Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Abrecht alebo Alžbeta pre L.Pohrobka ?

Vykupminci.cz
Numisargo

Abrecht alebo Alžbeta pre L.Pohrobka ?

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň! Môžem poprosiť o určenie mince? Ďakujem! Ivan 52

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Razba by bola správne zaradená v kategórii razieb Alžbety pre L. Pohrobka z roku 1441. Značka korunované L - h teda Sibiň (Unger 494k). Ale nezakladal by som nové vlákno, vložil by som to k Pohrobkovi.
Registrovaný uživatel
Srdečná vďaka za pomoc! Rád by som sa ešte opýtal na to prvé korunované písmeno, pretože mne to pripadá ako písmeno malé "u".Nemá to náhodou niečo s maďarčinou, nakoľko maďari Pohrobka volajú ULÁSZLO?Ja Vám dôverujem len si chcem ujasniť to meno, pretože pomerne často chodím do Maďarska na stretnutia numizmatikov a nechce tresnúť pri debate blbosť. Ďakujem! Ivan 1952
Registrovaný uživatel
V tomto období bolo časté písanie L s dlhou nožičkou takže toto je jednoznačne L. Ulászló je maďarská forma Vladislav. V tomto prípade by to bol Vladislav I. Jagellonský. V jeho mene razili podobné mince, ale na inom území.
Registrovaný uživatel
Veľmi pekne ďakujem a tú blbosť som podľa všetkého tresol v mojom predošlom dotaze.Preto vždy tvrdím, že nie je hanbou sa pýtať tých múdrejších! Ivan

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Uherské mince » Abrecht alebo Alžbeta pre L.Pohrobka ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1