Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Antické mince - doporučení aukcí

Vykupminci.cz
Numisargo

Antické mince - doporučení aukcí

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tenzor, písal som vlastnú skúsenosť. Pokiaľ bola minca vzácnejšia, určite to neposlali len tak bez dokladu, takže budú asi naťahovačky s tou poštou.
Moderátor
Sice vzacnejsi, ale cena jen kolem 50 EUR.. kazdopadne asi nezbyva nez cekat.
Moderátor
Tak nakonec to dobre dopadlo, vcera mi prisel mail od Savocy, ze se velice omlouvaji, ale ze platba, i kdyz ma skutecne datum pred mesicem, jim byla pripsana az ted, ze to okamzite posilaji a ze mam u nich priste postovne zdarma.
Ja nevim, ohledne toho opozdeneho pripsani plateb z PayPalu u veci prodavanych na eBayi uz tu byla nejaka diskuse, ale prece nemuzu byt u Savocy prvni pripad, kdy se jim neco podobneho stalo?
Kazdopadne nevim jestli bude nejake priste, ta nekomunikativnost me docela odradila.
Registrovaný uživatel
Ja myslim, ze si toho nevsimli nebo jestli musi nejak odklikavat, ale ty platby jsou strhnute prakticky okamzite - resp. kdyz mas tam penize, tak hned, kdyz to jedes pres kartu, tak stejne je to hned, i kdyz na karte se penize bloknout a realne tak za 3-4 dny strhnou. Ale PayPal to vetsinou bere uz jako zaplaceno (ebay urcite).

Skoro urcite je to nejaka standard vymluva, protoze kdyby ne, tak ti na emaily reaguji hned. Respektive asi zareagovali na ten popud na ebayi.
Moderátor
Abych pravdu rekl, dalsi tyden je pryc a zasilka nikde, asi se jich budu muset zeptat na cislo zasilky, ale pokud budou reagovat tak cile jako doted, tak mi nezbyde nic jineho nez predat to eBay teamu..
Registrovaný uživatel
Jeste bych den ci dva pockal. Minuly rok chodily dopisy z Nemecka do 4 pracovnich dnu, ale ted uz par mesicu mi to trva tyden nejmene, spise tak 8-9 dnu (to ale vcetne vikendu)
« Poslední úpravu provedl(a) Tovy v 24. 11. 2014, 22:35. »
Moderátor
Já něco takového nezaregistroval, týden opravdu max. To tak zase zdržuje Česká pošta?
Registrovaný uživatel
Od Savocy mi zrovna nedavno (kdyz pominu ten urgentni, co "sel" 3 tydny) slo neco prave cca tech 8 nebo 9 dni. Ale to mohlo byt tim, ze je zcela mozne, ze to posilaji najednou a sice napisou, ze mince byla poslana, ale to ji jen pripravi a poslou ji realne treba az za den ci dva. Ale obecne z Nemecka mi ted behem tech 4 pracovnich dnu uz dlouho nic neprislo, vse alespon tyden (nepoli v pondeli poslou, v pondeli nejdrive dostanu). Kdysi jsem na to normalne spolehal. Ale klidne je urguj, zaslouzi si to :)
Moderátor
Porad nic neprislo, poslal jsem jim zadost o poslani tracking number pro poslanou zasilku, jestli neodpovi tak to fakt budu muset predat Ebay teamu.
Jinak za posledni mesic dostala Savoca 31 negativu, vetsinou prave za neposlane zbozi, v par pripadech za prodane padelky. Ale je fakt ze za ten mesic prodali skoro 1500 minci.
V kazdem pripade od tehle firmy ani zadarmo.. :(
Moderátor
Tušil jsem špatný konec, ale výsměch, kterého jsem se dočkal, mne docela překvapil.

Protože ani po dvou týdnech od avizovaného poslání mi nic nepřišlo a na žádosti o poslání registračního čísla zásilky, které by odhalilo, co s ní je, pokud vůbec byla poslána, mi ze Savocy nebylo odpovězeno, postoupil jsem případ zákaznické podpoře a zároveň jsem napsal do Savocy, kde jsem jim ještě jednou vylíčil problém, dodal důkazy o zaplacení apod.
Následně přišel mail, že případ byl uzavřen:
We're sorry to hear that there's a problem with your purchase.
Unfortunately, this item is not eligible for a refund through eBay Buyer
Protection, because the payment method is not eligible or the case was
opened more than 45 days after the estimated delivery date.

