Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápovědy a návody » Aceton - jaký, kde koupit?

Vykupminci.cz
Numisargo

Aceton - jaký, kde koupit?

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Sháním radu. Mám v plánu čistit z mincí lepidlo a předpokládám, že by na to pomohl aceton. Jedná se o euromince (všechny nominály) a stříbrnou 5 euro minci. Nikdy jsem z acetonem nečistil, tak se chci zeptat, zdali to nebude nějak reagovat s kovem euromincí případně se stříbrem? Pokud ne, jaký aceton koupit, normální ředidlo z drogerie? Nebo existuje něco jako lékařský aceton, čistší bez příměsí (jako u lihu nebo benzinu)? Poradí někdo, kde se dá sehnat (např. v Praze?).

Děkuji všem zkušenějším za názory.
Registrovaný uživatel
Aceton nereaguje se žádnými kovy. Jako ředidlo netuším jak moc je čistý. To by chtělo prostudovat etiketu. Čistý aceton se používá v chemických laboratořích (možná i někde jinde), ale tento soukromé osobě asi neprodají a pokud prodají tak ta cena bude mnohonásobně vyšší než u obyč ředidla. Nejlepší je mít známého chemika (stačí učitel ze školy).
Snad Vám to pomůže.
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
Snad taky pomůžu.....Aceton se dá sehnat v nějakých větších firmách.....Já bych šel tímhle směrem.......
Registrovaný uživatel
Aceton se normálně prodává v drogerii resp. domácích potřebách. Chemicky čistý snad není potřeba.
Moderátor
kde se vzalo na 5€ minci lepidlo kdyz neni bezne v obehu?

Martin H napsal
Sháním radu. Mám v plánu čistit z mincí lepidlo a předpokládám, že by na to pomohl aceton. Jedná se o euromince (všechny nominály) a stříbrnou 5 euro minci. Nikdy jsem z acetonem nečistil, tak se chci zeptat, zdali to nebude nějak reagovat s kovem euromincí případně se stříbrem? Pokud ne, jaký aceton koupit, normální ředidlo z drogerie? Nebo existuje něco jako lékařský aceton, čistší bez příměsí (jako u lihu nebo benzinu)? Poradí někdo, kde se dá sehnat (např. v Praze?).

Děkuji všem zkušenějším za názory.
Registrovaný uživatel
Tomako napsal
kde se vzalo na 5€ minci lepidlo kdyz neni bezne v obehu?


Proto asi není v oběhu, protože je přilepená. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Tomako napsal
kde se vzalo na 5€ minci lepidlo kdyz neni bezne v obehu?


Za lepidlo na miních může naprosto idiotská emisní politika San Marina, které tuším od roku 2007 do svých sad euro mincí tyto mince lepí, aby byly všechny rovně a nehýbaly se :evil: Takže takhle je v sadě přilepena i stříbrná pěti eurovka. Vždy jde o 4 nebo 8 malých bodů lepidla, přesně rozměřených, na všech mincích, ve všech sadách (alespoň, co jsem viděl), takže se určitě nejedná o nějakou náhodu, kdy lepidlo vyteklo do mincí....

Jinak ostatním díky, zkusím použít ten aceton z drogerie, snad to bude vyhovující, ten laboratorní se mi nikde sehnat nepodařilo, v lékárně to nemají.
Registrovaný uživatel
panove prominou, ale..
fuj, to je hnus!
san marino, a mince? fiktivne platidlo. jediny prijem do ich rozpoctu, okrem dotacii z talianska.
a este to tam aj lepia, do tych sad..
ked som bol v san marine este pred eurom, mali tam talianske penaze.
(aj ked je pravdou ze za asi pol roka co som bol v taliansku, 2x mi vydali v supermercate mincu rep.di san marino)
_______________
Moderátor
Martin H napsal
Jinak ostatním díky, zkusím použít ten aceton z drogerie, snad to bude vyhovující, ten laboratorní se mi nikde sehnat nepodařilo, v lékárně to nemají.

muzete ho zkusit koupit napr.zde:
http://www.pentachemicals.eu/ceniky/cenikcz_1.pdf
Registrovaný uživatel
Neviem, či kúpiš priamo riedidlo s názvom acetón. Ak nie, tak kúp riedidlo C6006 - je to acetón. ;)
Je to nepolárne rozpúštadlo a aj ak sú tam iné ketóny v malom množstve, tak žiadnu paniku. S kovmi nereagujú. Takže zbytočne nehľadaj analyticky čístý, ten z drogérie stačí. ;)
Moderátor
Ani nevieš, ako s tebou súhlasím. ;)
Registrovaný uživatel
ked to tak vezmem..
vlastne ani nevidim rozdiel medzi mincami republiky san marino a slobodnou republikou kravi hora..
asi si dam vyrobit v antiquanove vlastne mince a budem predavat pekne sady.. ..naklad len 5000 ks!
sada za 50 eur.. nekup to! taku raritu
_______________
Registrovaný uživatel
boze co to kecas :roll:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
no, vlastne nevidim dovod preco ako emisna autorita nemohol by som vydavat vlastne mince a bankovky..
volne zamenitelne voci euru v pomere 1:1
(podpisom potvrdim na bankovke), preplatitelne kedykolvek..

