Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Anonymní autor

Vykupminci.cz
Numisargo

Anonymní autor

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Po letech jsem svou pozornost obrátil k obrazu, který jen kvůli poškozenému rámu (odhaduji na 30. léta 20.st.) u mne nevisí na zdi, ale je pouze uložen ve skříni. Jde o nesignovaný olej na překližce o rozměrech cca 25 x 40 cm. Zajímaly by mě vaše názory na kvalitu malby a ev. tipy na osobu možného (tuzemského, avšak nejspíš zcestovalého) autora. Já svého favorita mám, ale zaráží mě, že všechny jeho obrazy, které jsem v reálu nebo na fotografiích viděl, jsou signovány. Předem děkuji za příspěvky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na první pohled bych si myslela, že je to Bártek,
a není v pravém dol. rohu něco jako podpis ?
f.
Registrovaný uživatel
Paní Filomeno, podpis na obrazu skutečně žádný není (nemám bohužel po ruce detailní fotografie, které bych sem přiložil). Julius Bártek mě také napadl, ale podle mého názoru by autorem obrazu mohl být spíše Karel Hofman, který v letech 1933 - 35 studoval a maloval v Itálii.
Registrovaný uživatel
já bych na vašem místě prozkoumala ten pravý dolní roh obrazu,
pořád mám dojem, že se tam rýsují obrysy písmen.
f.
Registrovaný uživatel
Také mě napadl Julius Bartek(psal se z krátkým a?)-jsem v práci,tak na něj nemůžu juknout.
Maloval často orient,přikládám pro zajímavost vlastní obraz od J.B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) jardelll v 12. 1. 2018, 13:42. »
Registrovaný uživatel
filomena:

pravý dolní roh prozkoumám a vyfotím. Když přivřu oči a trochu se zasním, jako bych tam četl "Coubine".
Moderátor
bolt napsal
filomena:

pravý dolní roh prozkoumám a vyfotím. Když přivřu oči a trochu se zasním, jako bych tam četl "Coubine".


Koukl jste už na to pod UV lampou?
Registrovaný uživatel
bolt napsal
filomena:

pravý dolní roh prozkoumám a vyfotím. Když přivřu oči a trochu se zasním, jako bych tam četl "Coubine".


Ty stromy jsou takový kubínovský.
Registrovaný uživatel
Vyfotil jsem pravý dolní roh obrazu, ale nic podobného signatuře jsem nenašel.
Nedisponuji dostatečně silnou UV lampou, tak jsem k osvícení obrazu použil historické Domáce slnko UVIR z Chirany Stará Turá, bohužel opět s negativním výsledkem. Pro porovnání s mým obrazem přikládám fotku signovaného obrazu
Karla Hofmana.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak vidíte, já jsem se snažila zvětšit ten pravý dol. roh a pořád tam nějaké písmena vidím,
f.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Paní filomeno, posílám ještě jeden výřez. Větší detail už z těch fotek nevytáhnu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nie tam dole.Vyššie.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
stani:

na podobné požadavky (dokonce také ve slovenštině) z časů dětských her a malin nezralých rád vzpomínám,
i když, pravda, nebyly písemné a týkaly se zcela jiné oblasti života než sbírání obrazů. Nicméně udělám detailní fotografie i dalších částí malby a pokud některá bude nadějná, rád se o ni zde podělím.
Registrovaný uživatel
Fuj.. :roll: :oops: :P
-s-
Registrovaný uživatel
Hi Stani..................to je fuj??----Karl Hofman?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ja myslím iné fuj,nie Hofmana.Možno som bolt-a zle pochopil,čo to po Slovensku vystrájal,možno len zbieral nezrelé maliny.... :P
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Anonymní autor

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1