Samozřejmě, peníze nazpět jsem nechtěl, chtěl jsem jenom abych konečně dostal koupenou minci, tedy aby to se Savocou vyřešili, protože oni na ně narozdíl ode mně mají páky. Ale proč by se snažili, provize nesmrdí.
Jinak to, že platba přes PayPal není platební metoda, u které by se dalo něco reklamovat, je také dost pozoruhodá informace (přes 90% obchodů na eBayi se provádí přes PayPal).

Teď už mi nezbývá nic jiného, než čekat, jestli se Savoca vzpamatuje a minci mi pošle (k čemuž už je nic netlačí) nebo před touto pochybnou firmou varovat kde můžu a dát minci do databáze kradených mincí. :(
Registrovaný uživatel
pokial si to kupil na ebay a zaplatil cez paypal, za pouzitia tlacitka ''pay now'',
ebay ti peniaze vrati.

je to standardny a automatizovany postup, netreba nikam vypisovat,
predajcovi uz vobec nie.

staci stlacat prislusne tlacitka v urcenom casovom limite.

zrejme natahuju cas aby si to nestihol.
_______________
Moderátor
Znova, já nechci vrátit peníze, já chci tu minci. Myslím že na normální aukci by mě stála v nejlepším případě dvojnásobek.
A možná že právě s tímhle Savoca počítá, dostanou jeden negativ navíc a prodají to někomu jinému za násobek té původní částky. Pokud už nebyla prodaná.
Ale možná že jsem jen paranoidní a že jsou to bordeláři, kteří nezvládají.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 2. 12. 2014, 20:02. »
Registrovaný uživatel
bohuzial, stava sa to.
1. ak to poslali, je to uz ukradnute. je to pravdepodobnejsia verzia.
2. ak to neposlali, tak to uz ani neposlu.

kazdopadne mincu uz neuvidis, z toho vychadzaj.

nechciet vratit peniaze je teda dost nepochopitelne.
_______________
Moderátor
Tak jiste, pokud neni uz zadna sance na vraceni mince, tak bych rad videl zpatky aspon penize :) I kdyz tam muze byt nevyhoda v tom, ze dokud mi nevrati penize, tak jsem z pravniho hlediska majitel mince. Jinak je otazka jestli je jeste sance na vraceni penez, kdyz uz je to skoro dva mesice od zaplaceni.
V kazdem pripade, jestli chce Savoca paradni reklamu, bude ji mit.
Jinak to bude zajimave s tim prijmem, pokud nedojde k vraceni penez, bud ho priznaji a tim padem se priznaji k tomu ze minci ukradli (pokud mi nejsou schopni poslat tracking # k zasilce, tak to takhle bohuzel musim brat) anebo to nepriznaji a v tom pripade by to mozna zajimalo nemecky financak ;)

Je to des, takove problemy jsem nemel jeste s nikym, ani s arabskymi nebo cinskymi prodejci.
Registrovaný uživatel
pokial je to uz takmer 2 mesiace po zaplateni, tak zrejme savoca dosiahla to co chceli -
premlcala sa zrejme doba na refundaciu.

ak ides na ebay na zakupene polozky, napravo pri kazdej mas ''more actions''
ak na to nabehnes kurzorom, ukaze ti ako jednu z volieb:
item not received, alebo, report the problem ?

zaklad je zmacknut to pokial je cas,
teraz neviem ci je limit 30, alebo 60 dni,
a od akeho datumu sa to odpocitava.
ci odo dna platby, alebo od latest day predpokladaneho dorucenia.
_______________
Moderátor
Asi jsem bohuzel naivni a rikal jsem si ze firma ktera legalne podnika v Nemecku, to nebude mit zapotrebi.. zvlast pote, co konecne odepsali, ze minci posilaji... inu, zivot je porad plny prekvapeni.
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
ak ides na ebay na zakupene polozky, napravo pri kazdej mas ''more actions''
ak na to nabehnes kurzorom, ukaze ti ako jednu z volieb:
item not received, alebo, report the problem ?

takze ak tomu dobre rozumiem,
takato moznost uz u tebou zakupenej polozky neni ?
lebo ak je, mas to takmer vyhrate.

inak,
podobny pripad riesil moj kolega nedavno.
zakupeny toliar u zabehnuteho predajcu v nemecku.
minca nie a nie dorazit, spusta mailov, komunikacia dennodenna.
predajca sa kruti jak cerv na haciku, tracking number z neho nevypadne nijak raz,
proste natahuje cas.
vyhovorky typu - mame novych zamestnancov, domotali to, atd..atd..

