Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Arpádovské mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Arpádovské mince

Moderátoři: Archypov, facctory.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 28 29 30 31 32

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Čo myslíte, mohlo by sa jednať o denár a obol? Literatúra ppzná len obol. Štefan V. H-345
Váha 0,3 a 0.13g.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Registrovaný uživatel
Podľa mňa je to jeden typ. Boli razené al marco, preto ten rozdiel v hmotnosti môže byť. Každý je zrejme z iného konca Gaussovej krivky. Rozdiel vo veľkosti mincového obrazu až tak veľký nie je. Mám niečo podobné pri Ľudovítovi.
Moderátor
Já mám tenhle typ s váhou 0.216g. Takže uprostřed. A vedu ho jako denár.
Registrovaný uživatel
Mozno by stálo za to urobiť štatistiku, jeden štít má rovné steny a druhý oblé, či nie sú pravidelne jedny ťažšie ako druhé.
Moderátor
Můj má rovné stěny.
Registrovaný uživatel
k tejto minci iba zopakujem starsiu uvahu:

Ta minca vyzera uplne ako anjuovske drobaky, panovnik si tam sedi so zezlom v ruke a tvari sa ako Karol, v stite su podla mna skoro "anjuovske lalie" a ono je to Stefan V.

Keby to bol Ladislav IV ktory si vzal Izabelu z Neapola. Povedal by som si, ze si asi priniesla vo svojej druzine niekoho kto sa realizoval na minci, ale takto je to pre mna zahada.

Rád uverejním články o minciach a numizmatike. Môžete napísať článok o minciach, ktoré vlastníte a publikovať ich.
Registrovaný uživatel
Moje novšie kúsky,opisové varianty MONETA EGIS SCLAVONI a na druhom
MONETA REGIS SCLAONIEE,mincová značka na č.2,žeby ležaté S?alebo iná
značka?

Obrázky:

Registrovaný uživatel
Dolenec (Hrvatska numizmatika od pocetka do danas) uvádza aj tento variant s ležatým S. Skomolených opisov (aj tie uvádza, ale iné, ako máš ty) som videl veľa, toto vidím prvýkrát. Veľmi pekná a zaujímavá vecička. Chorváti by ti utrhli ruku. :D
Registrovaný uživatel
Sigur,ďakujem za upresnenie,tak ma ešte viac potešila.Denáriku bude dobre u mňa a aj mojej ruke. :lol:
Registrovaný uživatel
S-R je prakticky najbežnejší slavónsky denár a každý opisový variant je preto cenný, nehovoriac o variante samotnej značky. To je pre zberateľov týchto mincí ešte o level vyššie.
Registrovaný uživatel
Súhlas,ten opis bude asi MONETA REGIS SCLAONIEA,je to tam slabšie dorazené.
Registrovaný uživatel
Chlapi v novom Lengyelovom katalógu je už určená ako Karol Róbert

Stredo napsal
Chlapi mam jednu otazku. Snad ma nevysmejete. Od clena fora som kupil krasny arpadovsky denar. Štefan V, Unger 258. A jedna vec mi nejde do hlavy. Ta minca vyzera uplne ako anjuovske drobaky, panovnik si tam sedi so zezlom v ruke a tvari sa ako Karol, v stite su podla mna skoro "anjuovske lalie" a ono je to Stefan V.

Keby to bol Ladislav IV ktory si vzal Izabelu z Neapola. Povedal by som si, ze si asi priniesla vo svojej druzine niekoho kto sa realizoval na minci, ale takto je to pre mna zahada. Sigur co si myslis ty?

PS: Ak spravne rozumiem Ungerovi pri minci sa odvolava na nejaky Homanov clanok, nemate ho niekto?

Obrázky:

Rád uverejním články o minciach a numizmatike. Môžete napísať článok o minciach, ktoré vlastníte a publikovať ich.
Moderátor
To asi vyřešej jen chlapi s detektorem.

Bohužel, u Vás to je zakázaný. Takže doba temna. :roll:

Nezbývá, jen než projít Vaše evidovaný (a nerozkradený) nálezy. Je pravda, že obraz panovníka by ke Karlíkovi šel. Ale co nálezové okolnosti???

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 28 29 30 31 32

Sběratel.com » Uherské mince » Arpádovské mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1