Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Adolf Born - originál signatura?

Vykupminci.cz
Numisargo

Adolf Born - originál signatura?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
signatura je z webu Obrazy v aukci
Registrovaný uživatel
Mně to připadá jako Bornův podpis když chodil do 4. třídy :roll:
Registrovaný uživatel
porovnejte ....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:mrgreen: To je ale srandovní podpis... :mrgreen:
To nemůže být ani čtvrtou třídou ...obávám se, že vysvětlení je o mnoho temnější.................
Moderátor
Těžkopádné, pomalu prováděné, bez patřičného švihu a jistoty. Naprosto jasný fake...
Registrovaný uživatel
Ale prodejce sám uvádí: "Pozn.: Pravděpodobně dosignováno, ne rukou autora. " Tím netvrdím, že se na Obrazyvaukci nevyskytují i padělky, dokonce i s údajem "pravost potvrzena PhDr. Zachařem".
Moderátor
jazzdr napsal
Ale prodejce sám uvádí: "Pozn.: Pravděpodobně dosignováno, ne rukou autora. " Tím netvrdím, že se na Obrazyvaukci nevyskytují i padělky, dokonce i s údajem "pravost potvrzena PhDr. Zachařem".


Já osobně bych to vymazal. Tohle není pravděpodobné, ale jisté. Osobně jsem již několikrát odstranil podobné signaturní paskvily z grafik Josefa Čapka či Cyrila Boudy. Byť jsem tím tratil...
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Ale prodejce sám uvádí: "Pozn.: Pravděpodobně dosignováno, ne rukou autora. " Tím netvrdím, že se na Obrazyvaukci nevyskytují i padělky, dokonce i s údajem "pravost potvrzena PhDr. Zachařem".


"Pravděpodobně dosignováno"... to je mi ale roztomilá formulace. :lol:
Takové "dosignování" (tedy v překladu: sfalšovaná sigantura a je jedno jak moc nepovedená) dělá z díla padělek. A to i nedejbože z originálu. VŽDY to znamená výrazné snížení věrohodnosti díla a drtivou většinou to taky znamená, že ani ten zbytek není pravý.
Ostatně by mě zajímal ten diskutovaný obrázek, ten je nám zde dosud cudně tajen. Na Obrazyvaukci se mi kvůli tomu lízt nechce...
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Ale prodejce sám uvádí: "Pozn.: Pravděpodobně dosignováno, ne rukou autora. " Tím netvrdím, že se na Obrazyvaukci nevyskytují i padělky, dokonce i s údajem "pravost potvrzena PhDr. Zachařem".



Prodejce toto ovšem připsal až PO mém mailu. Na další přešlap této "seriózní" aukční síně jsem narazil hned vzápětí, kdy k obrazu Z cest po Turkestánu, signovaném Karel Souček, přifařili nacionále Karla (Bora) Součka (1915, Kročehlavy) Také toto po upozornění změnili na správného, méně atraktivního Součka... a to já jsem ve výtvarnu opravdu, ale opavdu naprostý (ale zvídavý!) laik.
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
:mrgreen: To je ale srandovní podpis... :mrgreen:
To nemůže být ani čtvrtou třídou ...obávám se, že vysvětlení je o mnoho temnější.................


:mrgreen: ... , že má Born Parkinsona ;)
Moderátor
Po 10 pivech a probdělé noci ... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Adolf Born - originál signatura?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1