jejich strany nebudou plněny závazky / časopisy o několik měsíců později a td / tak to určitě nepřispívá k jejich prestiži. Zvyšování členských příspěvků schvalují vcelku bez problému, ale termíny vydávaní časopisů jim nějak unikají. To by měla být jejich chlouba, a ne, že si přečtu o nějaké minci, že vyjde a už ji mám třeba půl roku doma. Vše je špatně a v dnešní době je to neomluvitelné. A kdyby začali zkomírat ještě i aukce poboček, tak si troufám tvrdit, že zánik je velmi blízko. To jsou názory " běžných členů " mezi které se považuji a o čem se mezi sebou bavíme. A jestli někoho uráží " pravdivé výtky ", tak ať to nečte, nic mu to nepřinese. Když budu vědět, že aukce bude v den XY a budu vědět, že tam vždy něco bude a bude s kým pokecat, protože tam příjde právě proto spousta kolegů, tak mi stačí katalog přečíst třeba jen týden před aukci. Datum budu mít stejně na toto vyčleněný. Nemusím uzavírat příjem materiálu 5 -6 měsíců před aukci, natož v dnešní elektronické době, kdy si vše mohu prohlédnout na PC.
Moderátor
To je bohužel pravda. Ani pro mě nemá ústředí žádný význam a nebýt kmenové pobočky nemám sebemenší důvod v ČNS být.
Na druhou stranu jak jsem poznal lidi z ústředí tak dělají co mohou. Problematika časopisů, respektive NL je tristní, na druhou stranu za to nemůže ČNS, ale Národní muzeum, které jakožto vydavatel není schopno plnit své povinnosti a v daných lhůtách opakovaně nevydává nová čísla. To, že se za listy platí bych ještě překous, byť podobné časopisy z ÚSTR nebo vojenského muzea jsou distribuovány zdarma, ale to že celý rok nedojde jediné číslo a pak s půlročním zpoždění slavnostně pošlou loňská čísla je fakt trochu moc.
Co se týče aukcí, tak např u nás v Teplicích je uzávěrka cca měsíc před aukcí, což si myslím, že není nic co by nikdo nepřežil a podobné to určitě bude i jinde
Registrovaný uživatel
Debatovat s Trávou o posledním jeho příspěvku je na dlouho a evidentně má jen neúplnné info. Šenfi zase část už uvedl na pravou míru. Jinak také se vydává svépomocí tvořený(až na grafika) o svém volnu redakční radou NČ, naposledy včas posílané č. 2014/1-2 a v roce 2013 postupně čísla 1-6(moc ochotných lidí s ním také co sám přesně vím nepomáhá/jen hodně lidí slibuje/, sem tam drobně 2-3 pobočky něco pošlou + pár lidiček a jinak jen ticho...).
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Co se týče aukcí PPP: žádnou aukci jsem nikdy nepořádal, je mi jasné, že je s tím spousta práce a nervů. Starší pánové mají svůj styl práce a nemá moc smysl je nutit ho měnit. Ne všechno je špatně - třeba s hodnocením stavů (a dokonce i s reklamací) jsem neměl sebemenší problém. Materiál není nikde - tak prostě není ani v PPP. Je to k zlosti, ale nedá se nic moc dělat. Snad kromě jedné věci: využít toho, že starší generace sběratelů může využít svých kontaktů a vlivu k tomu, aby ti (třeba včetně obchodníků), kteří materiál mají, ho dávali do PPP a ne jinam. A těmto lidem trochu vyjít vstříc. Vždyť jak jinak se může šířit kvalitní materiál mezi mladší generaci sběratelů než rozprodejem starých sbírek a prodejem přebytků lidí, kteří ho "přehazují vidlemi". Ale jak říkám, zákulisí neznám, možná jsem naprosto mimo mísu.

Co se týče spolkového života a časopisů: Podle mého je velmi poučné číst staré Bankovky a Notafilie. Člověk by čekal, kdo ví co tam bude, ale opak je pravdou - jsou to v drtivé většině jednoduché, krátké a informativní články. Ať se to někomu líbí nebo ne, myslím, že dnes máme velmi vysoké nároky. V elektronické době (a i díky Sběrateli a Mojazbierka) je sdílení informací strašlivě rychlé a člověk by chtěl strašně moc strašně rychle. Částečně je to pod vlivem skvělých článků dr. Moravce v Merkur Revue - nevím, jak ostatní, ale já za sebe mám pocit, že s tímto soutěžit nelze. Ale obecně jde o to, že jeden kvalitní a dobře připravený článek prostě vzniká dlouho. Např. (aniž bych si chtěl dělat reklamu a s vědomím, že by výsledek mohl být mnohem lepší) můj článek o motivu žneček z 1000/1919 začal vznikat v lednu 2013 (resp. v lednu jsem měl materiál, abych mohl začít psát text) - a do redakce Merkur Revue šel terpve někdy v listopadu. A to první, co jsem slyšel od M. Klima, bylo, že nějaký jeho kamarád tyto věci sbírá, má toho mnohem víc, rád by to sepsal, ale nemá na to čas - a první, co mě v tu chvíli napadlo, že to zabalím, abych se nezesměšnil. Každý, kdo někdy něco psal (a tím nemyslím toto, ale např. nás, co pracujeme na VŠ) ví, že na jeden článek, se kterým jsme spokojení, připadá spousta "nezajímavých blbin".

