Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - exponáty » Aerofilatelia - Tvorba exponatu.

Vykupminci.cz
Numisargo

Aerofilatelia - Tvorba exponatu.

Moderátoři: Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Vyzkoušeno a velmi zajímavé!
Registrovaný uživatel
Když tu dáváte ty balony :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj raje.Pekna ukažka.V zahraničnej literature je to vigneta ,po našom nalepka.Maš tam uvedene zalepka-myslim že spravne je nalepka.Boli vydane v šiestich farbach a boli použite aj na dopisniciach.Nemali vyplatnu hodnotu a preto boli dopisnice zatažene ešte doplatnym.Tušim že ti tam ešte chyba šedo strieborna.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) m1234 v 21. 12. 2015, 10:10. »
Registrovaný uživatel
Díky máš někde k tomu literaturu? Nic jsem k tomu nesehnal. Těch pět kousků jsem sháněl několik měsíců. Je to moje rodné město.
Registrovaný uživatel
Ahoj raje.Ja si myslim že su to lacne a dostupne veci,len treba hladat .Tu ich maš aj Dečin.Nejaka zmienka je aj u Horku-ukažka.http://www.philasearch.com/en_kbmi8a1qkvdcmj5oodbdidigc3/dosearch.php3?suchtext=Tetschen+1902&search_type=fulltext

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
http://www.philasearch.com/en_kbmi8a1qkvdcmj5oodbdidigc3/dosearch.php3?suchtext=Tetschen+1902&search_type=fulltext
_______________
Registrovaný uživatel
Ešte sa vratim k pravidlam FIP-Duplication of items should be avoided ,regardless of value.Ak to dobre prekladam, tak -Vyhnut sa duplikatom bez ohladu na ich cenu.Chapem to tak ak mam dve mimoriadne vzacne rarity ,tak aj napriek tomu že su extremne vzacne tak radšej použit len jednu .
_______________
Moderátor
No pokud dokážeš použít obě dvě, tak by tam měly být obě. Nevím přesně, co máš na mysli. Pokud známky, tak bys mohl ukázat obě, pokud jsou např. z různých ZP. U celistvostí, pak by mohla být jiná detinace či kombinace, razítko,...
Moderátor
Asi tak, jak píše Jirka. Pod pojmem duplikát, si představuju dejme tomu dvě celistvosti, přepravené jedním Zeppelinovým letem, kde se jich zachovalo třeba 5 a ty máš z nich ty dvě. Jsou velmi vzácné, ale jim stačí vidět jednu. To pravidlo je, ale jinak pozoruhodné.
Registrovaný uživatel
Konkretne:Balon Przemysl-to iste odosielacie razitko,mala zmena je len v cenzurnom razitku.Balon monte do Prahy - navonok identicke aj ked letely v roznych balonoch.Na pohlad vypadaju ako dupli,pritom velka vzacnost.Treti priklad -velmi vzacna skuška tlače s bodkov dole,takmer sa nevyskytuje,2x na fialovej znamke a na šedej.Tu je ta dupla asi uplne evidentna i ked velmi vzacna.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Ty celistvosti jsou opravdu jak jedna (to asi duplikační je) a u těch známek dat na list fialovou a šedou. Přeci jen je to v jiné barvě. Zatímco na rozdíl od 99-ti procent zde píšících členů, mě ty poslední známečky vůbec netankují, tak ty celistvosti teda sakra jo! Na obrázku je balloon monte v Paříži rok 1870 zřejmě 16(?) říjen. Teda přesně mezi ty dvě celistvosti. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nie Pavlinko tie dva balony čo su na tvojom obrazku su balony Armand Barbes a George Sand a vzlietli 7.X.1870 v 11h.10min z Place St.Pierre Montmartre.
_______________
Moderátor
m1234 napsal
Konkretne:Balon Przemysl-to iste odosielacie razitko,mala zmena je len v cenzurnom razitku.Balon monte do Prahy - navonok identicke aj ked letely v roznych balonoch.Na pohlad vypadaju ako dupli,pritom velka vzacnost.Treti priklad -velmi vzacna skuška tlače s bodkov dole,takmer sa nevyskytuje,2x na fialovej znamke a na šedej.Tu je ta dupla asi uplne evidentna i ked velmi vzacna.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Ty celistvosti bych tam dal všechny, s patřičným komentářem. Co se týše těch zkusmých tisků, nenašla by se tam nějaká i menší desková vada přetisku - na té první se mi zdá, že je tam čárka nad U ve Flugpost. Pak bych to tam dal klidně taky.
Moderátor
m1234 napsal
Nie Pavlinko tie dva balony čo su na tvojom obrazku su balony Armand Barbes a George Sand a vzlietli 7.X.1870 v 11h.10min z Place St.Pierre Montmartre.