samozrejme, platbu mu uz vratili.

mne sa zdalo podozrive uz to, ze uz na zaciatku chceli za kazdu cenu platbu cez bank transfer.
hovorim kolegovi - neblbni.
mas tam moznost cez paypal, tak plat cez paypal. to mas zicher.

platbou inou nez paypal sa predajci na ebay chrania pred reklamaciami.
_______________
Registrovaný uživatel
Ja od Savoky koupil uz docela dost minci. Mel jsem jen jeden problem a to, ze mi minci poslali s 3 tydennim spozdenim, jak jsem tu psal. Ale ty negativy v posledni dobe asi o necem svedci. EBay by nemuseli nic vracet, stacilo, aby Savoce pohrozili nebo ji blokli. Jenze je to pro ne zjevne velky kseft :|

Mozna je lepsi kupovat mince nad 5 tisic. U nas je to uz na trestni oznameni a to musi policajti resit, i kdyz je to v zahranici. Ale vubec nevim, co by z toho bylo..
Registrovaný uživatel
Tovy:
neviem si technicky celkom predstavit,
ako sa rano nanominujes na lokalnu policajnu stanicu,
a podavas podnet za podvod na neznameho pachatele..

straznik:
''a kde ze to, pane, bylo? ebay? ahmmm.. joo.. a ktery okres to teda je?''
:mrgreen:
_______________
Moderátor
tocomabyt: no jak vidis, tak ani pri platbe pres PayPal to z nejakeho duvodu neni chranene.
Ja to reklamoval na nemeckem ebayi, tam jsou ty moznosti s trochu jinymi nazvy :) Kazdopadne to co pises otevre novy case a kdyz mi stary zavreli, tak to ani nema smysl.
Moderátor
A mimochodem s tim bankovnim prevodem nemas tak docela pravdu, protoze pokud to jde pres kartu, proste bance reknes, ze chces reklamovat prevod, protoze za nej nebylo poskytnuto slibovane zbozi/sluzby a vetsinu penez dostanes zpet.
Registrovaný uživatel
tenzor:
ano, je pravda ze na nem.ebay to ma ine nazvy, ale princip je klonovany.
chce to otvorit pripad (case/fall) , a po uplynuti danej doby to musis eskalovat na resolution centre ci kam.. postupuje sa intuitivne.
pri platbe cez paypal, vysledkom je vratenie zaplatenej sumy, vratane postovneho.
_______________
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
A mimochodem s tim bankovnim prevodem nemas tak docela pravdu, protoze pokud to jde pres kartu, proste bance reknes, ze chces reklamovat prevod, protoze za nej nebylo poskytnuto slibovane zbozi/sluzby a vetsinu penez dostanes zpet.

tak toto som este nepotreboval riesit, ale do banky by som sa asi vadit nesiel : )
zaklad je prevencia.
vyvarovat sa rieseniu problemov tym, ze im zabranim vobec vzniknut.
_______________
Registrovaný uživatel
tocomabyt: pokud "pachatele" znas (coz na eBayi vetsinou, alespon kdyz kupujes u vetsich firem), tak by to nemel byt problem. Policie to musi resit a zrovna v EU to asi funguje, i kdyz si nejsem jisty jak moc. Spise bych vsazel na to, ze se rozviri vody a dotycna firma to bude chtit zamest, tak to sama nejak urovna.
Moderátor
tocomabyt napsal
tenzor:
ano, je pravda ze na nem.ebay to ma ine nazvy, ale princip je klonovany.
chce to otvorit pripad (case/fall) , a po uplynuti danej doby to musis eskalovat na resolution centre ci kam.. postupuje sa intuitivne.
pri platbe cez paypal, vysledkom je vratenie zaplatenej sumy, vratane postovneho.

Ano, case jsem otevrel (asi po 4 tydnech od zakoupeni), po dalsich 3 tydnech eskaloval (od Savocy prisla po tydnu omluva a tvrdili ze mi to uz poslali, takze jsem naivne cekal) a vysledek je tohle, cas do zavreni case byl jeste par dni, ale mozna je rozhodujici interval mezi zakoupenim/zaplacenim a tim presmerovanim na to centrum, ktery nesmi byt vic nez 45 dni.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Antické mince » Antické mince - doporučení aukcí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1