Ale i ty jsou nutné - v bankovkách jsou to všelijaké drobnosti, informativní jedno- až dvoustránkové články, zmínky o variantách apod. jako ve starých ankovkách a Notafiliích. A tady bych se s dovolením chytil za nos ostatních: toto jsou ty věci, které chybějí. Spousta postřehů je i tady na fóru, chce si to jen najít čas, dát tomu formu a zveřejnit to třeba jako dílčí informaci, třeba i s výzvou, ať se přihlásí ostatní (a klidně i s vědomím, že to vyvolá polemiku - jako tady na elektronickém fóru). Na druhou stranu ovšem i redakce a čtenáři musí chápat, že není možné chtít jenom samé články a la Moravec.

Samozřejmě je otázka "syslení si informací" a toho, že každé informace se hned chytnou spekulanti, začnou vyrábět rarity, něco skupovat, aby po zveřejnění informace mohli draho prodat apod. Na to jsou možné dvě reakce: nic nepsat, nepublikovat, informace nepředávat veřejně (nebo nejlépe vůbec). Nebo zveřejňovat - a pak se rozčilovat, když se stane přesně to, co je důvodem pro nezveřejňování. Znám Dráčkův názor - a známý je i můj, který vychází z toho, že pocházím z prostředí, kde výsledky práce jsou zásadně veřejné.
« Poslední úpravu provedl(a) majkl v 23. 3. 2014, 17:58. »
Moderátor
zachytil jsem Vaši diskusi (jakožto nečlen ČNS se do ní nemotám), ale přesto bych zareagoval na tu zmínku o časopisech, kterou uváděl tráva - konkrétně jeho slova: "termíny vydávaní časopisů jim nějak unikají. To by měla být jejich chlouba, a ne, že si přečtu o nějaké minci, že vyjde a už ji mám třeba půl roku doma. Vše je špatně a v dnešní době je to neomluvitelné".
Položil bych si takovou jednoduchou otázku - kdo tyto články vytváří? Nemyslím tedy v této konkrétní tiskovině, ale v těchto časopisech o numismatice (či sběratelství obecně).
Ty se tu neobjeví z ničeho nic, ale jsou to články, které nepublikuje nikdo jiný než nějaký sběratel (jednotlivec/skupina) a za kterým stojí většinou kus bádání i práce. Mluvím v tomto směru z vlastní zkušenosti, že jednak je nutné nejdříve začít něco zkoumat, pak výsledky zkoumání ověřovat a pak (pokud se člověk přesvědčí, že nejde do slepé uličky nebo neskončí na neověřených hypotézách) se teprve může něco publikovat ... bohužel, v této době převažují dle mého názoru spíš Ti, co chtějí číst nad těmi, kteří by chtěli psát.
Kdyby sběratelé vynaložili část energie věnované své sbírce raději na oltář obohocení ostatních, byla by situace třeba jiná.

ps. samozřejmě, existují světlé výjimky, co pravidelně publikují (Dráček, Šenfi ....), jen se bojím, že to bude otázka času, kdy to přestane bavit i je.
Registrovaný uživatel
acme, koukám, že jsme na "Odeslat" ťukli skoro současně... ;)
Moderátor
jen dodám, že svůj příspěvek jsem psal ještě předtím, než jsem četl ten majklův (shrnujeme podobné věci). Jen doplním, že když jsem se pustil do některých studií a výzkumů v minulosti, setkal jsem se obecně se dvěma faktory, které mě štvaly - první - buďto nezájem ostatních podílet se na nějakém zkoumání (např. společné systematické pátraní na aukcích/burzách/ve vlastních sbírkách/archivech ... ); druhý - i přesto, že již bylo něco publikováno, na některé to mělo efekt jako pomyslný hrách na stěnu ... i přesto, že si to přečetli, tak se v následné praxi závěry těchto zkoumání neřídili, nepoučili a ani dané myšlenky nerozvíjeli - prostě takový fast-food-konzum, kdy se někdo dožaduje nových a nových informací a pak se v nich maximálně utopí ...
já z vlastní zkušenosti můžu říct, že v Notafilii, Bankovce, a Sběratelských zprávách je např. tolik informací (jen o bankovkách), že sám nemám tyto materiály prostudované zatím všechny. Raději to čtu postupně, pomalu a hledám souvislosti případně ověřuji některé závěry s další literaturou. A myslím, že i kdyby se od této chvíle nevytisklo ani písmenko nově, tak budu mít na dalších 10 let o bankovkách co číst ...
Moderátor
majkl napsal
acme, koukám, že jsme na "Odeslat" ťukli skoro současně... ;)


ano :) a vidím, že situaci vidíme stejně nebo alespoň podobně :)
Moderátor
btw - a s tím materiálem ... když se člověk trochu rozhlédne dál než na Aukro nebo na stůl na tuzemských burzách, narazí na pěkný materiál i od počítače (nemyslím tím ty, kdo připravují aukce samotné, ale myslím tím přímo nás - sběratele). Viz např. numpszi ... vždy zajímavý rozličný materiál (jen to, co nabízel z evropských bankovek), kterého měl tolik, že mohl prodávat přes eshop nebo přes KPA ... taky mu to nepřinesl Ježíšek, ale musel tomu obětovat vlastní čas a energii, aby se mu to sešlo na jedné hromádce...
Registrovaný uživatel
Tezko mohou pobocky CNS souperit s vetsimi aukcemi typu Aurea - tam je to uz nekde jinde:

- celobarevny katalog s vyobrazenim vetsiny polozek
- moznost drazit online
- neni omezeni na clenstvi v CNS
- katalog posilaji i do zahranici, reklama na internetu a tak dale ...
- kratsi cekaci lhuty
- u draheho materialu daji dodavateli klidne zalohu predem
Registrovaný uživatel
Tak co, už jste si někdo prohlídl letošní podzimní nabídku PP. Jestli ne , tak rychle do toho. Dají se tam najít zajímavé kousky !

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » 83. aukce ČNS PPP

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1