Geniální, jak je všechno zmapované do nejmenších podrobností!
Registrovaný uživatel
Ikanek aj Pavlinka velmi pekne dakujem za prispevky.Bal som sa presne toho čo piše Pavlinka,že tie celistvosti možu vyzerat ako duplicitne,najma ten ballon monte do Prahy.Je to však len vizuálne -každa bola prepravena inym balonom,uplne inou trasou.Ak však tieto detaily porota nepozna može to chapat ako duplicitne.V popise uvediem rozdiely a bude to snat v poriadku.Pavlinko ten obrazok s tymi balonmi je asi najviac publikovany z balonov a preto ho dobre poznam.Dovod je ten že v nom odletel z Pariža Leon Gambetta novy minister vnutra a najvačšia osobnost v novej vlade narodnej obrody ,ktora mala sidlo mimo Pariža v Tours.Je to ten pan čo stoji pred vačšim balonom a ma najdlhši kabat,skoro až po zem.Na pravo stoja "namornici"a na lavo prva postava je Gambetta.Tu je lepšie foto.
http://www.philasearch.com/de/i_9087_5679/countryurl/9087-A25-3006.html?breadcrumbId=1451512561.9561&row_nr=443

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Ešte niečo pre kolegu ikanka.Tu je aj zdovodnene vytvorenie novej subkategorie.V podstate ide o to aby exponat kvoli čistym znamkam /ktore samozrejme nikdy neleteli/nebol automaticky preradeny z aerofilatelistickeho na poštovo historicky.
http://www.fisa-web.com/Resources/fip_aero_jg.pdf
_______________
Registrovaný uživatel
Potrebujem poradit.Mam Feldpostkartu s velmi vzacnym razitkom ale to razitko je dost slabo vytlačene.Je možne pri opise použit foto razitka z monografie alebo to nie je povolene.Dakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
m1234 napsal
Potrebujem poradit.Mam Feldpostkartu s velmi vzacnym razitkom ale to razitko je dost slabo vytlačene.Je možne pri opise použit foto razitka z monografie alebo to nie je povolene.Dakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Já bych to tam dal z monografie - udělej z toho červené razítko a napiš kdyžtak, že to bylo počítačově upraveno. To nikdo zkoumat nebude.
Registrovaný uživatel
Dakujem ,som toho isteho nazoru.
_______________
Registrovaný uživatel
Ešte maličkost.Mam kartu a zaroven aj zadnu stranu karty zmenšenu na 70%.Musim to uviest v poradi predna strana a pod nu zadnu alebo to može byt aj naopak,najskor zadna strana a pod nu predna strana.Ta druha varianta je lepšia pre celkovu upravu stranky,preto nad tym rozmyšlam.
_______________
Moderátor
m1234 napsal
Ešte maličkost.Mam kartu a zaroven aj zadnu stranu karty zmenšenu na 70%.Musim to uviest v poradi predna strana a pod nu zadnu alebo to može byt aj naopak,najskor zadna strana a pod nu predna strana.Ta druha varianta je lepšia pre celkovu upravu stranky,preto nad tym rozmyšlam.

To záleží, jak to máš na ostatních listech (tedy pokud vůbec). Jinak bych dal přednost lepší úpravě.
Registrovaný uživatel
Dakujem že venuješ čas mojim otazkam.Pre mna je prinos počut nazor porotcu,lebo ja som taketo detaily pri zbierani nemusel riešit.Ale pri exponate sa na to snažim pozerat očami porotcou.A asi to nebude posledna otazka z mojej strany .Dufam že sa mi dokonca mesiaca podari exponat dokončit a uvidíme sa na vystave.Zatial dik.
_______________
Moderátor
Já už jsem to, že dám exponát naskenovaný včas (do 28.2.) vzdal. Mám cca 1/2 exponátu a ještě mi u většiny známek zbývá určit ZP všemožných variant.
Já na to taky koukám z obou stran, takže o svých nedostatcích vím až moc dobře. Proto se snažím dát na 1.místo hlavně dobře esteticky provedené stránky a výborně je popsat (ať jsou vidět znalosti :)).
Registrovaný uživatel
Aneb - práce kvapná, málo platná. Dvakrát měř, jednou řež. Spěchej pomalu. A co můžeš udělat dnes, to vydrží i do zítřka, ještě lépe do pozítří:)
Moderátor
Jirko- nic si z toho nedělej. Hlavně pečlivě! Atˇse na to dobře dívá. Tvým největším problémem je jury, která tvůj výtvor "dostatečně" neohodnotí neb ty tvoje věci třeba nikdy neviděli. Ale to ty víš, To ti nemosím psat. ;)
A pro eMka- je opravdu velký rozdíl něco jenom zakládat do zásobníků a albumů a nebo jít "s kůží na trh". Myslím, že ti to dává zabrat co? Uspokojit nejenom sebe svou prací, ale ukázat ostatním své znalosti. Není to jednoduché, jak se to na první pohled jeví. Máme krabice materiálu, literaturu a já nevím co ještě, ale sesumírovat to s popisem na jeden list, který už je z 80-ti procent zakrytý materiálem tak aby všichni věděli vocogou, není jen tak. A to ještě popřemýšlet nad tím, která ta vzácnost je ještě vzácnější, než ta druhá a ve výsledku to juryman přehlédne a tebe seberou mrákoty :D
A na závěr. Hodnocení na světovkách: jak nemáš špičkový materiál na posledních čtyřech listech, tak nepomýšlej na lepší umístnění. Juryman z nedostatku času přečte začátek, prohlédne celý komplet ze tří metrů a proštuduje závěr, k čemu jsme svým výtvorem došli. Jak prosté milý Watsone! 8)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna - exponáty » Aerofilatelia - Tvorba exponatu.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1