Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápovědy a návody » Ako ulozit drobne denare?

Vykupminci.cz
Numisargo

Ako ulozit drobne denare?

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
ja denaru moc nemam,ale zatim je mam ulozene v papirovych foldrech a albu,ale to se mi moc nelibi,tak po novem roce planuju prestavbu a dam je do kapslicek na plata a podlozim popiskem...mozna to neni idealni,ale libi se mi to nejvic,minci muzu v kapsli ochytavat jak chci a cela plata s kufrikem prenasim max ze skrine na stul,tak nejake velke poskozeni nehrozi ;)
Moderátor
Tak tady je na ukázku výsledek použití kapslí Quadrum, které jsem popisoval výše.

Koupil jsem kapsle s plnou výplní ( fleky u spodních kapslí jsou pouze špatné odlesky při focení. Podklad je celý černý ).

Na jednu stranu dávám obecný popis, a na stranu, kde jsou mince, pouze podrobné určení.

Mince v kapsli drží pevně, takže se nehýbají ani při hrubším zacházení.
U velmi drobných mincí ( haléře J. z Poděbrad jsem uložil tak, že jsem patřičné místo promačkal prstem. Dojde k drobnému poškození podkladu, a tudíž tak na minci netlačí. )

Mám v nich na pokus i uloženy různě nalomené mince, a zatím vypadá vše v pořádku. Uvidíme za rok.

U albumu mně vždy vadilo, že jsem při manipulaci vždycky zmáčknul některé listy, a tudíž hrozilo zlomení mince. U tohoto způsobu uložení je vše v pohodě. Je pravda, že to není tak přehledné, jako v albumu, ale manipulace s kapslemi zase nedělá velký problém. Dá se bez problému i fotit mince v kapslích, aniž by se vyndávaly.

Navíc vejdou se nastojato do bezpečnostní schránky. :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Nápovědy a návody » Ako ulozit drobne denare?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1