Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - exponáty » Aerofilatelia - Tvorba exponatu.

Vykupminci.cz
Numisargo

Aerofilatelia - Tvorba exponatu.

Moderátoři: Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Aspon mala ukažka publikačnej činnosti,ktora vyplynula z potreby aspon stručne oboznamit fil.verejnost s danou problematikov.Ja aspon neviem o žiadnej literature v našich jazykoch ktora by tuto problematiku popisovala.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
To je tvoje dílo?
Registrovaný uživatel
Ja tipujem,že áno. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
pavlinka napsal
To je tvoje dílo?
Ano ,Vojto ma ukecal pred vystavovou.
_______________
Moderátor
No a je to na prodej, na darování (s věnováním samozřejmě :) )nebo se to dá někde splašit....
Registrovaný uživatel
Neprehanaj,je to len par stran,žiadny roman a bolo to uverejnene vo vystavnom katalogu pre poslednu vystavu v Ždári.Ja som svoje už rozdal ale Ždarsky klub ich ešte určite ma.
_______________
Moderátor
Nepřeháním, ale mám radost z každého takového přírůstku. Od Mirka Bachratého mám tu jeho knížečku s OVS taky s pěkným věnováním a proč ne od tebe? Musím se po tom někde podívat. Já jsem napsala jen pár drobotin o květinách a světe dive se- jeden článek jsem dala do soutěže při světové výstavě v Portugalsku. No a cena na mě neostala :roll: za ty bodíky.... :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
m1234 napsal
regula_jan napsal
Já to myslel spíš ke vztahu k poštovnímu provozu. Protože ty tam nedávala (polní)pošta, spíš je to takový kašet, který nemá s poštou nic společného. Nebo je to jinak?
Ano je to inak.Utvarove razitko je tam hlavne preto aby karta alebo dopis splnali zakladne kriterium možnosti bezplatnej prepravy.To by si mohol potom vylučit aj holubi poštu,balonovu ,Zepelinovu atd.


regula_jan napsal
Tak jsem si to prošel asi třikrát ve Švarcovi, ale moc mě to neuspokojilo, tak jsem si prošel Československou filatelii vydanou k výstavě PRAGA 1988. Takže, správná odpověď zní ;) - otiskem se potvrzuje vojenský charakter zásilky a její osvobození od poštovního poplatku.


m1234 napsal
Ano ,takže sa asi zhodneme že to nie je nejaky kašet,ale druh bezplatnej poštovej prevadzky.


Omlouvám se, že spamuju téma aerofilatelie, ale když už jsme to tady jednou nakousli...

Mám několik pohlednic odeslaných ze Znojemských lazaretů s razítky těchto lazaretů, ale odeslané na "civilní" poště. Ačkoliv je to tedy razítko lazaretu (konkrétně např. K. u. K. Reservespital Nr. 1 in Znaim), považuje se to také za "útvarové" razítko a lze takovou zásilku eventuálně zařadit do poštovně-historického exponátu?
Moderátor
Pro doplnění

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Vždyť je to přece krásný doklad, tak proč ne? Lazaretní razítko určuje osvobození od poštovného a když v té nemocnici nebyl "vojenský pošťák", tak to dopoledne hromadně odnesli na poštu (nebo do schránky) a pošta tam dala své razítko. Rarita by byla, kdyby tam pošta dala příjemci doplatné.
Registrovaný uživatel
Tak ako piše Pavlinka,podanie na civilnej pošte bola jedna z možnosti.To doplatne ale pošta v tomto pripade nemala dovod vyrubit .Niečo z mojho exponatu k danej problematike.
1, Doporučeny dopis s utvarovym dvojriadkovym razitkoma a s krasnym kruhovym utvarovym razitkom podany doporučene na civilnej pošte.
2,Karta polnej pošty poslana do Śvajčiarska zatažena doplatnym.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
A ta poslední ukázka je to, o čem jsem psala. Zajímavá a krásná věc! To doplatné tam bylo kvůli tomu Švýcarsku (neutrální stát)?
Registrovaný uživatel
Ked sa podari v archivnych dokumentoch dopatrat k unikatnemu razitku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
To je pěkné.
Registrovaný uživatel
ikanek napsal
To je pěkné.

Dik ,niekedy treba proste hladat.O to viac to potom poteši.
_______________
Moderátor
No to já hledám stále, ale to co bych potřeboval stejně není.
Registrovaný uživatel
Ano niekedy to je na dlhe čakanie.Ale ked sa objaví to čo hladam ,tak sa da tažko odolat,lebo to znova nemusiš vidiet desiatky rokov.Samozrejme treba aj siahnut hlboko do vrecka ako aj v tomto pripade.Katalogova cena jednej znamky v troch farbach je 1100 €,pri 20bloku si ani netrufam odhadnut.Z času na čas sa objaví dvojpaska,vačšie bloky/nezubkovane/ sa nevyskytuju.Všetko su to krasne zachovane unikatne bloky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
No jo. To pro chudý lid sběratelský není. :(
Registrovaný uživatel
Ahoj Pavel.To Rakusko je ešte pohoda,len si predstav ten moj exponat namiesto Rakuska napr. aerofilatelia USA.Pritom je to v podstate to iste obdobie,dokonca aj znamok s prevratenou pretlačou je rovnako 100 kusov,len tie ceny...
https://www.youtube.com/watch?v=ubhQzvLyStk
_______________
Moderátor
I Maďaři mají své převrácené letecké! A taky na ně nemám...
(Obrázek nebude, musel bych hledat v archivu a čas není.)
Registrovaný uživatel
Ak máš na mysli tie "Doszkarove",tak tie ta nemusia trapit ,lebo tie su falošne.
_______________
Moderátor
Nevím? Uvádí se převrácený přetisk na 1K 50f (první letecká emise). V nabídkách je minimálně.
Registrovaný uživatel
Tak ked už pišeme o tych prevratenych pretlačiach najnovši prirastok do exponatu ,štorblok s prevratenou pretlačou a navyše so spojenymi typmi I,II,jediny znamy kus,publikovany aj na titulke aktualnej Merkur Revue.
http://www.merkur-revue.eu/

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Gratuluji, ani jsem nevěděl, že typy byly objevené teprve nedávno podle velikosti tečky v hodnotovém přetisku.
A když jsem se díval na velikost ostatních teček, tak by se našly snad i "podtypy."
Moderátor
Myslím, že poprvé to bylo zveřejněno v Merkur Revue. Tak 4-5 let zpátky.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 >

Sběratel.com » Chlubírna - exponáty » Aerofilatelia - Tvorba exponatu.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1