vid: karabach, kosovo, antarctic, atdatd..
myslim ze to niejeaztakyzlynapad..
_______________
Registrovaný uživatel
Nekecá. Mne na Bratislavských zberateľských dňoch jeden nemenovaný pán ponúkal 1 dukát zo súkromnej razby. Vraj je to veľmi cenná minca, pretože je ich len 10 kusov na celom svete. :D
A viete prečo ich je len 10 ? Pretože ten pán už nemal peniaze na viac zlata. :mrgreen: (fakt to je skutočný dôvod) A takých vykukov je všade dosť...
Registrovaný uživatel
fiktivna situacia:
zozeniem si papier s nejakou vodotlacou a par kilo nejakeho mincoveho kovu v kovosrote.
dam si v tlaciarni na ten papier vytlacit 'bankovky' , nejake pekne, nie prilis farebne aby to vyzeralo dobre.
dam tam textik 'payable in full without limitations to the bearer upon sending to the address ..' abo take daco.
denominacie od pol eura po 20 eur, aby to nebolo drahe.
predajna cena dvojnasobok nominalu, a zaroven kedykolvek zamenitelne za nominal.
sounds good, right?
_______________
Registrovaný uživatel
ake podmienky splna san marino aby mohlo byt povazovane za samostatnu geograficko-politicku entitu?
je vobec clenom OSN ?
_______________
Registrovaný uživatel
V roce 1853 angličan jménem William Joseph Taylor
dostal podobný nápad. Koupil vyřazený mincovní lis, odjel do
Austrálie, kupoval od zlatokopů zlato a razil mince. Shodou nešťastných náhod jeho podnik zvaný Kangaroo Office zkrachoval a jen málo mincí se zachovalo ale například tato se prodává na aukcích za 250000 dollarů, ano vidíte dobře je to čtvrt milionu. :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tu Kucera a Fidzi: Díky moc, zkusím to, případně to tedy jistí klasický z drogerie.
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
ake podmienky splna san marino aby mohlo byt povazovane za samostatnu geograficko-politicku entitu?
je vobec clenom OSN ?


Jelikož studuji politologii, tak můžu rovnou říct, že samozřejmě San Marino je státem. Definiční znaky státu jsou a) území, b) obyvatelstvo c) monopol na legitimní použití násilí. Všechny tyto znaky San Marino splňuje. Další otázkou je mezinárodní uznání, to také není problém, uznává ho předpokládám většina států světa a od r. 1992 je i členem OSN.
Moderátor
Fidzi napsal
Nekecá. Mne na Bratislavských zberateľských dňoch jeden nemenovaný pán ponúkal 1 dukát zo súkromnej razby. Vraj je to veľmi cenná minca, pretože je ich len 10 kusov na celom svete. :D
A viete prečo ich je len 10 ? Pretože ten pán už nemal peniaze na viac zlata. :mrgreen: (fakt to je skutočný dôvod) A takých vykukov je všade dosť...

Pri 10 kusech se mu to muselo prodrazit, i kdyz je fakt, ze pokud byly zlate, tak samotny material stal hodne.
V kazdem pripade jde o normalni postup, jak vyrobit raritu, at uz jde o razbu CNB nebo kohokoliv jineho - vyrazit neco v nizkem poctu a presvedcit sberatele, ze to musi mit :mrgreen:
Moderátor
no kouknul sem na sady co tu mam a mas pravdu,ale lepsi nez kdyz sou tam mince vzhuru nohama...... ne ze bych to zkousel ale ony jdou mince ze sady vyndat aniz by se znicil obal??

Martin H napsal
Tomako napsal
kde se vzalo na 5€ minci lepidlo kdyz neni bezne v obehu?


Za lepidlo na miních může naprosto idiotská emisní politika San Marina, které tuším od roku 2007 do svých sad euro mincí tyto mince lepí, aby byly všechny rovně a nehýbaly se :evil: Takže takhle je v sadě přilepena i stříbrná pěti eurovka. Vždy jde o 4 nebo 8 malých bodů lepidla, přesně rozměřených, na všech mincích, ve všech sadách (alespoň, co jsem viděl), takže se určitě nejedná o nějakou náhodu, kdy lepidlo vyteklo do mincí....

Jinak ostatním díky, zkusím použít ten aceton z drogerie, snad to bude vyhovující, ten laboratorní se mi nikde sehnat nepodařilo, v lékárně to nemají.
Registrovaný uživatel
Tomako napsal
no kouknul sem na sady co tu mam a mas pravdu,ale lepsi nez kdyz sou tam mince vzhuru nohama...... ne ze bych to zkousel ale ony jdou mince ze sady vyndat aniz by se znicil obal??


Co se mně týče, tak já bych tam měl radši mince vzhůru nohama než s lepidlem, že jsou vzhůru nohama nijak nesnižuje jejich hodnotu, ale lepidlo ano. Doporučuji co nejdřív vyndat ze sad a očistit. Na 1,2,5 centech už pravděpodobně došlo k reakci s kovem a pod lepidlem zbydou tmavá místa, ale ostatní mince lze očistit a po lepidle nezbyde žádná skvrna ani porušení mince.

Jinak ano, blister lze normálně otevřít a mince buď přesunout do kapslí, nebo očistit i blister (ale pozor, je to plast, takže netuším, jak to bude s tím acetonem reagovat) a mince tam vrátit a blister normálně uzavřít, bez poškození. Stačí v rohu tenkým nožem (např. skalpel či něco podobného) blister lehce rozevřít a pak ho lze opatrně roztáhnout a rozlepit.
Registrovaný uživatel
Blister acetónom nečistiť !!! S pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou zreaguje. Pri minimálnej reakcii sa zmení z priehľadného na priesvitný, pri dlhšom reakčom čase nabobtná a ak ho necháte pôsobiť dostatočne dlho, tak sa určite rozpustí :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Presne jak pise Fidzi :-D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Nápovědy a návody » Aceton - jaký, kde koupit?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1