Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Antika

Vykupminci.cz
Numisargo

Antika

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
o.k., rozumiem a samozrejme dakujem
Registrovaný uživatel
Řekl bych, že to nebude Caracalla, ale spíš Elagabalus. Nejspíš INVICTVS SACERDOS http://www.acsearch.info/search.html?id=52588
Registrovaný uživatel
tenzor mal pravdu s tymi fotkami, su otrasne, pokusim sa dnes ich poriadne nafotit a potom vas este raz poprosim o identifikaciu, dakujem
Moderátor
Prvni mince bude AR antoninián Galliena s opisy patrně, Obv. GALLIENVS AVG, Rev. DIANA FELIX...
Druhá bude patrně denár Elagabala s opisy patrně, Obv. IMP ANTONINVS PIVS AVG, Rev. INVICTVS SACERDOS AVG

Za me - 20 EUR hodnotu nemaji...
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
.. pravděpodobně RIC VII Treveri 211, rok ražby 318-319,


Super, moc děkuji, napíšu si to k němu.. ;)
Moderátor
Mithridates, Misak: mate pravdu, ja to urcoval ve spechu podle portretu a to je takovy ten Caracallovsky.. Elagabalus byva levnejsi ale tenhle portret je celkem ceneny, akorat ten stav je proti :)
Registrovaný uživatel
vdaka vam pani :)
Registrovaný uživatel
Zdravím, chci se zeptat na zkušenosti s dostupností několika mincí mezi našimi sběrateli - přeci jen tu budou letití veteráni!
Jde mi o mince Traiana Decia se symbolikou Dácie: DACIA (RIC IV 12, 13, 112), DACIAFELIX (114). Netřeba odkazů na E-bay, zajímá mě, zda je už někdo viděl u nás?
Registrovaný uživatel
Myslim, ze nejsou az tak vzacne, takze verim, ze je lidi u nas budou mit. Urcite RIC 12, tu mam urcite a nejake jsem prodaval v prebytcich. RIC 13 se vidi mene. Sesterce relativne taky casto a myslim, ze se daji sehnat pekne do 150 eur. To je zvladnutelne pro radu sberatelu i u nas, pokud jej opravdu chteji.
Registrovaný uživatel
OK, díky za upřesnění. Poslední dobou si je nevybavuji, tak jsem si to chtěl ověřit tady.
Moderátor
Ja bych je dokonce oznacil za relativne bezne mince, na zahranicnich aukcich je vidam pravidelne. Samozrejme velky zajem o tenhle motiv znamena, ze se casto prodavaji za dvojnasobek nebo i vice v porovnani s jinymi antoniniany Decia. Jak kdy, uz jsem videl jak mizerne stavy za 100 EUR, tak i razebni za polovinu :)
Registrovaný uživatel
To jsem potřeboval slyšet, názor někoho, kdo má lepší paměť :)
Registrovaný uživatel
Zdravím,
na polském Allegru jsem v antické sekci viděl knihy od Pawla Zalogy. Zapátral jsem po něm a našel, že vydal osm knih se zaměřením na mince římské republiky a prvních dvou století římského císařství (překlad více méně):

Bez ustanku pracuja w nas rece przodków:Wizerunek rodu na denarach ostatniego stulecia Republiki Rzymskiej: (137-44 p.n.e)
Bez ustání pracují v pás ruce předků: Vyobrazení rodu na denárech posledního století římské republiky (137-44 př. n. l.)
Graecus sum
Graecus sum (Jsem Řek)
Imperium w pełnym blasku: Mennictwo Trajana jako kronika jego rządów
Impérium v plné kráse: Mincovnictví Trajána jako kronika jeho vlády.
Nad Tybrem i Granem: W numizmatycznym poszukiwaniu prawdziwego Marka
Aurelego

