Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » €uro a €urozóna

Vykupminci.cz
Numisargo

€uro a €urozóna

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 54 55 56 57 58 59 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Neviem prečo sa EURu tak bránite. Aj keď Európska komisia a Európsky parlament vymýšľajú psie kusy a občas neuveriteľné nezmysly čo mne ako obyčajnému človeku prinieslo EURo:
1.) transparentné ceny - môžem porovnať cenu tovaru na Slovensku s cenou v iných krajinách EMU
2.) môžem si tovar objednať a zaplatiť cez cla alebo dovoznej prirážky
3.) zníženie bankových poplatkov - zmizli konverzie koruny do inej meny, za prevod vrámci EMU sa platí ako za domáci platobný styk len pár centov a platba je doručená bez výhovoriek nasledovný pracovný deň
4.) jednotnou menou môžem platiť v 18-tich krajinách a 15 zámorských územiach. Veru bolo príjemné na Sv. Martinovi vytiahnuť z peňaženky EURa...
5.) zníženie poplatkov za "roaming", čakám kedy definitívne klepnú po prstoch telefónnym operátorom a všetky hovory vrámci EU budú účtované ako domáce
A teraz sa zamyslite - a zistíte, že v Čechách máte najvyššie bankové poplatky v Európe, ešte donedávna si vaši telefónny operátori účtovali niekoľkonásobne vyššie ceny za hovor a data než na Slovensku (a to u nás sú stále vyššie než napríklad v Rakúsku). A to všetko sa zdôvodňuje "špecifickým" trhom. Nebodaj sa pohne kurz EUR/CZK a vaša mena oslabí, tak obchodníci rýchlo zvýšia ceny a oslabenie kurzu pôsobí ako zaklínadlo na každé zvyšovanie cien. :evil:
Tak prestaňte byť špecifický a pridajte sa k nám ! :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
fidzi ani sa nenamahaj , take veci v cesku nepochopia :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
1. To muzu i ted, pokud ovladam matematiku 1. stupne zakladni skoly a venuju 10 vterin tomu abych si nasel kurs..
2. Mozna prekvapeni, ale uz ted si muzu objednat ze zemi EU bez cla (vlastne uz asi 15 let.. :mrgreen:)
3. ok (pokud to tak skutecne a bez vyjimek funguje), to uznavam
4. Jj, na Sv. Martinovi nakupuju kazdou chvili
5. Tomu neverim..

Jak rekl Jano, zase jsem to nepochopil.. :roll: Ale nemuzu za to, ze prvni dva argumenty jsou nepravdive.
Ale je fakt, ze kdybychom meli eura, tak bzchom nemohli ztratit diky intervenci CNB 10% uspor. Na druhou stranu je dobre, ze nejsme tak bohati jako Slovaci a tak mezi nase konicky nepatri sponzorovani nemeckych bankeru (tedy mimo neprime na poplatcich..) i za cenu vlastniho zadluzeni ;)
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
5. Tomu neverim..

http://ec.europa.eu/news/science/130916_sk.htm
Od júla 2014 by ste neplatili osobitné poplatky za prijatie hovoru na váš mobilný telefón počas pobytu v inom členskom štáte EÚ. Spoločnosti by mali povinnosť ponúknuť vám balíky „v cudzine ako doma“, ktoré by platili v celej EÚ, alebo umožniť výber iného poskytovateľa roamingových služieb bez zmeny vašej pôvodnej SIM karty.

tenzor napsal
Ale nemuzu za to, ze prvni dva argumenty jsou nepravdive.

