Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Albrecht I. Habsburský (1437-1439)

Vykupminci.cz
Numisargo

Albrecht I. Habsburský (1437-1439)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Moderátor
tak zdá se, že s českým lvíčkem jsem u diskutujících z Horních Uher neuspěl :D
Registrovaný uživatel
ale uspel, dokonala minca a este ta patina! pekny Bertik sa zhana tazko, gratulujem.
Registrovaný uživatel
Ale uspel, uspel, Horné Uhry by aj závideli, ale mám presne tú istú značku. Takže pridávam foto na porovnanie a gratulujem k peknej košickej razbe. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To sú naozaj krásne mince, radosť pozerať. Ja tu riešim iba Albrechtove falzá a na tom naozaj nie je nič k videniu. :)
Registrovaný uživatel
Zdar všetkým,prikladám jednu mincu,síce nic moc len dúfam,že je v dobrej gategórií,ak nie prosím o presunutie na správne miesto.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pred chvili prochazeje web jsem narazil na tuto ne prave levnou razbu, tak doufam, ze vam nebude vadit, kdyz sem dam odkaz. prijde mi to hodne zajimave (bohuzel fakt neni moje, coz ji citelne ubira na krase :mrgreen: ):

http://www.mcsearch.info/record.html?id=474044

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Niekdy som čítal (asi Pohl), že je to korunovačný denár. K tej cene...no comment :roll:
Registrovaný uživatel
Albert nejako zapadol, tak na ozivenie, celkom slusny denarik.
skoda toho strizku ze je v jednom mieste tensi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
i tak je moc krasny, gratulace :)
Registrovaný uživatel
moc pěkný kousek, hlavně ta lilie je jak "vystřižená z časopisu", jak se říká ...
Registrovaný uživatel
Opět pěkný lvíček.Krásná lilie.Gratuluji.
Moderátor
Krásná věc. Jako tradičně tichá závist. Jenom zkuste k těm pěkným fotečkám občas i připsat přesnější určení atd. Ať se přiučí i méně znalí. :lol:
Moderátor
tak teda pridám aj ja jedného....

Pre Pavla teda aj určenie: H 592; U 461/c; P 127-3 , podla Pohla razba z Košíc z roku 1439

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To tocomabyt: Veľmi pekná košická mestská razba, myslím že aj Ander by mal z nej rovnakú radosť ako ty - gratulujem!
Moderátor
Dneska na mě z obálky vypadl tento fufník. Je to sice nejběžnější typ Albrechtova denáru, ale je to můj první :P

Denár K-L /1438/
Mincovna: Kremnica
Komorský gróf: Nikolaus a Andreas Lang
Průměr: 16mm
Váha: 0,67g
Citace: Pohl 126-2

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Krásny fufník, gratulujem. ;)
Registrovaný uživatel
Poprosil by som o pomoc s určením tohto mrzáčika, označenie mincovne je K P.
Zatiaľ je to moja jediná minca Albrechta a na lepšiu si musím ešte počkať.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Albrecht a Alžbeta, denarius triales, Kremnica, Konrad Polner, 1440, Pohl 127-10.
Registrovaný uživatel
nečistený, trochu horší, zdanlivo nezaujímavý, ale svätoladislavský denár Alberta? tento typ je znamy u Vladislava I. (H602) no kolopis (M ALBERTI...) jasne svedčí o Albertovi, aj mincovňa je známa (W-O) rozšírená hlavne za Vladislava.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nový typ denára a žiadna reakcia? nejde tu o stav ale o zretelne dokázaný nepublikovaný denár
Registrovaný uživatel
No, veď si všetko predsa napísal, tak akú reakciu očakávaš? :) Môžem ti akurát zagratulovať, že je tam zreteľne ALBERTI. Na druhú stranu veľká škoda toho šrotového stavu. Na tretiu stranu je to ideálna vec pre odborný numizmatický článok.
Registrovaný uživatel
Ale nedá mi to...je to skutočne veľmi vzácna minca a skutočne to stojí za publikovanie. Odporúčam osloviť Mareka Budaja a dať to na papier. Z pohľadu uhorského mincovníctva je to významná minca. Gratulujem. :)
Registrovaný uživatel
Posledný postreh...na trhu sa v poslednej dobe objavilo zopár sv.Ladislavských denárov Vladislava I. so značkou W-O, doteraz pomerne vzácnych. Takže sa mi naskytuje otázka, či...
Registrovaný uživatel
To sú Albertove denáre tak řídké alebo nieje o ne záujem že tu je posledný príspevok spred 4roch rokov ? :D
Tu moj denár Alberta ktorý je na ceste:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Oživím vlákno košickým obolom, ktorý mi dnes pricestoval.
Krása v jednoduchosti...ondrejský kríž, korunky, značka a štít. Pre kolegov za riekou Moravou dávam do pozornosti svojské košické stvárnenie českého leva. Je to taká líštička. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Uherské mince » Albrecht I. Habsburský (1437-1439)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1