Nad Tiberou i Hronem: Numismatické hledání opravdového Marka Aurelia
Nicponie z Sabinii: Mennictwo rodu Flawiuszy
Nicponie ze Sabinie: Mincovnictví rodu Flaviů
Podwieczorek w Lorium: Mennictwo Antonina Piusa: Szczyt potęgi czy zaczyn klęski
Podvečer v Lorium: Mincovnictví Antonia Pia: Vrchol usílí nebo počátek úpadku
Wielki szu: Moneta Nerwy jako stawka w grze o "złoty wiek" Rzymu
Velký fond: Nervova mince jako sázka ve hře o "zlatý věk" Říma
Zegarmistrz świata: Czas zatrzymany w monetach Hadriana
Hodinář světa: Čas zachycený v Hadriánových mincích

Chci se zeptat, zda tyto knihy držel někdo v ruce nebo dokonce četl? Podle knihovních katalogů mají okolo 300 stran a zřejmě populární charakter. Polská numismatická fóra autorovi vytýkala časté chyby nebo odchylky od antických forem (ale to je běžné i u nás, zvláště s příklonem k anglickému jazyku a neznalosti počeštělých jmen).
Každopádně myslím, že napsat přes 2000 stran o mincích je pěkný počin.


Zikmund

PS: Tento dotaz dubluji i na vláknu o literatuře
Registrovaný uživatel
Ve spěchu jsem špatně opsal jména autora - správně Pawel Zawora (Skabiszewski)
Omlouvám se, stane se...
« Poslední úpravu provedl(a) Zikmund v 6. 12. 2015, 18:21. »
Registrovaný uživatel
Ahoj, jaká je nejnižší částka za kterou se dají koupit římské mince které jdou ještě určit mají zřetelné znaky písma...
Registrovaný uživatel
zlate tisice, stribrne nizsi stovky (200-400Kc), bronzove z pozdni doby desetikoruny
Moderátor
Řádově 1 EUR za tzv. šrot většinou z 4. století, který se ale ještě dá aspoň rámcově identifikovat, takové mince se ale posílají obvykle v konvolutech (poštovné by bylo dražší).
Registrovaný uživatel
Ahoj prosim o určení mince připadne ocenení prumer 19mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Republikovy denar Cn. Lucretia Tria, rok 136 pred n.l. Cena asi ve stovkach, to tu nekdo upresni.
Registrovaný uživatel
Ahoj, doporuči by někdo nějakou literaturu ohledně římských mincí a jejich určování. A druhý dotaz máte někdo skušenosti z nakupováním mincí na aukru ohledně padělků?
Registrovaný uživatel
Tady jsem neco sepsal: http://mince.300ad.com/?p=262
Moderátor
Já bych ještě dodal, že páteř pro určování císařských římských mincí je pořád RIC a že na určování republikových římských mincí je nejlepší Crawford, Roman Republican Coinage a na provinční mince jsou různá specializovaná díla, např. pro Balkán je dostupný zdarma Mušmov v online verzi tady: http://www.wildwinds.com/moushmov/, Sear taky napsal Greek Imperial Coins and their values, ale vzhledem k omezenému rozsahu jsou tam většinou jen běžnější typy.
Registrovaný uživatel
Na určování republikových mincí jsou bezkonkurenčně nejlepší tyhle stránky:
https://www.flickr.com/photos/ahala_rome/albums
Registrovaný uživatel
Asi mi neco unika - proc ta cena? Na Galliena se specializuji, je to bezny typ i varianta. Mozna ze ten velky strizek, ale na hmotnost mam strizek i skoro o 2g tezsi a az tak moc velky neni. Tak ze by Claudius? Na tom mi taky neprijde nic za desitky eur natoz stovky..
http://www.ebay.de/itm/401038430173?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649
Registrovaný uživatel
Asi ten exergue SPQR, navíc Gothicus má pod poprsím dvě tečky (známo jako značka východní mincovny - nejspíš Antiochia), ale je silně škrábnutý. Zde:

IMP CM AVR CLAVDIVS AVG, dvě tečky
VICTORIAE GOTHIC, SPQR
RIC-251 Cyzicus RARE
_______________
Rád poradím s antickým Římem, ale středověk teprve objevuji.
P.S. Omluvte někdy zhoršenou diakritiku, pokud píšu z tabletu. Děkuji.
- - -
Dolehla na mě finanční krize; jím plesnivé sýry, piji staré víno a jezdím v autě bez střechy.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... > »

Sběratel.com » Antické mince » Antika

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1