Prvé dva argumenty pravdivé sú. Môžeš vedieť matematiku aj na úrovni MatFyzu, ale ak bude intervenovať ČNB, tak ti je to k ničomu ;) Druhý argument je pravdivý aj keď túto vymoženosť už využívate ako členovia Európskej únie (voľný pohyb tovaru a osôb)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Dobre, tak jsou pravdive, ale liche, resp. irelevantni.. pokud jde o clo tak zalezi na tom, jestli je to uvnitr EU nebo ne bez ohledu na menu a kdyz neco zaplatim, tak se kurs bere momentalni, jedine co muze byt problem, kdyz takova pekna intervence prijde mezi poslanim limitu na zahranicni aukci a zaplacenim. :)
Registrovaný uživatel
Už je to tu !
Europoslanci odhlasovali zrušenie roamingu a zachovanie sieťovej neutrality. Telekom zmeny odsudzuje, Orange a O2 sú zdržanliví. (Čo iného sa dalo čakať od kartelových pijavíc.)
Roamingové poplatky budú v Európskej únii najneskôr 15. decembra budúceho roka minulosťou. Európsky parlament dnes schválil telekomunikačný balíček, ktorý operátorom nariaďuje účtovať zákazníkom domáce ceny aj v sieťach ostatných európskych operátorov.
„To je zmysel Európskej únie – zbavovať sa bariér s cieľom urobiť život lepším a menej nákladným,“ komentovala dosiahnutý cieľ eurokomisárka pre digitálnu agendu Neelie Kroesová.
Pokiaľ to bude možné a bude to vážne fungovať cezhranične či bezhranične, tak hneď 16.decembra 2015 si idem kúpiť do Rakúska napr. Hallo SIM paušál od Drei.at (bývalý Orange Austria) za 10€ - 1500 minút + 1000 SMS + 2 GB dát + 6 TV staníc v mobile. A plač Telekomu nepomôže... Aj to je Európska únia ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
To je velmi pozitivní zpráva pro všechny, jen škoda , že to všechno tak trvá. Když už to schválili, proč to bude platit až skoro za 2 roky ??? !!!!
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Už je to tu !
Europoslanci odhlasovali zrušenie roamingu a zachovanie sieťovej neutrality. Telekom zmeny odsudzuje, Orange a O2 sú zdržanliví. (Čo iného sa dalo čakať od kartelových pijavíc.)
Roamingové poplatky budú v Európskej únii najneskôr 15. decembra budúceho roka minulosťou. Európsky parlament dnes schválil telekomunikačný balíček, ktorý operátorom nariaďuje účtovať zákazníkom domáce ceny aj v sieťach ostatných európskych operátorov.
„To je zmysel Európskej únie – zbavovať sa bariér s cieľom urobiť život lepším a menej nákladným,“ komentovala dosiahnutý cieľ eurokomisárka pre digitálnu agendu Neelie Kroesová.
Pokiaľ to bude možné a bude to vážne fungovať cezhranične či bezhranične, tak hneď 16.decembra 2015 si idem kúpiť do Rakúska napr. Hallo SIM paušál od Drei.at (bývalý Orange Austria) za 10€ - 1500 minút + 1000 SMS + 2 GB dát + 6 TV staníc v mobile. A plač Telekomu nepomôže... Aj to je Európska únia ;)


....j€bať celú EU aká je ...roaming zapchať ľuďom oči!!! Čo keby tak zjednotili platy v jednotlivých pracovných odvetviach. Prečo?? Slovák, pracujúci v SR pre povedzme nemeckú firmu má porovnateľne nižší plat pri vyššej produktivite práce ako Nemec, v jeho domovskej krajine pracujúci pre tú istú firmu?? ...všetci vieme

....takže, priemerný pracujúci Slovák = pracujúci žobrák, ale v budúcnosti bez roamingu - smutné :'(
....alebo, nech niekto skúsi vysvetliť Slovenskej Mamke, Otcovi čo musím po 40 ročnej práci dožívať s 280 - 420 € dôchodkom, že budú môcť zavolať svojím deťom starajúcich sa o cudzích!!! dôchodcov v zahraničí bez roamingu :(
Registrovaný uživatel
to Janicek : to neni jenom na slovensku , moje mamka delala 42 let v nemocnici a ma v prepoctu 400 euro duchod , tak mozna jsi mel presne nazvat , vychodni blok by se mel vyrovnat zapadnimu bloku !!!
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
to Janicek : to neni jenom na slovensku , moje mamka delala 42 let v nemocnici a ma v prepoctu 400 euro duchod , tak mozna jsi mel presne nazvat , vychodni blok by se mel vyrovnat zapadnimu bloku !!!

Tento problém řešili po sjednocení Německa, když šla do důchodu uklízečka ze západu, tak dostala 1600DM důchod. Když šla do důchodu východoněmecká uklízečka, tak dostala jen 1200DM a to se jí nelíbilo. Kolik dostala naše československá uklízečka v té době? Cca 2000 Kč.
mike, a dále na východ od nás, je to ještě horší, ale jednou to musí prasknout!
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
mike-p74 napsal
to Janicek : to neni jenom na slovensku , moje mamka delala 42 let v nemocnici a ma v prepoctu 400 euro duchod , tak mozna jsi mel presne nazvat , vychodni blok by se mel vyrovnat zapadnimu bloku !!!

