Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » a další a další

Vykupminci.cz
Numisargo

a další a další

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
http://www.lidovky.cz/banker-prodaval-za-miliony-padelane-obrazy-celebritam-podvedl-i-bohdalovou-162-/zpravy-domov.aspx?c=A170720_085206_ln_domov_pev#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_lidovky&utm_content=main
Registrovaný uživatel
"...kupoval obrazy přes aukční síň Historie Praha, kterou vlastní Petr Dědek. Ten pro Radiožurnál odmítl, že by prodával padělky. Nepamatuje si ani, kolik obrazů Pokludovi prodal. Obrazy ... do prodeje dodávala Marie Pospíšilová, které soud v roce 2002 odebral razítko znalce uměleckých děl.


Obrazy ve skutečnosti pocházely od překupníka obrazů Jaroslava Fröhlicha, kterého kvůli tomu státní zástupce nedávno obžaloval z podvodu. Spolu se svou ženou Evou obchodovali s falzy uměleckých děl třeba Josefa Čapka, Josefa Lady, Emila Filly, Václava Špály nebo Jana Zrzavého.
Registrovaný uživatel
A podle "statního bordelu" v čechách je vše v pohodě.......................ješte jej nechaj odjet na FIDZI..............v době kdy 90% národa je rádo že se nažere !!! A bude hůře
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
..... A bude hůř....

Jan Pelc.Pekná kravina.. :P
Myslím tú knihu.
-s-
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
A podle "statního bordelu" v čechách je vše v pohodě.......................ješte jej nechaj odjet na FIDZI..............v době kdy 90% národa je rádo že se nažere !!! A bude hůře


Vy budete asi trochu jednodušší.
Registrovaný uživatel
Artman napsal
bobinek21 napsal
A podle "statního bordelu" v čechách je vše v pohodě.......................ješte jej nechaj odjet na FIDZI..............v době kdy 90% národa je rádo že se nažere !!! A bude hůře


Vy budete asi trochu jednodušší.
.............tak si titulujte vaše známé......a mě vynechte !!!!!! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
A podle "statního bordelu" v čechách je vše v pohodě.......................ješte jej nechaj odjet na FIDZI..............v době kdy 90% národa je rádo že se nažere !!! A bude hůře


Já tento komentář taky, přiznám se, moc nechápu.
Zvláště na sběratelském serveru, kde se vyskytují mj. lidé, kteří obrazy (ať mě pánbuh netrestá) i sbírají.
:shock:
To, že je v byznysu s uměním množství podvodů, to je problém celosvětový. V trhu s uměním lítají obrovské částky a to vždycky láká podvodníky- vždy a všude, nejen u nás a nejen dnes.
Zde zmiňovaná tzv. soudní znalkyně MP je evidentně "alternativní" (chtěla jsem napsat trhlá, ale slušné vychování mi to nedovolilo) a soudní znalkyní už dávno není. To musí být jasné každému, kdo zavítá na její stránky. A pokud někomu stačí na ověření pravosti obrazu za milion kulaté razítko s čtyřlístkem místo státního znaku (anebo celkem průhledná pohádka o tom, jak zrovna banka prodává zabavená díla za zlomkovou cenu), tak mu není pomoci.

Lidi, kteří chtějí do umění vkládat - a úspěšně zhodnocovat(!) - své peníze (pozor, to je jen část sběratelů, další jsou tzv. srdcaři, kteří sbírají jednoduše to, co se jim líbí), tak ti tomu musejí taky něco obětovat.
Bez práce nejsou koláče a pečení holubi prostě nelétají. ;)

Bohužel spousta VIP a zbohatlíků (úmyslně nepíšu "bohatých lidí") si myslí, že se vyznají ve všem sami nejlíp (mezi ně počítám i některé majitele velkých firem, kteří jsou obklopeni tleskači a přitakávači) - to jsou ideální volavky! A to i přes to, že na internetu lze najít spoustu varovných příkladů, jak se nenechat napálit, stále se to děje...
Registrovaný uživatel
Ten původní komentař vychazel z toho,že za tyto podvody s uměním by se měli tvrdě trestat a ne pachatele ješte "pustit" do světa .....................a to je česká priorita,mě nakrkli dvě veci-že je to vůbec možné takto "obchodovat" /ale asi sem stará škola/ a za druhé nějakej Artman kterej mě uráží ač já o něj nestojím-je mi vzduch!!!
Moderátor
Kolemjdouci
Hezké stručné zhodnocení s kterým lze jen souhlasit. Je dobré, že se i zde máme možnost stále učit či přiučit.
Bobínek není pravda žádný teoretik, ale mám rád jeho praktický postoj k danému tématu. :twisted:
Moderátor
bobinek21 napsal
Ten původní komentař vychazel z toho,že za tyto podvody s uměním by se měli tvrdě trestat a ne pachatele ješte "pustit" do světa .....................a to je česká priorita,mě nakrkli dvě veci-že je to vůbec možné takto "obchodovat" /ale asi sem stará škola/ a za druhé nějakej Artman kterej mě uráží ač já o něj nestojím-je mi vzduch!!!


