Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové mince » Anglické mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Anglické mince

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Hurley napsal
Díky za nabídky, ale tolik peněz se mi investovat nechce, spíš bych měl zájem o běžnější pence a průměrné stavy čistě pro zajímavost.

George III. byl duševně nemocný a celá jeho vláda tím byla poznamenaná. Mimo jiné nechal razit hrozně málo mincí.
V prvních 27mi letech jeho panování byly vydány jen 2 mince. Ta sixpence 1787 se například razila jen ten jeden rok.
Mincí byl nedostatek a to mělo za následek že i mince George II. obíhaly mnohem déle, v podstatě až do úplného ošoupání.
Proto také v té době vzniklo tolik tokens a promossory notes a obíhaly španělské dollary s kontramarkou George.
Pokud hledáš nějaké běžnější a levnější mince pak Britští králové nebudou to pravé.


Zrovna jsem se chtěl zeptat proč tomu tak je, díky :)
Registrovaný uživatel
gorila napsal
turtleoverhead: sice kupovat nebudu, ale byl by jsi ochoten mi na email poslat ony lepší fotky (co mince to email)?

Jo, ochoten. Dej mi svoji email adresu.
Registrovaný uživatel
Posláno 8)
Registrovaný uživatel
Dík, dorazilo :-)
Registrovaný uživatel
Ještě se k těm králům vrátím, tady je ukázka toho o co mi šlo, silně otřelá mince, ale pro představu a porovnání mincí několika generací anglických panovníků celkem dostačující. Vzhledem k tomu, že Anglie není můj primární cíl sbírání, se mi prostě nechce investovat tisícikorunové částky (ty co zde nabízel turtleoverhead jsou samozřejmě výstavní kusy :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hurley napsal
Ještě se k těm králům vrátím, tady je ukázka toho o co mi šlo, silně otřelá mince,....

Ale v tom případě by poštovné mnohonásobně převýšilo cenu mince :'(
Registrovaný uživatel
aniž bych chtěl tu minci urážet, tak musím konstatovat, že pokud náhodou s něčím získám podobné stavy běžných mincí, tak jako sbírkově nevhodné a neprodejné je házím do konvolutů...(takže bych se podobný stav ani neodvážil nabízet)
Zrovna tu mám na hromádce jednu šrotovku farthing1799, pokud půjdeš v pondělí na ČNS Praha, může být gratis Tvoje... :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Tak vidíte,
pod hrubou slupkou cynika skrývá se dobré a šlechetné srdce
:P
Registrovaný uživatel
Naopak ta mince si zaslouží ty nejhrubší urážky, 200 let mladá a už takhle vypadá :) Dracku díky, ten šrot bych si klidně vzal, ale v pondělí se nikam nechystám (nejsem ani členem ČNS), můžu ti ale poslat na účet třeba 10 korun za poštovné :)
Registrovaný uživatel
napiš mi mailem adresu pro zaslání...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
napiš mi mailem adresu pro zaslání...


Myslím že máš skrytý mail.
Moderátor
Hurley nemusis byt clenem CNS abys mohl prijit na schuzy (pokud se nepletu)...
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
to tam nejde ani poslat zprávu?
(2002martin@seznam.cz)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Misak33 napsal
Hurley nemusis byt clenem CNS abys mohl prijit na schuzy (pokud se nepletu)...


Nejsem si tím jistej, každopádně už přes rok uvažuju o tom že zažádám o členství, už jen kvůli aukčním katalogům, ze kterých bych mohl čerpat spoustu užitečných informací.
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
to tam nejde ani poslat zprávu?
(2002martin@seznam.cz)


Nejde. Dík za mail, máš to tam.
Moderátor
Hurley napsal
Misak33 napsal
Hurley nemusis byt clenem CNS abys mohl prijit na schuzy (pokud se nepletu)...


Nejsem si tím jistej, každopádně už přes rok uvažuju o tom že zažádám o členství, už jen kvůli aukčním katalogům, ze kterých bych mohl čerpat spoustu užitečných informací.

Muzes tam prijit jako host jineho clena (platis dvojnasobne vstupne), i kdyz i jako samotneho te tam pani u vchodu urcite pusti kdyz reknes ze hledas nekoho konkretniho. Schuzky jsou zpatky na hlavnim nadrazi, akorat je tam vedro na padnuti.
Registrovaný uživatel
Zaplatí 50 Kč vstupné a jde dovnitř. Nikdo se ho na nic neptá. V poslední době jsem spíše rozčarován z cen, které chtějí zdejší prodejci. Aukro mi pak připadá jako výprodej ;) .
Registrovaný uživatel
Člověk se pořád učí, většina to možná už dávno ví ale mne dnes hrozně překvapilo že v Anglii razili groše (groats) o 21 let dříve než v Čechách.
Edward I. v roce 1279, silver Groat měl hodnotu 4 pence. Na případné dotazy musím předem konstatovat že ne, bohužel mince není moje :'(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Měl bych otázku - našel jsem, že pro skoro celou Británii (až na 3 ostrovy) se používají mince, ražené v Llantrisantu ve Walesu. Ale už se mi nepovedlo najít, jak dlouho? Platí to jen pro 20. století, nebo i pro 19.? Nebo až od mincovní reformy v 70. letech? Snad jedinou jinou mincovnou, kterou jsem zaznamenal, byl Heaton.
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Registrovaný uživatel
Od roku 1968 se začala produkce zvolna přesouvat z Londýnské Royal Mint v Tower Hill do Llantrisant v Jižním Walesu. Od roku 1980 funguje již pouze tato.
Mincovna zabírá plochu 15 hektarů a zaměstnává 765 lidí.
Registrovaný uživatel
Heaton je soukromá mincovna a razí tokens, medaile a příležitostní mince.
Ještě byla mincovna v Soho ale ta ukončila činnost v roce 1850
Registrovaný uživatel
turtle: takže 20. století je jasné, díky :) pro 19. století by to teda byl taky Londýn, King's Norton, Soho a případně Heaton, správně?
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
Moderátor
Suvorov: Asi to jsou ty samý, co jsi jmenoval ale mám záznamy u těchto :

Birmingham Norton Metal Co.1918-1919 - razil pence

Birmingham Ralf Heaton&Sons - Pence a půlpence 1874
dále v letech 1874-1876,1881,1882,1912,1918-1919

Birmingham The Soho Mint, James Watt & Co. - razila 1797,1799,1806 -1807
Registrovaný uživatel
pavelgregor: perfektní, znamenám si, díky moc :)
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
« Poslední úpravu provedl(a) Suvorov v 18. 12. 2011, 21:40. »
Registrovaný uživatel
On nějaký seznam mincoven neexistuje. Alespoň jsem ho nikde nenašel.
Kolikrát se jedná jen o nějakou menší soukromou mincovnu která razila akorát psí známky a účelovky a najednou dostali vládní zakázku třeba na půlpenny.
Heaton v současné době razí Eura pro některé evropské státy.
A abych Tě ještě víc zmátl, já mám Groat neboli Groš Henry VI. ražený v mincovně Calais ve Francii. ;)
Jen pro zajímavost, většina medailí vydaná Australian Numismatic Society je ražená v Canning Mint. Dlouho jsem kdysi pátral kde to je a on je to starý dědek někde v Queensland na vesnici, v garáži má pětitunový lis a dělá to jako hobby. :P

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Světové mince » Anglické mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1