Tento problém řešili po sjednocení Německa, když šla do důchodu uklízečka ze západu, tak dostala 1600DM důchod. Když šla do důchodu východoněmecká uklízečka, tak dostala jen 1200DM a to se jí nelíbilo. Kolik dostala naše československá uklízečka v té době? Cca 2000 Kč.
mike, a dále na východ od nás, je to ještě horší, ale jednou to musí prasknout!
ja vim mischel13 ze na vychod od nas je to horsi , ale ja chtel jenom upresnit prispevek od Janicka , vzdy bude rozdil mezi zapadem a vychodem a ceska republika patri k vychodu , a neverim a jsem o tom na milion procent presvedcen , ze se nikdy nevyrovname zapadu , protoze mi od nich bereme veskere zakony a ruzne zakazy , a vychod si prebere pouze to spatne a timto to konci
muzu jenom uvest priklad , pro nas ridice : v cesku je 12 trestnych bodu a muzes zazadat po roce o vymaz a v nemecku je 18 trestnych bodu a muzes zazadat po pul roce a to je jeden z mala zakonu , ktere jsme si upravily a zhorsili a takoch to veci je vice
Registrovaný uživatel
janicek napsal
Čo keby tak zjednotili platy v jednotlivých pracovných odvetviach. Prečo?? Slovák, pracujúci v SR pre povedzme nemeckú firmu má porovnateľne nižší plat pri vyššej produktivite práce ako Nemec, v jeho domovskej krajine pracujúci pre tú istú firmu?? ...všetci vieme


Nezmysel. Priemeny Nemec ma o 68% vyssiu produktivitu prace ako Slovak. V pripade, ze by VW mal platit v Blave mzdy ako vo Wolfsburgu tak by to tam velmi rychlo zabalil a odisiel do lacnejses krajiny.

http://epp.eurostat.ec.europa.eu/tgm/table.do?tab=table&init=1&plugin=1&language=en&pcode=tec00117

A inak CR ma dohnat zapad na konci 23. storocia, pred par dnami o tom vysiel clanok od jedneho ekonoma:
http://denikreferendum.cz/clanek/17605-zapadni-evropu-dozeneme-8-zari-2271
Registrovaný uživatel
taky bych to tak videl , mimochodem zajimave clanky

a muj nazor je ze slovaci jsou opravdu co se tyce rustu na tom lip a taky si myslim ze kdyz slovensko prezije dalsich pet let , tak nas daleko predezenou , protoze si myslim ze mi za pet let budeme mit euro a polozi nas to a slovaci uz to budou mit za sebou a pujdou pomalu nahoru
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
taky bych to tak videl , mimochodem zajimave clanky

a muj nazor je ze slovaci jsou opravdu co se tyce rustu na tom lip a taky si myslim ze kdyz slovensko prezije dalsich pet let , tak nas daleko predezenou , protoze si myslim ze mi za pet let budeme mit euro a polozi nas to a slovaci uz to budou mit za sebou a pujdou pomalu nahoru


Euro v CR za 5 rokov nebude, Babis povedal ze o termine bude rozhodovat buduca vlada. Inak vedel si, ze CR je najhorsia v EU v cerpani unijnych fondov? A teraz to tak vyzera, ze mozno bude musiet este par miliard vratit:

http://brno.idnes.cz/mayo-chce-ukoncit-spolupraci-s-icrc-d6g-/brno-zpravy.aspx?c=A140403_2052815_brno-zpravy_mav

O korupcnom prostredi skoda reci, tam je CR aj SK na unijnej spicke davno, myslim, ze aj teraz ked chcel Amazon investovat 2.7 miliardy Brne tak tam robili drahoty lebo chceli obalku a dopadlo to ako to dopadlo.

http://ekonomika.idnes.cz/amazon-a-tim-collins-0qs-/ekoakcie.aspx?c=A140402_130917_brno-zpravy_daj

Samozrejme, SK ma takisto problemy, napr. 90% nezamestnanost urcitej skupiny obyvatelstva, ktorej pocet sa vdaka natalite na urovni krajin subsaharskej Afriky neumerne zvysuje, ale toto asi my na bankovkovom fore nevyriesime ;)
Registrovaný uživatel
Ano vim ze Cr je v tom nejhorsi, absolutne nechapu proc jsme vubec v te unii , kdyz nase republika neumi ani zakladni veci , jako viz tvuj priklad "zjednodusene utratit penize ktere nam unie dava" coz je paradox , kdyz cr je mezi prvnimi co se tyce korupce .
A bojim se toho ze unie bude opravdu pozadovat penize zpet.
A co se tyce toho amazon , to je pro brnensko prohra ikdyz se tam resilo vice otazek , co se tyce dopravy atd., ale i tak prisly o mnoho pracovnich mist .
A nechapu proc to neudelali na jinym poli ;) , tech lanu je tady plno a tech okresu co by byli radi ze by byla prace.
Ti neprispusobivi smeruji k nam do cech :evil:
Registrovaný uživatel
janicek napsal
Slovák, pracujúci v SR pre povedzme nemeckú firmu má porovnateľne nižší plat pri vyššej produktivite práce ako Nemec, v jeho domovskej krajine pracujúci pre tú istú firmu??