No, pustit do světa. Neznám přesně všechny okolnosti, ale tipuji, že když se na celou věc přišlo, byl už dotyčný nezbeda dávno za horami...
Registrovaný uživatel
S Kolemjdoucí
Naprostý souhlas.Jen ta (trhlá) tam patří.Píši na základě osobní zkušenosti. :evil:
Registrovaný uživatel
Hmm... Když si takový Chaura vystřelil z amíka (prodej divadelní dekorace jako egyptské starožitnosti) tak se to bralo jako husarský kousek ;-).
Podvody s uměním byly, jsou a budou.

A bobinek než něco napíše, měl by nejdříve napočítat do sta.
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Hmm... Když si takový Chaura vystřelil z amíka (prodej divadelní dekorace jako egyptské starožitnosti) tak se to bralo jako husarský kousek ;-).
Podvody s uměním byly, jsou a budou.

A bobinek než něco napíše, měl by nejdříve napočítat do sta.
Zas toho tak moc neřekl a holt má svůj styl a píše bez skrupulí a jak mu zobák narostl. Já mám radši ty , co říkají hovnu hovno, než ty co mu říkají exkrement. No a co se týče těch podvodů dnes ... i dřív byly. Vzpomeňme na Harryho Jelínka , který prodal amíkovi Karlštejn za první republiky, takže podvody byly a budou za každého režimu.. Majstrštyk mistra podvodníka , jinak Bobane jenom s tím, že lidi nemají co žrát moc nesouhlasím ono je to o něčem jiném a já osobně o žádnem takovém u nás nevím. Jo bezďáci to je pravda , ale ti jídlo nepotřebují ti mají spotřebu jedno krabicové/motohodina :D Ale politiku sem nechci tahat ... Gorilo a i jiní by mohli napočítat do sta ať jsme spravedliví, ne ?
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 24. 7. 2017, 17:33. »
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Hmm... Když si takový Chaura vystřelil z amíka (prodej divadelní dekorace jako egyptské starožitnosti) tak se to bralo jako husarský kousek ;-).
Podvody s uměním byly, jsou a budou.

A bobinek než něco napíše, měl by nejdříve napočítat do sta.
................ja počítat neumím !!!!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
gorila napsal
Hmm... Když si takový Chaura vystřelil z amíka (prodej divadelní dekorace jako egyptské starožitnosti) tak se to bralo jako husarský kousek ;-).
Podvody s uměním byly, jsou a budou.

A bobinek než něco napíše, měl by nejdříve napočítat do sta.
................ja počítat neumím !!!!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:
To my přece víme už dávno ty bambulo :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 24. 7. 2017, 17:46. »
Registrovaný uživatel
Dnešné rozuzlenie:
26.08.2019 12:10 Za prodej údajně padělaných obrazů potrestal Krajský soud v Praze podnikatele Jaroslava Fröhlicha osmiletým vězením a peněžitým trestem ve výši 15 milionů korun. Jeho ženu Evu poslal na šest let do vězení a kolegovi Martinu Trokanovi uložil sedmiletý trest. Oba mají také zaplatit po pěti milionech korun.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
No moc tomu nerozumím a i moje sběratelství se pohybuje v řádově nižší , finanční úrovni .Ale se zájmem jsem si přečetl články na internetu a co mě zaráží je ..... část jednoho z nich ...V jednom případě policie požádala Národní galerii o přezkum obrazu, který její znalec označil za diletantský padělek. Galerie provedla všechny rozbory a dospěla k tomu, že se jedná zcela jistě o pravé dílo,“ říká Kaiser....Takže buďto je tato zpráva kachna , a nebo tomu nerozumím už vůbec.. :- )
Registrovaný uživatel
poradnydest napsal
No moc tomu nerozumím a i moje sběratelství se pohybuje v řádově nižší , finanční úrovni .Ale se zájmem jsem si přečetl články na internetu a co mě zaráží je ..... část jednoho z nich ...V jednom případě policie požádala Národní galerii o přezkum obrazu, který její znalec označil za diletantský padělek. Galerie provedla všechny rozbory a dospěla k tomu, že se jedná zcela jistě o pravé dílo,“ říká Kaiser....Takže buďto je tato zpráva kachna , a nebo tomu nerozumím už vůbec.. :- )

Mno, určitě by byly zajímavé oba posudky, na základě kterých vzniklo jedno i druhé vyjádření ;)
Registrovaný uživatel
"Hloupému neporadíš a chytrý radu nepotřebuje"

nebo ještě lépe:

