Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Americké známky "navždy"

Vykupminci.cz
Numisargo

Americké známky "navždy"

Moderátoři: Akir, ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Moderátor
Stálé či napořád? :-)
Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
ten americky gič...
Moderátor
prostě forever - navždy :lol:
Registrovaný uživatel
Prosim vas, neviem ju dohladat. Podla mna je spodna cast strihana, lebo taka varianta 12 a nezubkovana nejestvuje. Ci?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Známka z dolní řady archu.
Registrovaný uživatel
:) Dakujem pekne.
Registrovaný uživatel
Prosim dva hamburgeriy, hranolky, a kolu :) :) :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tady nevím, jestli frankatura na celistvosti je možná a stopy po slepené známce mají charakter padělku. Díky za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím, poradí někdo s frankaturou na předchozí celistvosti. Předem děkuji.
Jinak mám taky normální celistvosti.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) OskarOto v 30. 7. 2017, 18:08. »
Registrovaný uživatel
Zdravim , pomohl by mi nekdo prosim ohodnotit ? Dekuju

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nolimit napsal
Prosim vas, neviem ju dohladat. Podla mna je spodna cast strihana, lebo taka varianta 12 a nezubkovana nejestvuje. Ci?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


To už zrejme nebude pre nolimit (10 years ago..), ale pre tých, ktorí by event.nevedeli a zaujíma ich to.Niektoré US známky sa takto deflorovali-perforovali, dierkovali... :)
David Mac, nech ti to niekto ocení.Vytiahol si ten starý príspevok, tak som si dovolil ozvať sa k ešte staršiemu príspevku..
400 ks arch "preťali,"rozrezali na štyri x 100 ks archy a vznikli známky bez perforácie na jednej, prípadne dvoch stranách.Neberte ma príliš vážne, ja to chápem tak. ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, dostalo se mi do rukou pár známek z USA. Teda trochu víc než pár. A ted zkoumám, co to mám. No a když hledám průsvitku,abych rozlišil, jestli se jedná u známky 6 Cents George Washington o průsvitku jednoho druhu, nebo druhého druhu, nebo bez průsvitky, tak zjištuji, že nejsem schopen ani identifikovat, jestli to průsvitku má, nebo ne. Protože když to namočím do lékařského benzínu, tak mi tam pronikne obraz z druhé strany známek a jsem namydlený :) tudíž nejsem schopen ani tam žádnou průsvitku najít, tak nevím, jestli tam není, nebo tam je a není vidět skrz prosvítající obraz z druhé strany. Představte si že mám známku 6 cents , tuhle, bez průsvitky ( https://www.stampworld.com/stamps/United-States/Postage-stamps/g0413/ ) bo tam žádnou nevidím, ale naměřil jsem zoubkování 12 a u této známky dvanáctka zoubkování bez průsvitky neexistuje dle stampworld. Má prosím někdo zkušenosti s průsvitkama u známek USA? Jsem myslel že to namočím a hned to uvidím jako u známek první republiky :) Jsem z toho dnes špatný celkem. Tak jsem vzal do ruky asi dalších 20 známek USA a zase žádná průsvitka. Jsou tam tak blbě vidět nebo místo lékařského benzínu mám použít nějaký rahý přístroj?
Registrovaný uživatel
Zdravím, průsvitky se na USA známkách dost blbě hledají. Přiložil jsem dva obrázky s rozmístěním průsvitek na celém archu a na některé známky (pro příklad zažluceno) průsvitka vychází vcelku špatně. A pokud je v tom místě razítko, tak ji nenajdete.
Speciální přístroj myslím není potřeba, stačí benzin. Chce to jen trochu cviku a štěstí na pěkné umístění průsvitky.
Tady jsou pěkný fotky, jak to vypadá v reálu:
https://www.kenmorestamp.com/detecting-watermarks


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobré pre takého, ako som ja. Tiež by som to určite nenašiel, pretože takto by som si to nepredstavoval.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Moc děkuji

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Americké známky "navždy"

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1