Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 175 176 177 178 179 180 181 182 183 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
myslím, že ČNS Praha si dělá ostudu hned položkou 5 ... docela mě šokuje, že jsou vůbec schopni to přijmout do aukce .... i když možná je to nová varianta císařského dukátu Karla IV., tzv lev se žabíma nohama :-)

http://numismatika.cz/web/CNS-Praha/P067_Katalog/067kat0001.htm
Moderátor
to je paskvil :roll:
Moderátor
Tovy - antiku máte zde: https://www.livebid.cz/auction/aurea_65/home
Moderátor
Ona i kvalita fotek u CNS Praha je velmi diskutabilni.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
"Zajímavá" je i ta nabídka denárů u ČNS Praha, podle těch tmavých fleků u řady z nich se evidentně jedná o mince z jednoho nálezového souboru, který je zde v přímém přenosů rozprodávaný!
Moderátor
Kdepak, vždyť jsou to mince z naprosto různých období. To je nejspíš sbírka, která byla ovšem uložena silně nevhodným způsobem ....
Registrovaný uživatel
Máte pravdu, beru zpět, nezaměřil jsem se podrobně na to, které mince to jsou, byl to jen celkový pocit po zběžné prohlídce.
Registrovaný uživatel
Po pozitivních ohlasech na rychlé zveřejnění výsledků aukce cns šumperk velké NEGATIVUM!! Poštou došly vydražené mince, ale tak hrozně zabalené (neboli vůbec), že vypadly i z poslední ochrany-igelitových pytlíků. Poškozené!! Na reklamaci. Stavy 0/0 ani omylem.
Registrovaný uživatel
ČNS Šumperk je co se týče popisování stavů asi nejhorší verbež, kterou znám.
Před lety jsem měl na jejich aukci vyhlédnuto cca 30 položek ve stavech 0 - 1. Tak jsem nelenil, ráno tam dojel a zjistil, že jsou všechny ve stavu 2 a horších. Otočil jsem se a ještě před začátkem aukce jel dom.
Od té doby Šumperk ignoruju, ať si ty svoje nulky strčí do pr....
Registrovaný uživatel
pochopil jsem to správně, že limity jen písemně a není tam termín do kdy??

http://www.numismatika.cz/web/CNS-Praha/P067_Katalog/067kat0001.htm
Moderátor
Limity se dají zasílat on-line přes nume.cz: http://www.nume.cz/zpravodaj/post/show/1252
Registrovaný uživatel
uf, díky moc :)
Registrovaný uživatel
pajda napsal
Po pozitivních ohlasech na rychlé zveřejnění výsledků aukce cns šumperk velké NEGATIVUM!! Poštou došly vydražené mince, ale tak hrozně zabalené (neboli vůbec), že vypadly i z poslední ochrany-igelitových pytlíků. Poškozené!! Na reklamaci. Stavy 0/0 ani omylem.


Jj, taky jsem reklamoval 3 z deseti. A dvě další sice nebyly v deklarovaných stavech, ale nechal jsem si je. BTW: parvus Karla "perforovaný ražbou" měl nepravidelnou díru 1,5 x 6mm, nebo tříkrejcar MT. deklarovaný jako 1/1 přišel ve stavu -2/2- (zcela setřelé detaily):-/ Ale přišly i hezčí kousky:-) Rychlost zveřejnění docílených cen OK, stav materiálu KO.
On ten stav je ale u většiny poboček / firem zabývajících se aukcemi mincí:-( V Čechách jde o to prodat za co nejvyšší cenu, s nějakou pověstí si nejspíš láme hlavu jen Aurea, možná brněnský Dukát...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
kucera: jsem si te antiky nevsim, diky!
Registrovaný uživatel
kekule napsal
myslím, že ČNS Praha si dělá ostudu hned položkou 5 ... docela mě šokuje, že jsou vůbec schopni to přijmout do aukce .... i když možná je to nová varianta císařského dukátu Karla IV., tzv lev se žabíma nohama :-)