"Komu není rady, tomu není pomoci"
Moderátor
poradnydest napsal
No moc tomu nerozumím a i moje sběratelství se pohybuje v řádově nižší , finanční úrovni .Ale se zájmem jsem si přečetl články na internetu a co mě zaráží je ..... část jednoho z nich ...V jednom případě policie požádala Národní galerii o přezkum obrazu, který její znalec označil za diletantský padělek. Galerie provedla všechny rozbory a dospěla k tomu, že se jedná zcela jistě o pravé dílo,“ říká Kaiser....Takže buďto je tato zpráva kachna , a nebo tomu nerozumím už vůbec.. :- )


Co je u toho k neporozumění?
Národní galerie provádí posudky nezávisle, interdisciplinárním způsobem, nemají žádný zájem "darovat/prodat" posudek, platí se u nich předem...
Naopak, pokud provádí/zadává posudek prodejní/aukční galerie, vždy má zájem, aby se dílo prodalo/vydražilo a podle toho si i vybírá "znalce"... Neříkám, že to dělají všichni, ale všichni víme, které aukční síně/galerie jsou tím pověstné...
Já osobně uznávám jen posudky od Národní Galerie (neplést s galerií na Národní)...
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
poradnydest napsal
No moc tomu nerozumím a i moje sběratelství se pohybuje v řádově nižší , finanční úrovni .Ale se zájmem jsem si přečetl články na internetu a co mě zaráží je ..... část jednoho z nich ...V jednom případě policie požádala Národní galerii o přezkum obrazu, který její znalec označil za diletantský padělek. Galerie provedla všechny rozbory a dospěla k tomu, že se jedná zcela jistě o pravé dílo,“ říká Kaiser....Takže buďto je tato zpráva kachna , a nebo tomu nerozumím už vůbec.. :- )


Co je u toho k neporozumění?
Národní galerie provádí posudky nezávisle, interdisciplinárním způsobem, nemají žádný zájem "darovat/prodat" posudek, platí se u nich předem...
Naopak, pokud provádí/zadává posudek prodejní/aukční galerie, vždy má zájem, aby se dílo prodalo/vydražilo a podle toho si i vybírá "znalce"... Neříkám, že to dělají všichni, ale všichni víme, které aukční síně/galerie jsou tím pověstné...
Já osobně uznávám jen posudky od Národní Galerie (neplést s galerií na Národní)...


Wjeme, dovolím si nesouhlasit. Není to tak jednoduché. NG je sice tzv "vrcholná instituce", resp. by měla být a historicky i byla, ale mnohdy tam pracují lidé, kteří... no... jak to napsat... kteří dají přednost zajištěné práci "v akváriu" - píchačky, důchod atd - před zajímavější, leč mnohem dobrodružnější prací na volné noze. To nemá nic společného s tím, jestli se někdo dá nebo nedá koupit. Dokonce je to naopak - když pracujete sám za sebe (a tudíž se nezaštiťujete razítkem historicky věhlasné instituce, v podstatě bez osobní odpovědnosti), pak jste zatraceně opatrný, protože dobré jméno se buduje dlouho a ztratí zatraceně rychle.
Proto jsem psala, že by mě zajímaly oboje posudky, o co se opírají v tomto konkrétním případě...
Moderátor
Kolemjdouci napsal
Wjem napsal
poradnydest napsal
No moc tomu nerozumím a i moje sběratelství se pohybuje v řádově nižší , finanční úrovni .Ale se zájmem jsem si přečetl články na internetu a co mě zaráží je ..... část jednoho z nich ...V jednom případě policie požádala Národní galerii o přezkum obrazu, který její znalec označil za diletantský padělek. Galerie provedla všechny rozbory a dospěla k tomu, že se jedná zcela jistě o pravé dílo,“ říká Kaiser....Takže buďto je tato zpráva kachna , a nebo tomu nerozumím už vůbec.. :- )


Co je u toho k neporozumění?
Národní galerie provádí posudky nezávisle, interdisciplinárním způsobem, nemají žádný zájem "darovat/prodat" posudek, platí se u nich předem...
Naopak, pokud provádí/zadává posudek prodejní/aukční galerie, vždy má zájem, aby se dílo prodalo/vydražilo a podle toho si i vybírá "znalce"... Neříkám, že to dělají všichni, ale všichni víme, které aukční síně/galerie jsou tím pověstné...
Já osobně uznávám jen posudky od Národní Galerie (neplést s galerií na Národní)...


