Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Antické mince - doporučení aukcí

Vykupminci.cz
Numisargo

Antické mince - doporučení aukcí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdarec lidi,

jaké kvalitnější aukce byste mi prosím doporučili na antické mince? Pokoupil jsem pár knížek na toto téma, něco si přečetl na netu a chtěl bych začít sbírat tetradrachmy Alexandra Velikého. Asi začnu s vydanými z jeho života a půjdu podle značek, kde se razily. Dlouho jsem sbíral známky a chladné zbraně a známky mě už moc nebaví a na chladné zbraně zase není už místo, takže bych rád tentokrát zabrousil do mincí. :mrgreen:

Díky moc!

M.
Registrovaný uživatel
Ahoj,

Kdyz pominu par typu portretu, tak je to opravdu jen o tech znackach, ale na Alexandra mam slabost, tak z meho pohledu dobra volba :)

Aukce vicemene vsechny vetsi jako Rauch, Kuenker, atd. Obcas jsou za dobre ceny na Pecunemu. No jak kdy.
Registrovaný uživatel
Apropo mas zakazany email, tak mi prosim napis na mince@300ad.com , mel bych dotaz na chladne zbrane :)
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Ahoj,

Kdyz pominu par typu portretu, tak je to opravdu jen o tech znackach, ale na Alexandra mam slabost, tak z meho pohledu dobra volba :)

Aukce vicemene vsechny vetsi jako Rauch, Kuenker, atd. Obcas jsou za dobre ceny na Pecunemu. No jak kdy.


Díky moc za doporučení aukcí. Mohl bys mi je prosím vypsat všechny, abych se podíval na co nejvíc?

M.
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Apropo mas zakazany email, tak mi prosim napis na mince@300ad.com , mel bych dotaz na chladne zbrane :)


určitě jo :-)
Moderátor
Tovy napsal
Ahoj,

Kdyz pominu par typu portretu, tak je to opravdu jen o tech znackach, ale na Alexandra mam slabost, tak z meho pohledu dobra volba :)

Aukce vicemene vsechny vetsi jako Rauch, Kuenker, atd. Obcas jsou za dobre ceny na Pecunemu. No jak kdy.


Vzhledem k tomu, jak casto se tetradrachmy Alexandra padelaji, bych v tomto pripade Pecunem (resp. G&N) moc nedoporucoval.
Mozna by ale byl lepsi jiny pristup, misto "hrr" kupovani se soustredit prvnich par mesicu na studium literatury, zajet si na aukce osobne a tyto mince si prohlizet, ale zatim nekupovat apod.
Moderátor
Zahranicni aukce (nerikam ze jsou tam uplne vsechny) - viz napriklad http://www.sixbid.com/
U nas snad jedine Aurea, na mensich aukcich (a bohuzel casto i na aukcich CNS, kde musite byt clenem) je to takrikajic "na vlastni riziko". Doufam, ze chapete, ze jste si vybral problematickou a ne zrovna levnou oblast - tetradrachmy Alexandra jsou velmi zadane a proto ve sbirkovych stavech pres svou relativni beznost drahe a casto padelane. O tech razenych za jeho zivota to plati jeste vice.
Registrovaný uživatel
Záleží co pro koho znamená "sbírkový stav", ale pěkné (podle mě) se dají pořídit už od 5000 Kč a 5-10 tisíc je ještě cenová oblast, kde se moc nevyplácí dělat "špičkové" padělky. Nebo se jich musí vyrazit hodně a to se brzo proflákne a díky tomu, že jsou Alexandrovy tetradrachmy relativně běžné, se jich dá na internetu najít spousta pravých k porovnání.
... Já bych to neviděl tak černě a pro Alexandra mám taky slabost. :)
Moderátor
Do 5000 ano, ale ne Alexandra Velikého. ;) Leda tak se štěstím na méně významných aukcích, kde je riziko větší. Sbírkový stav by měl být nejhůře (poctivě stanovený stav) -1/1- / VF / sehr schön.
(tím samozřejmě tím neříkám, že si někdo nemůže dát do sbírky horší mince, byť u běžných to vypadá trochu divně)
K tomu, aby si někdo bez větších znalostí a zkušeností koupil padělek, nemusí jít o špičkový. Jinak těch padělků je tolik, že jenom různých razidel je známo několik stovek, přičemž některé obíhají na trhu víc jak půl století. A na internetu se dají najít i mince, prohlášené za pravé a ve skutečnosti levé :)
Ale samozřejmě to také nevidím tak černě, jen se snažím varovat, ono je někdy lepší být paranoik, než mít sbírku plnou padělků ;)
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 15. 10. 2014, 22:58. »
Registrovaný uživatel
Ja si myslim, ze zrovna u Alexandrovych tetradrachem za jeho zivota neni az takovy problem poznat 99% padelku. Alespon co jsem projizdel napriklad fotky na forumancientcoins, tak tam nebyl zadny padelek (alespon v tech typech, co znam), ktery nevypadal jako jasne falzum. Ale podotykam, ze mluvim o klasickych. A cenove se ve slusnych stavech da sehnat okolo 200 eur. V posledni dobe se rozpoustelo nekolik nalezu, co jsem si vsim. G&N rozpoustel nejmene jeden.