http://numismatika.cz/web/CNS-Praha/P067_Katalog/067kat0001.htm


Souhlas. Praktická ukázka toho, jak se se sběrateli v Česku vyjebává. Nikdo mi nevymluví, že tohle pořadatelé museli poznat (někteří se specializují na grošové období...) a dali to do aukce zcela vědomně. Je to o sprosťáctví hraničícím s vědomým podvodem. U (kdysi) ctihodné České numismatické společnosti bych naopak čekal záštitu odbornosti a pravosti. Vím, jsem naivní:-( Bohužel je to hlavně o kšeftu. Jakmile se najde kafka, která to v Pze koupí na sále, už si musí černého Petra nechat, bó Pha reklamace neuznává. To si ostatně mohou účastníci každé aukce vyslechnout od předsedy: "pořádně si prohlédněte... a máte-li pochybnosti, raději nedražte..." O tom, že při prohlídce před aukcí se na všechno přijít nemusí, netřeba spekulovat...
Jsem zvědav, jestli to bude vyjmuté před aukcí, nebo dražené. Skoro bych se vsadil, že se k tomu dodá ještě nějaký zaručený (pořadateli vehementně hájený) původ... stará sbírka nebo nález... a aukcí to projde... Jak píšeš - je to ostuda...
Registrovaný uživatel
Vážený pane Patasone. Jó, holt anonymně, to se to píše a snadno plive na ostatní, ale hlavně vesele lže.
Ano, za pražskou ČNS souhlasím, že onen dukát Karla IV. byl dost nešťastný úlet a dotyčný zpracovatel tohoto úseku aukce se prostě jen domníval, že jde o mizerně ražený exemplář a už se nestačil poradit. Mince bude samozřejmě z aukce stažena. Prostě to uteklo, což se však normálně stává i vysoce renomovaným aukcí domácím i zahraničním. Ale zcela jistě se nejednalo o úmysl, jak anonymní pisatel naivně uvádí. Takové "úmysly" by se nám v současném konkurečním prostředí těžce nevyplácely.
A těm zřejmým lžím. Jako předseda pražské pobočky pravidelně před aukcí upozorňuji na některá důležitá fakta, na které by účastníci neměli zapomínat. A zde vždy mimo jiné cituji aukční řád, kde je jasně uvedeno, že položka vydražena na limit může být ve stanovené době reklamována na pravost i zachovalost. Naopak položka dražená na sále nemůže být reklamována na zachovalost (lze si ji podrobně prohlédnout), ale může samozřejmě být reklamována při podezření na falzum jako skrytá vada. Tedy mince i jen podezřelá z padělku může být reklamována ve stanovené době kdykoliv! A také se tak zcela normálně děje. A pražská pobočka všechna zjištěná falza (poměrem k obrovskému množství dražených položek v jen zanedbatelném množství) vrací zpět majitelům a uznává i reklamace, kde o pravosti mince panují i pouhé pochybnosti a není možno učinit jednoznačný závěr.
Další lež: Nikdy jsem v souvislosti s pražskou aukcí neprohlásil, aby sběratelé v případě pochybností raději nekupovali. Vždy zdůrazňuji, aby v takovém případě přišli za vedením aukce a na z jejich pohledu pochybný exemplář upozornili. Nikdo nejsme neomylní. Uvedená rada, aby sběratel raději nekupoval pochybnou minci, je uvedena ve všech sběratelských příručkách, ale samozřejmě se týká volného svěratelského trhu, což je samozřejmě více jak rozumné.
Nebudu se vyjadřivat k dalším hloupým, nepravdivým a především nepodloženým výpadům, ono to jde anonymně skutečně velice snadno bez jakékoliv zodpovědnosti za to, co veřejně napíšu.
Tak jsem zvědavý, zda pan "Patason" nezústane srabácky schovaný za anonymem a příště se pochlapí a napíše pod svým skutečným jménem.
A ještě malý dotaz. Když tomu vážený pane tak rozumíte, na kolik aukcí o několika tisících položkách několikrát do roka jste se pracovně podílel?
Zdeněk Petráň, předseda ČNS pobočky Praha
Registrovaný uživatel
Pane předsedo - velice pěkně napsáno - naprostý souhlas
Moderátor
Pane Petráni mohu se zeptat, čím to, že kvalita mnoha fotek je velice nízká až žalostná a to i s ohledem na různé vyříznutí obrázků. Mluvím především o antice. Děkuji, Michal Skalský.
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Příště, až už nebude mít lev žabí nohy, budeme všichni spokojenější.
Registrovaný uživatel
No ze by bol patason anonym ? Tak to by ste sa cudovali pane :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
To: Petran Zdenek:
a) rozhodně se neschovávám srabácky za anonym, myslím, že většina stálejších uživatelů fóra mě zná.
b) mám bohužel velmi špatnou osobní zkušenost s přístupem pražské pobočky ke snaze reklamovat vydraženou položku, u které jsem až doma po aukci zjistil velmi kvalitní zlatnickou opravu v ploše. Bylo mi řečeno "přivézt to můžeš, uvidíme, co na to řeknou kolegové, ale s vrácením spíš nepočítej.".
c) výrok "při pochybnostech raději nedražte..." jsem od tebe před aukcí slyšel několikrát. Pochopitelně si to nenahrávám, abych to mohl doložit, ale myslím, že většina účastníků aukcí není sklerotická ani hluchá, takže o tom, kdo lže si udělají obrázek sami.
