Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Ambrové fazetove pohárky

Vykupminci.cz
Numisargo

Ambrové fazetove pohárky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj Davide, prosím tě mohlo by se jednat o Moser? Nebo jen klasické grogovky s ambroveho skla,hádám kolem r.1920 , děkuji za tvou odpověď

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
bohužel neporadím...nevím
Registrovaný uživatel
Rossi na 90% to moser nie je. Priklanam sa ku nejakej Nemeckej sklarni, pripadne iny vyrobca...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Děkuji vám za odpovědi ,mohu ještě poprosit o přibližný rok jestli víte, děkuji
Registrovaný uživatel
Osobne ja tipujem 1910 az 1930, zial nevieme vyrobcu nejake pevne obdobie???
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik děkuji, zkusím někde ještě dohledat,jsou velmi masivní
Registrovaný uživatel
Skus ist aj pred rok 1900?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Jsou to spíše poháry anebo grogovky?
Registrovaný uživatel
Rossi napsal
Jsou to spíše poháry anebo grogovky?


Jak jsou vysoké ?
Registrovaný uživatel
Zapomel jsem udat výšku,17cm
Registrovaný uživatel
Rossi napsal
Zapomel jsem udat výšku,17cm


Opravdu zajímavé kousky. Klasická grogovka,ani pohár na pivo to není ,/ 8x8 x17/ je celkem rarita. Určit výrobce bude asi velmi obtížné,protože:

- s velkou pravděpodobností tyto kusy nebyly vyrobeny na území Rakousko-Uherska, ani na území ČR do roku 1935 . Snad jako jediná možnost by se jevila firma S.Reich,která měla od roku 1875 vlastní dílnu na zhotovování forem / a to i pro speciální servisy s nízkým počtem reprodukcí ,které se vyráběly na zakázku a vyvážely se mimo RU a CR /.....

- barevnosti a mohutností sklenice / předpokládám hmotnost někde kolem 480 – 500 g /,by se mohlo jednat o výrobek pocházející z Lotrinska /dříve do roku 1919 – Německo/ . Ale ten dokonalý lesklý povrch tomu moc neodpovídá....

- osobně si myslím,že se jedna o novodobější reprodukci z let po 2. světové válce a nelze vyloučit ani novodobou produkci , kdy se to padělky na burzách jen hemží......
Registrovaný uživatel
určit kalíškovinu je velký problém,prozatím nebyla zpracováná žádná publikace,mužeme pouze doufat,že se někdy podaří zahraniční,tuzemské aukční siní určit sklárnu,někdy se podaří určit kališkovinu z diplomek,historie skláren i fotogr.určitě bych začal hledat v oblasti,kde se vyskytly,zakoupil...Moser to určitě není.
Registrovaný uživatel
Vzhledem ke spodkum pohárků kde jsou vidět známky použití bych neřekl že se jedná o novodobé sklo , můj typ kolem r.1920
Registrovaný uživatel
Rossi napsal
Vzhledem ke spodkum pohárků kde jsou vidět známky použití bych neřekl že se jedná o novodobé sklo , můj typ kolem r.1920


Tak na ty spodky bych se moc nedíval, to je mnohdy s dalšími kazy na výrobcích vytvářeno se záměrem podtrhnout autentičnost odhadovaného stáří atd..... Souhlasím s DAVIDEMXXX , že je potřeba začít pátrat od posledního majitele..... Přejí úspěch při objasnění původu těchto dvou sklenic.
Registrovaný uživatel
Maju tie pohariky nejaky pribeh, alebo len kupa u vetesnika?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Pohárky jsem koupil ve vetešnictví a majitel je přivezl z burzy která byla v Německu
Registrovaný uživatel
smer je OK tam triafame, ešte ostatné detaily správne určiť... :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Ambrové fazetove pohárky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1