A teď si zkus představit že Ty sám máš nějakou firmu a někoho v ní zaměstnáváš. Platil by jsi mu kolik je na Slovensku běžné nebo jako v Německu? ;)
Moderátor
Alexander DeLarge napsal
Nezmysel. Priemeny Nemec ma o 68% vyssiu produktivitu prace ako Slovak.

Znám pár lidí, kteří v Německu dělají a předtím tady většinou dělali přesčasy, zatímco v Německu je ze zákona zakázáno sledovat práci zaměstnanců (včetně podávání výkazu práce). Neřekl bych že za takových podmínek budou nuceni pracovat více než tady. Také máme ve firmě pár Slováků, kteří patří k nejpracovitějším kolegům. Z toho mi vyplývá, že pokud je produktivita výrazně vyšší, pak jde o faktory které zaměstnanec není schopen sám ovlivit.
Když bude mít německá uklízečka (mimochodem, chtějí uzákonit minimální plat v přepočtu cca 40 000 na měsíc, tady se řvalo o KSČSSD kvůli uzákonění minimálního platu 8000 Kč a z podnikatelské sféry je velký tlak na jeho zrušení) 3x vyšší plat, těžko si lze představit, že toho uklidí 3x více :)

Alexander DeLarge napsal
A inak CR ma dohnat zapad na konci 23. storocia, pred par dnami o tom vysiel clanok od jedneho ekonoma:
http://denikreferendum.cz/clanek/17605-zapadni-evropu-dozeneme-8-zari-2271

Apríl už byl v úterý :D
Vzhledem k tomu, jak se poslední dobou mění velmocenské uspořádání a jak nejistá je budoucnost celé EU, je tohle jako předpovídat na rok dopředu, přičemž předpověď vůbec nezní pravděpodobně.. :roll:
Moderátor
Alexander DeLarge napsal
O korupcnom prostredi skoda reci, tam je CR aj SK na unijnej spicke davno, myslim, ze aj teraz ked chcel Amazon investovat 2.7 miliardy Brne tak tam robili drahoty lebo chceli obalku a dopadlo to ako to dopadlo.

Zkuste mluvit o věcech, o kterých něco víte. Jsem z Brna a neznám jediného člověka který by s tím souhlasil. Kromě dopadů na dopravu, životní prostředí a další jde o to, že se tady sice vytvoří nějaká pracovní místa, ale další se tím zlikvidují a ty pracovní místa budou u firmy, která je nechvalně známá svými metodami a vztahem ke zaměstnancům, nakonec by tam dělaly jen zoufalé existence a cizinci (a pak by opět mohli různí chytráci vyřvávat, že Češi/Moraváci jsou líní a nechce se jim pracovat). Tohle prosazují akorát krátkozrací lidé, populističtí politici a pak samozřejmě ti, kteří v tom mají finanční zájmy.
Základ prosperity státu jsou živnostníci a malé firmy (v ČR bito občas neskutečným způsobem), ne globální giganti kteří zaručí akorat tak přeměnu našeho státu v "moderní" otrokstán..

Tím nijak nezpochybňuji to co bylo obecně řečeno o korupci, ono je velmi zajímavé to, že i po odmítnutí zastupiteli i veřejností se to pořád někteří ze zastupitelů snaží za každou cenu protlačit.. ale určitě je to jen osobním přesvědčením, ne obálkou :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Alexander DeLarge napsal
A inak CR ma dohnat zapad na konci 23. storocia, pred par dnami o tom vysiel clanok od jedneho ekonoma:
http://denikreferendum.cz/clanek/17605-zapadni-evropu-dozeneme-8-zari-2271

:mrgreen:
Já si pamatuji novinové titulky z konce roku 1989:
“Chudé Rakousko doženeme do pěti let”
;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Já si pamatuji novinové titulky z konce roku 1989:
“Chudé Rakousko doženeme do pěti let”
;)