d) přípravy velkých aukcí o několika tisících položkách jsem se neúčastnil, to je pravda; zato jsem ale skoro sám připravoval několik aukcí ČNS, pob. v Domažlicích a neumím si dost dobře představit, že by mi tam uteklo tak očividné falzum, kterým bych udělal trvalou ostudu celé ČNS.
Je mi jasné, že si za zdejší komentáře chválu nevysloužím, ale jsem zvyklý vyjadřovat svoje názory na rovinu tak, jak jsou. Upřímnost nikdy nebyla populární, nicméně za svými tvrzeními si stojím.
Zdraví: Jirka Hána
Registrovaný uživatel
Zdravím tě Jiří
omlouvám se, že se na tomto foru nepohybuju tak často a tvé inkognito neznám. Ale přiznávám, že jsem to hned více jak tušil.
a) beru zpět, nejsi srab, hrdinsky jsi se přihlísil, cením si to.
b) tu zkušenost možná máš, já jsem u té reklamace ale nebyl a Luboš si na to nepamatuje, ale jistě bych se k tomu já za svou osobu postavil nějak rozumně. Vždy se na ty reklamace s Lubošem nebo ostatními podíváme, ale věta "s vracením spíše nepočítej" ?? - tu vyslovil kdo? A ještě před projednáním reklamace? Prostě nevím. Pokud příslušný kus ještě máš, určitě se na něj podívám. A navíc - jistě znáš stanovy - když ti nevyhoví pobočka, jsou tu další odvolací instance. Využil jsi je? Navíc se za celou dobu, co u nás dražiš, jedná stále jen o tu jednou nešťastnou položku, tak proč to tak stále opakvovaně ublíženě medializuješ. Snad tě to tak nepoznamenalo.
c)opět trvám na tom, že nedražit nedoporučuji, pokud se někomu mince nelíbí co do zachovalosti bez ohledu na to, jak je hodnocená v katalogu. Dodatečná kvalitní úprava mince je chápána stejně jako falzum a pokud není popsána v katalogu, máš jasně právo na vrácení. Možná, že to Luboš bral jako vadu kvality, ale já bych to za falzátorskou komisi jistě vyřešil ve tvůj prospěch. Škoda, že jsi tuto možnost nevyužil, nemusela tě celá tato nepříjemná záležitost tak dlouhodobě frustrovat.
d)A v tom to asi bude. Katalog o několika desítkách položek a pár stránkách je hodně o něčem jiném než ty naše pražské "pejprbeky" Pravděpodobnost, že se něco podobného přihodí, totiž prudce stoupá. Ale vinu to z nás jistě nesnímá.
Ale upřimnost za upřimnost. Vzhledem tolika létům, co jsme spolu strávili na poli sběratelství a tvého mnohaletého angažmá funkcionáře v ČNS pobočce i ve výboru (a ještě stále v redakční radě NČ) bych daleko spíše očekával bazální stavovskou solidaritu (přátelství se už raději ani neodvažuji zmínit) a po nalezení onoho Karlova dukátu že zavoláš nebo napíšeš mejlem to, co běžně dělají přátelé z ostatních poboček - ahoj Zdenku, mrkni hned na toho Karla, je to podle mě určitě levý. A já bych jistě hned konal. (Nakonec - když jsem dostal náhled katalogu před více jak týdnem, tak jsem na inkriminovaný kus Luboše ihned upozornil, že je více jak suspektní a byl vyňat). Ten úlet s popsaným Karlem mě jistě mrzí a nejsem za naši pobočku na něj moc hrdý. Ale daleko víc mě mrzí mimo jiné zbytečné dehonescence na naše aukce tvé výroky u jakési mizející slávě ČNS nebo jak jsi napsal. Promiň mi, ale to jsou jen takové nic neříkající sračkovitý kecy hodné už snad jen naši politiků. Nakonec i ty jsi proti tomu mohl něco udělat, než jsi se na práci v ČNS vykašlal. Vím, máš málo času, ale to níkdo z nás, co s tím stále ještě něco chceme udělat. To jen, že nabízíš tu upřimnost.
Jinak přeju do sbírky krásné pravé PG a žádné levé Kárly
Čus Zdeněk ;)
Registrovaný uživatel
Misak33 napsal
Pane Petráni mohu se zeptat, čím to, že kvalita mnoha fotek je velice nízká až žalostná a to i s ohledem na různé vyříznutí obrázků. Mluvím především o antice. Děkuji, Michal Skalský.


Jasně, máte pravdu, taky mě to mrzí, měnili jsme systém fotografování a nepovedlo se to. Jistě to budeme řešit a všem se omlouváme.
ČNS Praha
Registrovaný uživatel
Asi bychom to tu mohli rozebírat donekonečna. Chápu, že musíš hájit zájmy a pověst pobočky. Nebylo by od věci začít u etického přístupu k aukcím, pak by totiž nebylo nutné urovnávat vzniklé spory (a třeba i frustrace). Nechci tu víc prát veřejně špinavé prádlo, napíšu ti to do mailu.
Registrovaný uživatel
Je to sice nepovedená napodobenina, ale alespoň to napsali. Leckde si kupíte NAPODOBENINU VYDÁVANOU ZA PRAVEJ. :twisted: :evil: :roll:
kekule napsal
myslím, že ČNS Praha si dělá ostudu hned položkou 5 ... docela mě šokuje, že jsou vůbec schopni to přijmout do aukce .... i když možná je to nová varianta císařského dukátu Karla IV., tzv lev se žabíma nohama :-)

http://numismatika.cz/web/CNS-Praha/P067_Katalog/067kat0001.htm

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 175 176 177 178 179 180 181 182 183 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1