Wjeme, dovolím si nesouhlasit. Není to tak jednoduché. NG je sice tzv "vrcholná instituce", resp. by měla být a historicky i byla, ale mnohdy tam pracují lidé, kteří... no... jak to napsat... kteří dají přednost zajištěné práci "v akváriu" - píchačky, důchod atd - před zajímavější, leč mnohem dobrodružnější prací na volné noze. To nemá nic společného s tím, jestli se někdo dá nebo nedá koupit. Dokonce je to naopak - když pracujete sám za sebe (a tudíž se nezaštiťujete razítkem historicky věhlasné instituce, v podstatě bez osobní odpovědnosti), pak jste zatraceně opatrný, protože dobré jméno se buduje dlouho a ztratí zatraceně rychle.
Proto jsem psala, že by mě zajímaly oboje posudky, o co se opírají v tomto konkrétním případě...


Kolemjdoucí, tuto Vaší reakci jsem samozřejmě předpokládal a očekával :) ;) :P
No, jo, jenže, kolik je mezi našimi znalci, zejména těmi soudními, echt neúplatných, slušných a čestných profesionálů?...
Registrovaný uživatel
Pro mě je z toho výstup, že český trh s uměním je zaplevelený padělky a že stát zcela rezignoval,
tak jako v jiných oblastech, na kontrolu, nebo na takovéto "umět se postarat o svoje občany".

Měla by být jenom hrstka znalců, kteří by měli povolení vydávat posudky. Tyto znalce by vybírala pečlivě nějaká
komise, třeba tak jak vybírají ředitele České televize. Prostě by museli projít výběrovým řízením.

Na příklad na každé období, nebo styl jeden, nebo dva znalci.

A ne že vydává posudky každý druhý, který má kulaté razítko a má tam, že je to znalec z oboru ekonomie.

A Bohdalová si myslí a už si mne ruce, že je tady spravedlnost, při tom jí nikdo ještě těch 1,5 milionu nevrátil.
Ty už to maj ulitý někde na Bahamách.
Registrovaný uživatel
Mám hloupu otázku. Šlo opravdu o padělky a ne fantazijní díla?
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Kolemjdouci napsal
Wjeme, dovolím si nesouhlasit. Není to tak jednoduché. NG je sice tzv "vrcholná instituce", resp. by měla být a historicky i byla, ale mnohdy tam pracují lidé, kteří... no... jak to napsat... kteří dají přednost zajištěné práci "v akváriu" - píchačky, důchod atd - před zajímavější, leč mnohem dobrodružnější prací na volné noze. To nemá nic společného s tím, jestli se někdo dá nebo nedá koupit. Dokonce je to naopak - když pracujete sám za sebe (a tudíž se nezaštiťujete razítkem historicky věhlasné instituce, v podstatě bez osobní odpovědnosti), pak jste zatraceně opatrný, protože dobré jméno se buduje dlouho a ztratí zatraceně rychle.
Proto jsem psala, že by mě zajímaly oboje posudky, o co se opírají v tomto konkrétním případě...


Kolemjdoucí, tuto Vaší reakci jsem samozřejmě předpokládal a očekával :) ;) :P
No, jo, jenže, kolik je mezi našimi znalci, zejména těmi soudními, echt neúplatných, slušných a čestných profesionálů?...


Wjeme, já vím, že jste to očekával ;).... jenže tady v tomto případě se asi nebavíme o soudních znalcích s kulatým razítkem, protože ti v NG posudky nevydávají. Tam to dělá restaurátorské oddělení, které má kulaté razítko NG. Mně by moc jejich posudek v tomto konkrétním případě zajímal, na základě čeho daný obraz prohlásili za pravý. A stejně tak by mě zajímalo, jakým způsobem postupoval znalec policie (tam vůbec netuším, kdo pro policii posudky dělá).
---
Obecně: situace je taková, že přední sběratelé a i přední aukční domy se neobracejí na soudní znalce, ale právě na restaurátory a na historiky umění. V ideálním světě pak tito spolupracují, resp. restaurátor posuzuje obraz po technické a technologické stránce (k tomu v oprávněných případech může přizvat chemika, kupříkladu) a kunsthistorik (jen část z nich jsou soudními znalci) obraz zařazuje do kontextu autorovy tvorby. Toto je ta mezioborová spolupráce. Osobně neznám žádného významného sběratele, který by využíval služeb soudního znalce kvůli kulatému razítku. To je ve světě významných obrazů nevýznamné ;)
---
Soudy ale už se soudními znalci pracují a je prý běžné, že jeden řekne ano, druhý řekne ne, takže soud má možnost obrátit se na třetího soudního znalce. A ten si asi hodí korunou, nebo já nevím ;)

Razítko soudního znalce dostane každý bezúhonný člověk, který má jakési vzdělání v oboru - třeba pajďák s aprobací na výtvarku. Je to pochopitelně systémově úplně špatně a ta džungle kolem obrazů je výsledkem. Jo a přidejte si do té polévky ještě často velmi nedůvěryhodné aukční síně a tajuplné internetové prodejny...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » a další a další

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1