Člověče, kde to psali, takové pohádky? Na konci roku 89 byla jiná nálada.
Já v té době tvrdil, že možná moji pravnuci se začnou přibližovat západním zemím, ale za předpokladu, že ti vpředu zastaví! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Janiček, Mike-p74 Vaša kritika EU mi príde prehnaná. Viem, že všetky procesy nie sú práve ideálne nastavená, ale skúste sa zamyslieť, kde by boli naše príjmy a aká by bola nezamestnanosť, keby sme nemali vrámci EU voľný pohyb pracovnej sily, tovaru a služieb. Táto zásada nás všetkých posunula veľmi ďaleko.
Ak sa niekomu zdá, že doma zarába málo má možnosť vycestovať do iného členského štátu únie a zamestnať sa tam za ich mzdové podmienky. A veľa šikovných jazykovo zdatných ľudí to aj využíva. Aj keď tam príde na to, že síce zarobia viac, ale majú vyššie životné náklady napr. na bývanie a dopravu. Ale zvýšenie životnej úrovne je citeľné.
Dokonca niektoré indické kmene prišli na to ako sa dá v týchto bohatých krajinách kráľovsky existovať len zo sociálnych dávok a inej formy podpory. :)
Treba si uvedomiť, že tie miliardy EUR v eurofondoch nevznikli zo vzduchu, ale že ich tam museli bohaté štáty únie zaplatiť z daní svojích obyvateľov, čo sa im určite nepáči. Ale nakoniec ticho zaplatia, pretože tie peniaze slúžia ako úplatky pre naších obyvateľov, aby sa nesťahovali do bohatších štátov, kde majú problémy s imigráciou, ale aby ostali doma a tam si budovali ten svoj "západ". Veď čo by naša vláda bez eurofondov vybudovala ? To viem úplne presne. Nič.
Každá minca má dve strany, preto sa na veci skúste pozrieť aj z opačnej strany... ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
No prijmy by byli umerne k cenam vyrobku . Jestli vydelavam 2000 korun anebo 20 000 korun jeuplne jedno , protoze podstatny je to co si za ne koupim .
To ze jsme v eu , co nam to dalo ? To ze se mohu pohybovat a pracovat po evrope bez pasu ? To ze mohu pracovat v zahranici ? A co z toho ? Kdyz se budu bavit o remeslnicich tak vsude v evrope se na vas budou koukat jako na skudce ktery bere praci . Tak jak ja se divam zde na polaky a dalsi.
To ze muzem pres hranice a mame banany , co z toho ? Kdyz 60 procent lidi v ceske republice podle tabulek zije v chudobe , beru plat 8 az 12 tisic korun , za to stejne za ty hranice jet na dovolenou nemuzu kdyz jsme skoro ctyrclenna rodina.
Tak mi reknete na co me je unie , muj nazor je ze unie je vytvorena pro vyssi tridu a ne pro nas normalni lidi ! Kteri mysli selkym rozumem , ja nepotrebuji vysokou skolu na to abych vedel ze 2+2=4
Urcite je par veci ktere unie udelala ktere pociti a normalni obcane , ale z vetsiny je to raj pro bohace, da se lepe tunelovat a delat korupce a plno dalsich takovych veci jako umi nase republika.
Nebyt par nasich jedincu kteri obcas drzi povest nasi republiky , buh vi kde by jsme byli.
Myslel jsem ruzne doktory a sportovce apodobne .........
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
janicek napsal
Slovák, pracujúci v SR pre povedzme nemeckú firmu má porovnateľne nižší plat pri vyššej produktivite práce ako Nemec, v jeho domovskej krajine pracujúci pre tú istú firmu??

A teď si zkus představit že Ty sám máš nějakou firmu a někoho v ní zaměstnáváš. Platil by jsi mu kolik je na Slovensku běžné nebo jako v Německu? ;)

tak na toto je ťažká odpoveď ;) zatiaľ len viem aký zamestnávateľ by som nebol, vždy všetko závisí od zisku firmy

Alexander DeLarge napsal
Nezmysel. Priemeny Nemec ma o 68% vyssiu produktivitu prace ako Slovak. V pripade, ze by VW mal platit v Blave mzdy ako vo Wolfsburgu tak by to tam velmi rychlo zabalil a odisiel do lacnejses krajiny.
a kam sa má Slovák zbaliť, keď máme ceny v obchodoch rovnaké ako "západná" časť EU - a pritom kvalitou potravinového a aj nepotravinového tovaru hlboko zaostávame - úmyselne sa k nám vozí nekvalita...
« Poslední úpravu provedl(a) janicek v 4. 4. 2014, 10:40. »
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
Kdyz 60 procent lidi v ceske republice podle tabulek zije v chudobe ,

:roll: ...proboha, to jsou ale bláboly... :roll:
Registrovaný uživatel
to Janicek : to mas pravdu !!!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 54 55 56 57 58 59 >

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » €uro a €urozóna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1