Poznamka - jak museli byt ti umelci v Recku dobri, ze se dokazali drzet jednoho stylu i po desitky let (takze jasne jich muselo byt vice). Pritom padelatele dneska ten styl skoro nejsou schopni napodobit. Samozrejme je mozne, ze tak dobri umelci jsou i dneska a lita tu spousta dokonalych padelku, ale vetsina to proste neda.
Registrovaný uživatel
Díky moc za rady. No, budget mám max. 200 Eu na jednu minci, takže snad nepřijdu zkrátka. Sleduju tedka doporučený sixbit.com, ale ještě jsem tam moc nenarazil na tetradrachmy z Alexandrova života, jen samé posthumous :-/
Registrovaný uživatel
http://www.ebay.de/itm/Savoca-Coins-Alexander-The-Great-Tetradrachm-Herakles-16-95-g-23-mm-UUU4022-/251672949332?pt=Münzen_Medaillen&hash=item3a98e07254
Amphipolis 325-323

http://www.ebay.de/itm/Savoca-Coins-Alexander-The-Great-Tetradrachm-Herakles-17-09-g-26-mm-UUU4025-/251670584844?pt=Münzen_Medaillen&hash=item3a98bc5e0c
Amphipolis 325-323/322
Registrovaný uživatel
Nejchladnější a nejskladnější,to není marný nápad:)
Registrovaný uživatel
Díky moc a máš s tímhle prodejcem nějaké zkušenosti? Má docela hodně negativů hlavně co se týče komunikace a někteří neobdrželi žádné mince po zaplacení ...
Registrovaný uživatel
kupoval jsem od něj 2x a mince v obou případech došly celkem rychle, komunikovat jsem s ním nezkoušel. Jinak je to prodejce, který toho prodává hodně a kterému se do nabídky občas vloudí i nějaký ten padělek, i to, že své mince nepopisuje a za určení si účtuje 10 euro, je takové zvláštní, ale mince se u něj dají koupit levněji než u jiných velkých numismatiků v Německu, takže je to otázka lepší ceny X větší jistoty.
Registrovaný uživatel
Je to vcelku velky prodejce, ted delal 2x i aukce na Pecunemu. Ja od nej kupuji casto, ale obcas tam ma i podezdrele veci. Proste si musis davat pozor jak je to asi s kazdym prodejcem na eBayi. Zrovna nedavno jsme premysleli, proc nekteri velci prodejci prodavaji na eBayi i mince za stovky i tisice EUR, kdyz by je mohli davat do svych velkych aukci..

matej1889: v jake kvalite to chces sbirat? Neco bych tu mel mit navic, kdyby jsi mel zajem
Registrovaný uživatel
Na Pecunem mají aukce Gitbud & Nauman a Solidus (před tím se jmenoval Helios), ale Savoca tam aukce nemá.
Registrovaný uživatel
S tým poctivým stavom to ale napr. na ebay nie je vždy poctivé. / VF / a sehr schön je aj u niektorých mincí, ktoré si to nezaslúžia:)
Registrovaný uživatel
matej1889 - Ako to je s komunikáciou so Savoca coins neviem. Ja som od nich nejaké mince bral a bolo to bez problémov. Ale napr. aj taký Lanz mal problémy s komunikáciou. Hneď moja prvá minca kúpená na ebay, bola od Lanz-u, a neprišla. Niekto ju asi stopil na pošte. Písal som im, že neprišla, oni odpísali, že ju poslali a potom už na maily nereagovali.
Registrovaný uživatel
jo sory, ja si Savocu spletl se Solidem.

Se Savocou jsem resil jednu podezdrelou minci, co jsem od nich koupil. A celkem to bylo ok. Ale pak mi jednou poslali jinou minci za minci, co jsem u nich vyhral a to uz bylo horsi. Ze zacatku komunikovali, pak ale prestali a az kdyz jsem jim napsal, ze jim dam negativni hodnoceni, tak okamzite vratili penize.

Ale mozna to vyzkousim dneska - jsem si priplatil za express postovne fedexem, v utery to poslali, ale do dneska nic neprislo, coz by melo. Tak bud se mince nekde zasekly, nebo to omylem poslali normalne, to jde i pres tyden (zajimave, protoze jeste pred rokem chodily veci z Nemecka tak 4 pracovni dny - to jen tak pro zajimavost).
Registrovaný uživatel
Co si myslíte o téhle tetradrachmě AV? Líbí se mi kvalitou, ale asi to bude pravděpodobně ražené po smrti AV v Amphipolisu. Jak vlastně určím cenu u takové tetradrachmy?

http://www.ebay.de/itm/Savoca-Coins-Alexander-The-Great-Tetradrachm-Herakles-17-15-g-25-mm-MAH4492-/261625548057?pt=M%C3%BCnzen_Medaillen&hash=item3cea190d1
« Poslední úpravu provedl(a) matej1889 v 19. 10. 2014, 13:04. »
Registrovaný uživatel
Takove se razily i za zivota, myslim v Amphipolisu. Cenu ti nereknu. Kdyby byla bezna, tak s velkym stestim pujde do 160 eur. Ale uz ted je celkem vysoko na minci se 4 dny do konce, takze je mozne, ze pujde i nad 200 v tomhle stavu. Mozna kvuli rakosu :) Ale to je samozrejme dohad.
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Takove se razily i za zivota, myslim v Amphipolisu. Cenu ti nereknu. Kdyby byla bezna, tak s velkym stestim pujde do 160 eur. Ale uz ted je celkem vysoko na minci se 4 dny do konce, takze je mozne, ze pujde i nad 200 v tomhle stavu. Mozna kvuli rakosu :) Ale to je samozrejme dohad.


Díky moc za info. Ještě jsem koukal, že jsi výše psal, že máš nějaké přebytky. Mohl bys mi prosím poslat do zpráv info?
Registrovaný uživatel
Posilal jsi mi email (zpravu pres sberatele), ja ti odepisoval jeste ten vecer, ze by nedorazil?
Registrovaný uživatel
Nic nepřišlo :-/

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Antické mince » Antické mince - doporučení aukcí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1